Kochanek

Tłumaczenie: Michał Wroczyński
Wydawnictwo: Świat Książki
The Lover
erotyka, seks, romans historyczny

Rzecz dzieje się w Anglii na przełomie XIX i XX wieku. Po śmierci rodziców, którym poświęciła całe życie, 36-letnia Anne postanawia skorzystać z zakazanych dotąd przyjemności i wynajmuje sobie kochanka. Jest nim Michel des Anges, niegdyś mistrz w swojej profesji, obecnie zeszpecony przez blizny po oparzeniach i pałający żądzą zemsty na upiornym wuju za śmierć ukochanej. Dziwną parę połączy namiętny seks i niszcząca sieć zależności. Dlaczego więc zdecydują się przy sobie trwać...?

Mroczna, fascynująca książka amerykańskiej mistrzyni erotycznego romansu historycznego.

Robin Schone udowadnia, po raz kolejny, że jest mistrzynią w pisaniu erotyków. Do tego dołóżmy jeszcze mroczny klimat, budzącą groze tajemnice, dwoje ludzi których życie niestety nie oszczędziło i pełen napięcia fizyczno-łóżkowego romans, który początkowo miał być jedynie wypełnieniem konraktu, staje się natomiast korelacją opartą nie tylko na seksie.
Jestem oczarowana stylem autorki i jej niepowtarzalnym darem przykucia czytelnika do książki. Nie wiadomo kiedy mijały mi godziny, bo na prawdę ciężko się oderwać.
Po pierwsze Schone doskonale buduje sceny erotyczne. Nie ma tam miejsca na cukierkowe deskrypcje jak w popularnych romansach historycznych czy harleqinach, choć czas akcji opiewa na wspomniany wcześniej przełom XIX i XX wieku. Opisywane przez nią akty miłosne między Anne a Michaelem des Anges, są mocne, dosadne momentami nawet wulgarne czym autorka tylko wzmacnia zarys stosunków seksualnych między starą panną a męską prostytutką. Mnie jednak absolutnie wulgaryzmy nie...

Ola | 2014-02-19
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 19 lutego 2014

Bardzo dobra książka. O potrzebie miłości, o potrzebie bycia pożądanym. Każdy z nas tego pragnie, czyż nie?

Prawie przez całą książkę nie do końca wiadomo o co chodzi, jednak na ostatnich stronach jest rozwiązanie i autorka odpowiada na wszelkie zadane sobie w czasie lektury pytania.

Polecam... i dziwię się, że niektórzy są tak zbulwersowani opisami jakie pojawiają się w książce. Nie uważam lektury za wulgarną czy obrzydliwą. Mimo tego iż główny bohater jest nam przedstawiony jako męska dziwka, jest osobą niezwykle czułą, namiętną, pragnącą żaru jaki zapewnia kochająca kobieta.

Czyżby niektórzy z oburzonych czytelników sami byli osobami, które swoich pragnień nie wypuszczają na światło dzienne?

sola255 | 2015-01-19
Na półkach: Erotyk, Przeczytane

Wróciłam do czytania książek po długich latach. Nie wiedziałam tak naprawdę czego sie spodziewac po współczesnej literaturze.Nie bede zaprzeczać ,ze zaciekawił mnie opis książki i to jak moze taki erotyk być przedstawiony.Bo,ze erotyk ,opis nie krył tego i faktycznie to jest erotyk .Tak jak tu ktos trafnie określił thriller z duża dozą erotyzmu.Czytając zrozumiałam jednak ,ze fenomen Robin Schone jak dla mnie, to nie wręcz czasem ocierająca sie o wulgarnośc erotyka ,ale zupełnie cos innego. Jej książki nie traktują o młodych dziewicach - to po pierwsze poczytuję jej na plus, po drugie to sa ludzie po przejściach , którzy nie stracili ducha walki o siebie, o swoje szczęście. Czytałam jej książki po kilka razy i to dlatego ,ze urzeka mnie jej prowadzenie fabuły . Nie umiem tego określic dokładnie ,ale jej stopniowanie natężenia erotyzmu jest równe ze stopniowaniem napięcia związanego z wątkiem kryminalnym. Klimat jest niesamowity, bardzo mroczny z dawka poetyzmu ,symbolu -dwa...

Iwona | 2013-07-23
Przeczytana: 22 lipca 2013

Nie jest to świetna książka, ale postanowiłam dość wysoko ją ocenić bo wywarła na mnie bardzo silne wrażenie.
Nie wiedziałam po co konkretnie sięgam, myślałam, że jest to kolejny lekki i przyjemny romansik. Okazało się jednak, że nie jest ani lekki, ani przyjemny.
Generalnie aż do samego końca nie wiedziałam o co tak naprawdę chodzi, ale nie przeszkadzało mi to w lekturze. Książka jest mroczna i przesycona erotyzmem. Niektórzy piszą, że jest obrzydliwa, ale ja w zupełności się z tym nie zgadzam, jest bardzo odważna, ale na pewno nie obrzydliwa.
Jeśli komuś już trochę zbrzydły lekkie historie miłosne to jest to doskonała odskocznia od owej lekkości.

Mel | 2012-01-27

Jakby romans historyczny z domieszką thrillera. Dużo erotyzmu. Książka inna niż wszystkie, jakie do tej pory czytałam. ;) Zrobiła na mnie wrażenie. ;)

Ewelina | 2014-05-01
Przeczytana: 01 maja 2014

Z pewnością nie powiedziałabym, że ta książka to romans, skłaniałabym ku stwierdzeniu, że to thriller erotyczny, z naciskiem na słowo erotyczny. Mnóstwo tu odważnych, dla niektórych być może wręcz wulgarnych scen erotycznych, natomiast samego uczucia miłości, na której przecież opiera się romans, jakoś nie za wiele. Główna bohaterka jest raczej zadurzona w swym kochanku, takie tam zauroczenie. Nie ma jakiś wylewnych wyznań miłości, pojawia się za
to zagrożenie życia obojga bohaterów, którego okoliczności są owiane tajemnicą niemal do końca powieści.

Kasiag | 2014-01-01

Historia przesycona zmysłowością, erotyzmem. Jest jednak w tej książce coś więcej. Jest intryga, akcja, ciekawi bohaterowie. Autorka sprawnie buduje atmosferę napięcia i tajemniczości. Czyta się z wielką ciekawością.

Ange135 | 2010-12-05
Przeczytana: 03 grudnia 2010

To najbardziej erotyczna książka jaką w życiu przeczytałam... :)

Grażyna | 2013-08-17
Na półkach: Przeczytane, 2013