Za późno na ślub

Cykl: March & Lake (tom 3)
Wydawnictwo: Świat Książki
Late for the Wedding
morderstwo, tajemnica, zabójca
dona

Były królewski szpieg Tobias i jego niezwykła partnerka Lavinia, obdarzona zdolnościami hipnotycznymi - specjaliści od wyjaśniania mrocznych tajemnic "wyższych sfer" - rozwiązują tym razem zagadkę zabójstwa na zamku Beaumont. Na miejscu morderstwa ktoś pozostawił pierścień...

Miśkaa | 2014-06-01
Na półkach: Amanda Quick, Przeczytane

Bardzo doba powieść, wciągająca, ciekawa :)

BookAda | 2014-09-09

Więcej recenzji : http://bookada.blogspot.com

Tytuł : Za późno na ślub
Autor : Amanda Quick
Seria : Romans Historyczny, Lavinia i Tobias (tom2)
Wydawnictwo : Amber
Ilość stron : 335
Ocena : 7/10
Status : moja książka (kupiona w Biedronce za 4.99)

Książka mile mnie zaskoczyła. Poprzedni tom okazał się klapą biorąc pod uwagę styl pisania ale tu widać, że autorka się poprawiła.

Zaczyna się dość normalnie. Tobias i Lavinia wybrali się na ‘imprezę’ do zamku Beaumont. Kiedy wszystko się skończyło umówili się w pokoju Tobiasa na małe co nie co ;) Zamiast Lavini Tobias zastaje w drzwiach Aspasię. Czyli znajomą z dawnych lat, która nie kojarzy mu się najlepiej. Aspasia otrzymała groźbę w postaci pierścienia Memento Mori, którego kiedyś używał płatny morderca. Kto pomoże jej rozwiązać tą zagadkę ? Oczywiście, że Tobias. Natomiast w tym samym momencie Lavinia przemyka się korytarzem do pokoju Tobiasa. Na drodze staje jej lord Fullerton z pokojówką, która prowadzi pijanego hulakę na dach –...

Ania | 2015-08-31
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 31 sierpnia 2015

Pierwsze moje spotkanie z autorką i zaczęłam od drugiej części.
Początkowo myślałam, że nie będę wiedziała o co chodzi ale jest tak fajnie napisane, że nie trzeba czytać pierwszej części bo jest o czymś innym i jak coś jest z pierwszej części to jest fajnie konkretnie napisane o co chodzi.
Jeśli się ktoś interesuje perukami jak wcześniej nosiły damy i co było modne to polecam tą książkę, bo można się od niej dużo dowiedzieć.
Pomimo, że jest to książka kryminalno-romansowa jest tak fajnie napisana, że wszytko jest połączone równo ze sobą.
Książka łatwa, ciekawa i przyjemna.

Klaudia95 | 2014-08-23
Przeczytana: 02 stycznia 2015

Jedna z wielu moich ulubionych książek A. Quick! Za każdym razem, gdy czytam tę książkę, mam dreszcze podniecenia!O i ciekawości!
Lavinia i Tobias zajmują się prywatnymi śledztwami wśród eleganckiego świata. A więc wyjazd na wieś, to znakomity pretekst, aby odpocząć od pracy! I spędzić czas we dwoje... Niestety na zamku zostaje popełnione morderstwo, a nasi detektywi muszą je rozwiązać.
Aspasia zgłasza się do Tobiasa z prośbą o wyśledzenie osoby, która ją szantażuje. I tu wkracza zazdrość Lavinii - gdy Aspasia obejmuje Tobiasa. I choć ten twierdzi, że to nic nie znaczyło, to Lavinia zaczyna nie lubić nowej klientki.
Wątek Memonto Mori, sławnego mordercy to jeden z plusów tej książki. Najciekawsze było to, że wybierał osoby, które naprawdę powinny umrzeć.W tym celu wyszkolił dwóch braci: Pierce' a i Zachary' ego.
Drugi wątek to odkrycie, że Dominic i Anthony są braćmi! I rzeczywiście ktoś spostrzegawczy, mógłby od razu to dostrzec! Ja musiałam dotrzeć do odpowiedniego rozdziału!...

No tak... Niezastąpiony duet March i Lake :)

Magdalena | 2013-09-27
Przeczytana: 27 września 2013

Bardzo dobra książka, świetnie się czyta. Zbrodnia ciekawa i wyjaśnienie również.

Joanna | 2012-07-17
Przeczytana: 22 lipca 2012

Cała seria o parze detektywów godna polecenia! :)

Magda | 2017-02-07
Przeczytana: grudzień 2016