Lęk przed miłością

Tłumaczenie: Irena Kołodziej
Wydawnictwo: Amber
The bridemaker
romans

Hester wykonuje nietypową profesję: uczy nieśmiałe lub niezbyt powabne panny oczarowywać mężczyzn, by wyjść za mąż. Sama jest niezamężna, co więcej, udaje wdowę. Ta mała maskarada zapewnia jej szacunek londyńskiej śmietanki towarzyskiej i święty spokój. Kiedy jednak o rękę jej podopiecznej zaczyna starać się przystojny nuworysz z Ameryki, Hester z przerażeniem odkrywa, że nie potrafi się oprzeć jego męskiemu magnetyzmowi. Lecz czy słodyczy budzącej się namiętności nie zatruje gorycz sprzed lat?świat Rexanne Becnel nie jest wyidealizowany, a bohaterowie nie są herosami o kamiennych sercach. To żywe i prawdziwe postaci, o ludzkich duszach poranionych doświadczeniami przeszłości i targanych porywami serca, dostarczają niezapomnianych wrażeń.

Sakarya | 2013-10-28
Przeczytana: 25 października 2013

Fabuła niezbyt wyszukana, ale dodatkowa gwiazdka dla Adriana - głównego bohatera.
Hester jest pięknością, jednak fakt, że jej matka uciekła od męża z kochankiem, skreśla ją z listy dobrych partii do ożenku. Jedyne propozycje jakie otrzymuje, to te z serii niemoralnych. Dlatego w połowie swojego drugiego sezonu postanawia uciec z Londynu i powraca dopiero po ośmiu latach jako niezbyt atrakcyjna wdowa: niemodnie ubrana w ciemne, ukrywające wdzięki suknie, uczesana w ciasny kok i z wielkimi okularami na nosie. Już ona doskonale wie, jakich wybiegów użyć, aby pozbawić się atrakcyjności. Wie też, jakich zabiegów dokonać, aby z nieśmiałej, mało atrakcyjnej młodej panny uczynić damę pożądaną przez odpowiednich kawalerów. I dokonuje tego, prowadząc Akademię Mayfair dla młodych panien i szybko zyskuje opinię fabrykantki panien młodych. Aż pewnego dnia trafia pod jej skrzydła młoda Dulcie Bennett, siostra zarozumiałego i ogólnie nie lubianego Georga Bennetta. Jego wróg ze szkolnych lat...

Tara | 2012-10-05
Przeczytana: 03 października 2012

Świetna książka, spodobał mi się jej wątek. Klasyczny romans historyczny, a że lubię coś takiego więc przypadł mi do gustu. :)

eirei_l | 2016-06-27
Przeczytana: 29 czerwca 2016

Lekka i przyjemna ♥

kasia | 2014-03-10

piękna książka warto ją przeczytać .Szybko sie ją czyta i jest dobra na deszczowy dzięń :)

Moncoo | 2011-05-02
Przeczytana: 02 maja 2011

Historia oklepana, bohaterka bez wyrazu. Humor na +.

Anka | 2012-07-31

Genialny romans historyczny. Polecam.

AGA123 | 2016-11-18
Marianna | 2016-05-09