Zezia i Giler

2012-11-07
9788376420899
dzieci dzieciństwo

Zeziki. Rodzinne opowieści Chylińskiej

Hmm.. nie był to najgorszy debiut, jednak też nie najlepszy. Bardzo proste zdania, brak jakiejś konkretnej akcji. Jak dla mnie za dużo negatywów, ale może po prostu to miała być taka książka o życiu. To byłoby ekstra gdyby miało maksymalnie 20 stron.

Ja wiem, że dzieci pokolenia teledysku i spotu reklamowego muszą mieć szybką akcję i ogólnie małpi cyrk. Zatem to nie jest książka dla nich. Ale mi się podobała. Wprowadziła mnie w świat dziewczynki, która obserwuje dorosłych, choć nie zawsze ich rozumie. A także pozwala poznać jej brata, który absolutnie nie przypomina innych chłopców z książek dla dzieci. To ważne żeby uczyć młodszych, że możemy być różni, z dysfunkcjami, zaburzeniami i nie zawsze rodzimy się zdrowi.

Ksiazka dla dzieci nie koniecznie dla dzieci.

Ksiazka dla dzieci nie koniecznie dla dzieci.

Przygodowo o życiu.

Przygodowo o życiu.

Niby przyjemnie się czyta, ale brak akcji, w sumie się coś niby dzieje, ale jednak mało. Dzieci troszkę marudziły.

fajne

fajne

Zuzia Zezik nie ma lekko w swoim domu, jak na małą dziewczynkę ma sporo zmartwień ale i dużo miłości.
Książka stanowi niejako przedstawienie całej rodziny Zezików, która dla dorosłych nie jest idealna. Pełno w niej kłótni i pozorów. Mama ewidentnie nie jest szczęśliwa w tym związku. A sama rodzinka wydaje mi się lekko toksyczna ^^'

Pięknie przeczytane przez Panią Agnieszkę, przyswajalny prosty język i w zasadzie to tyle. Zero akcji, suche streszczenia. Nagmatwanie w głowie maluchom. Po co wprowadzać rodzinne konflikty? Po co kłótnie wśród rodziców? Opisywanie "cichych dni" w małżeństwie żeby zestresować małego czytelnika?

Nie chciałabym mieszkać w rodzinie Zezików. Trauma i psycholog dla dziecka.

Dwa razy bym się zastanowiła czy przeczytać ją dziecku i przy jakiej okazji. Książka nie wnosi żadnego morału.

Dodatkowo wydaje mi się, że Giler - oprócz tego, że jest maluchem - jest też trochę niepełnosprawny. Nie można by było skupić się na tym i oswoić z niepełnosprawnością, pokazać miłość rodzeństwa do siebie?

Pięknie przeczytane przez Panią...

Bardzo pozytywne zaskoczenie. Czułam się jakbym czytała współczesną „Jeżycjadę”. Ciepła, urocza książeczka. Arcyprzyjemna rozrywka.

Książka dość krótka, ale z pewnością wartościowa. Bardzo dobra pozycja dla dziecka, wnosi naprawdę dużo. Dorosły czytelnik też znajdzie w niej sporo dla siebie. Ciepło na sercu się od niej robi, niektóre momenty niezwykle zabawne.
Nie mam pojęcia dlaczego tak długo zwlekałam zanim wzięłam się za książki Agnieszki Chylińskiej. W najbliższym czasie szykuje się nadrabianie.
Bardzo polecam!

Nietypowa niby bajka, niby wspomnienia. Czytałam ją swoim wnukom, którym się nawet podobała.
"Tata Zezi uważał, że Pani Modelka powinna zrobić karierę za granicą, ale ku radości Mamy Zezi Pani Modelka zagrała w reklamie herbatki na zatwardzenie.
Poczucie humoru jak widać nie opuszcza Pani Agnieszki, ale i o obowiązkach również pamiętała.
"Zezia z czasem nauczyła się, że mieć obowiązki jest bardzo przyjemnie."
Ciekawie ujęte różne zagadnienia z perspektywy kilkuletniej dziewczynki, która chciała być już oczywiście dorosłą.
" Siostra Julki miała piętnaście lat i była zbuntowana. Julka i Zezia chciały być takie jak Laura."

Polecam, warto przeczytać.

"Zezia z czasem nauczyła się, że...

• Dla dzieci

Dodaj cytat z książki Zezia i Giler