Sekretny pamiętnik Mirandy Cheever

Wydawnictwo: Amber
The Secret Diaries of Miss Miranda Cheever
angiem

Inne wydania

"Dzisiaj się zakochałam" – zapisuje w swym sekretnym pamiętniku dziesięcioletnia Miranda, kiedy młody hrabia Turner mówi, że pewnego dnia jej uroda dorówna inteligencji.

W kilka lat później Miranda jest zgodnie z przepowiednią kobietą piękną i intrygującą… i zdecydowaną zdobyć serce mężczyzny, którego potajemnie od lat darzy uczuciem. On jednak poprzysiągł sobie, że nigdy więcej się nie zakocha…

kaktusowaona71 | 2016-03-24
Przeczytana: 23 marca 2016

Nie. Nie podobał mi się ten romans kom-plet-nie.
Okazał się całkowicie mdły, oraz wielokroć zwyczajnie nudny i bez jakiegokolwiek głębszego wyrazu, a główny bohater prawie cały czas przyprawiał mnie o chęć mordu, niesmak, wzgardę i całkowite rozczarowanie jego osobą i to zarówno jego tokiem myślenia, jak i zachowaniem.NIE. Mówię mu absolutne i zdecydowane- NIE.
Nie mogę sobie zupełnie wyobrazić, jak można tak pokochać zapatrzonego w siebie i swoje problemy bubka, który do tego wszystkiego jest przemądrzały, oschły i absolutnie wszystko kalkuluje na zimno. Odnależć u niego prawdziwy poryw serca, czy gorące uczucie, to jak znaleźć palmę na Antarktydzie. Niewykonalne. I to ma być amant w romansie historycznym ?? Jeśli tak, to ja dziękuję, postoję i obejdę takowego szerokim łukiem. Czuję się głęboko rozczarowana i lekko podminowana.

orchideaidea | 2013-09-29
Przeczytana: 29 września 2013

Zapewne książka ta nie należy do tzw. ambitnej literatury, jednak jak dla mnie okazała się odpowiednia na chwilowe oderwanie się od szarości dnia codziennego. Niespecjalnie przepadam za romansidłami, pewnie ze względu na dystans z jakim podchodzę do niektórych skrajnych zjawisk związanych z pojęciem miłości, przesadnego zakochania.
Jednak trzeba przyznać, że faktycznie ludziom brakuje tego rodzaju uniesień w swoim życiu, dlatego czasem tęskniąc za głębszymi porywami serca, pozwalamy sobie niekiedy zapomnieć się w podobnych książkach, czy filmach. Niestety często wtedy padamy ofiarami fascynacji skrajnie ociekających miodem sytuacji, których świadkami stajemy się, przybierając rolę widza, bądź czytelnika. Wtedy przy rozbudzeniu swoich głęboko schowanych tęsknot zatracamy się w akcji danego dzieła i nieświadomie ożywiamy nadzieję, że podobne sceny mogłyby zaistnieć w naszym własnym życiu...
Schodząc na ziemię...;)warto nadmienić, że książka mimo, że jak przystało na romans...

Marianna | 2016-05-06
Przeczytana: 2013 rok

Świetny romans historyczny o romantycznym uczuciu Mirandy do hrabiego Turnera, które przetrwało i domaga się spełnienia... Czy panna Cheever zdobędzie swoją miłość? Intrygujące dialogi, namiętność, pożądanie. Chemia między głównymi bohaterami. Pani Quinn postarała się o ciekawą historię, którą z przyjemnością się czyta. Polecam!

Jestem świadoma tego, że nie każdy uważa romans za coś wspaniałego, ale ja uwielbiam czytać właśnie romanse historyczne- szczególnie po ciężkim tygodniu, czy nawet w trakcie. Nie ma znaczenia to, że jest przewidywalny, czy ma czasem powielane wątki. Każdy jest wyjątkowy w swojej własnej skali oceniania. "Sekretny pamiętnik Mirandy Cheever" zawiera w sobie świetny pomysł- jak w tytule - pamiętnika! Nie jest to przeciętny pamiętnik- raczej lakoniczny spis rzeczy, które Miranda robiła w ciągu dnia...

victoria_87 | 2011-08-23
Przeczytana: kwiecień 2011

Historia dziewczynki,która marzy o wielkiej miłości.Zakochuje się w bracie swojej najlepszej przyjaciółki.Za jego poradą zakłada pamiętnik i zapisuje w nim słowa : "Dzisiaj się zakochałam" Po latach ten zapis sprawdza się,lecz jej wybranek ma złamane serce i nie jest gotowy na nową miłość.Książka jest pełna wzruszających momentów.Mnie szczególnie zapadła w pamięci.Tak ja mnie na pewno poruszy nie jedno serce.Polecam.

Alicja | 2012-01-29
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, 2012
Przeczytana: 29 stycznia 2012

Zdecydowanie moja ulubiona książka tej autorki ! Przeczytałam w jeden dzień, nie mogłam oderwać się od kartek, na których tak pięknie zapisana była historia dziewczynki (kobiety) o brązowych włosach.
Cudowna, wzruszająca, pełna ciepła i niepewności książka.
Dla tych, którzy wierzą w prawdziwą, szczęśliwą miłość i dla tych, którym trochę trudniej w nią uwierzyć.
Warte polecenia !

Klaudia95 | 2014-12-25
Na półkach: Ksiazki, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 24 grudnia 2014

Jest to ciekawa książka, którą można przeczytać w jednym dniu przy odrobinie chęci. Mnie zaciekawiła i powiem, że jest to jedna z najlepszych jakie przeczytałam!
Miranda jest główną bohaterką. Cicha, spokojna ( tak ale to wszystko jest pozorem) ma również cięty język. Polubiłam tę bohaterkę. Przypomina mi Hiacyntę z " Magii pocałunku".
Nigel ( który nie znosi swojego imienia) też jest interesującą postacią. Ukazany został jako mężczyzna, który przeżył nieszczęśliwe małżeństwo bez miłości. Po tym obiecał sobie, że się więcej nie zakocha.
Przyjemnie mi się czytało tę książkę. Śmiałam się praktycznie cały czas. Polecam tę książkę, która mówi " Obietnice można łatwo złamać" i to tyczy się nie tylko kobiet ale i mężczyzn.

Sakura | 2013-02-18

Lekka książka o miłści z dużą nutą humoru.
Przyjemnie się czyta chociażby ze względu na ciekawą wymiane zdań między bohaterami, dobra dla osób lubiących happy endy. :)

Ulka | 2012-11-08
Przeczytana: 08 listopada 2012

Słodka - tak bym ją opisała jednym słowem.
Niezbyt ekscytująca, ale na tyle sympatyczna i nie denerwująca historia, że spokojnie przeczytałam ją za jednym zamachem.

Nie do końca pasował mi cięty język do słodyczy Mirandy - taka cicha woda trochę ;) Turner natomiast szedł w zaparte i miałam ochotę go zepchnąć ze schodów :)

Zdecydowanie wolę serię "Bridgerton" ze świetnymi wstawkami z Kroniki Towarzyskiej tajemniczej Lady ;) Mimo tego, że ta nie była równie fajna to nie zniechęciła mnie do pióra Pani Quinn.

kamila0393 | 2014-08-11
Przeczytana: 08 sierpnia 2014

Książka mile napisana. Nie jest zbytnio pokręcona, zawiła jak niektóre. Ale elementy grozy się w niej też znajduje, a również potrafi wzruszyc i wycisnac ze dwie łzy.
Jak to w takich książkach zakończenie przewidywalne, no ale wiadomo po co się czyta romanse.