Zezia i Giler

dzieci dzieciństwo

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Zeziki. Rodzinne opowieści Chylińskiej

16 Link do recenzji

Książka nie tylko dla dzieci (o dziwo!). Maluchy poznają przygody młodej Zuzi, a rodzice poznają troszkę świat ośmiolatki , a wszystko podane w dobrej formie, zabawnym i oryginalnym języku.
Książka przypomniała mi dzieciństwo. Jak to nie wiele trzeba, aby w domu było dobrze i nie rozumiało się w pełni problemów ‘tych dorosłych” czy „rodziców’.

Fajna książka, nie mam żadnych przeciwskazań żeby nie czytać tą książkę ;) Można ją przeczytać jednym tchem, dla dorosłych tak do poczytania też oczywiście można ze względu na historię rodziny Zezi i Gilera są dodatkiem przygody. Wiecie dlaczego akurat ZEZIA I GILER? Poczytajcie :)

Bardzo przyjemny zbiór opowiastek o ośmioletniej Zezi i jej młodszym braciszku Gilerze, a także o ich rodzicach, sąsiadach, dziadkach i kolegach ze szkoły. Najbardziej podobała mi się historyjka o kotce Idźstąd i cioci Zagranicy.

Lekko napisane i bardzo łatwo się czyta, a całość przeznaczona jest raczej dla młodszych dzieci i ich rodziców. Ważne jest to, że w książeczce...

wciągająca,pouczająca,zabawna.Kotka Idź stąd wymiata.

Świat 8-letniej Zezi przedstawiony na kartach debiutu autorskiego Agnieszki Chylińskiej to obrazek rodzinny. Mamy jakiś niewyjaśniony, zadawniony spór między Mamą a Ciocią Zagranicą, od czasu do czasu narzekania Babci Jasnowłosej, czyli odwieczny spór teściowa kontra synowa, Babcię Ciemnowłosą i Dziadka niby tradycjonalistów, ale nie zawsze wiedzą po co - zwłaszcza Dziadek....

W lekki sposób przekazane "poważne" sprawy dzieciaków.

Ciekawa książka opisująca życie i przemyślenia 8-letniej dziewczynki. Myślę, że forma w jakiej jest napisana, duża czcionka oraz wiele obrazków jest odpowiednim sposobem, by przekonać dzieci do czytania książek.

Bardzo przyjemna opowieść o perypetiach 8 -latki.

Dyskusje

• 2013