Zezia i Giler

Zeziki. Rodzinne opowieści Chylińskiej

276 0 130

fajne

fajne

Zuzia Zezik nie ma lekko w swoim domu, jak na małą dziewczynkę ma sporo zmartwień ale i dużo miłości.
Książka stanowi niejako przedstawienie całej rodziny Zezików, która dla dorosłych nie jest idealna. Pełno w niej kłótni i pozorów. Mama ewidentnie nie jest szczęśliwa w tym związku. A sama rodzinka wydaje mi się lekko toksyczna ^^'

Pięknie przeczytane przez Panią Agnieszkę, przyswajalny prosty język i w zasadzie to tyle. Zero akcji, suche streszczenia. Nagmatwanie w głowie maluchom. Po co wprowadzać rodzinne konflikty? Po co kłótnie wśród rodziców? Opisywanie "cichych dni" w małżeństwie żeby zestresować małego czytelnika?

Nie chciałabym mieszkać w rodzinie Zezików. Trauma i psycholog dla dziecka.

Dwa razy bym się zastanowiła czy przeczytać ją dziecku i przy jakiej okazji. Książka nie wnosi żadnego morału.

Dodatkowo wydaje mi się, że Giler - oprócz tego, że jest maluchem - jest też trochę niepełnosprawny. Nie można by było skupić się na tym i oswoić z niepełnosprawnością, pokazać miłość rodzeństwa do siebie?

Pięknie przeczytane przez Panią...

Bardzo pozytywne zaskoczenie. Czułam się jakbym czytała współczesną „Jeżycjadę”. Ciepła, urocza książeczka. Arcyprzyjemna rozrywka.

Książka dość krótka, ale z pewnością wartościowa. Bardzo dobra pozycja dla dziecka, wnosi naprawdę dużo. Dorosły czytelnik też znajdzie w niej sporo dla siebie. Ciepło na sercu się od niej robi, niektóre momenty niezwykle zabawne.
Nie mam pojęcia dlaczego tak długo zwlekałam zanim wzięłam się za książki Agnieszki Chylińskiej. W najbliższym czasie szykuje się nadrabianie.
Bardzo polecam!

Nietypowa niby bajka, niby wspomnienia. Czytałam ją swoim wnukom, którym się nawet podobała.
"Tata Zezi uważał, że Pani Modelka powinna zrobić karierę za granicą, ale ku radości Mamy Zezi Pani Modelka zagrała w reklamie herbatki na zatwardzenie.
Poczucie humoru jak widać nie opuszcza Pani Agnieszki, ale i o obowiązkach również pamiętała.
"Zezia z czasem nauczyła się, że mieć obowiązki jest bardzo przyjemnie."
Ciekawie ujęte różne zagadnienia z perspektywy kilkuletniej dziewczynki, która chciała być już oczywiście dorosłą.
" Siostra Julki miała piętnaście lat i była zbuntowana. Julka i Zezia chciały być takie jak Laura."

Polecam, warto przeczytać.

"Zezia z czasem nauczyła się, że...

Fajna, luźna bajka. Momentami naprawdę się śmiałam, bardzo zabawna.

Fajna, luźna bajka. Momentami naprawdę się śmiałam, bardzo zabawna.

Super książka. Od początku wyjaśniająca historię Zezi i jej rodziny. Mega nie mogę doczekać się kolejnych

Ogólnie nie porwała, ale ma w sobie to coś.

Ogólnie nie porwała, ale ma w sobie to coś.

Pierwsza książka, której moja córka nie chciała czytać. Namawiałam ją, że może jeszcze jeden rozdział, może za chwilę coś się wydarzy, może jeszcze dajmy jej szansę. Dobrnęłyśmy do połowy. Książka jest nudna, nie ma fabuły, jest opisem życia dziewczynki, ale nie ma tam żadnej akcji, żadnego ciągu zdarzeń. Duże rozczarowanie.

Sięgnęłam po Zezię i Gilera, bo byłam ciekawa tej pozycji.
Książka okazała się bardzo fajna, przedstawiająca świat oczami 8 letniej Zezi.
Poznajemy jej życie, codzienne problemy, plany i marzenia.
Dzieciom się podobała, chętnie sięgniemy po inne książki Pani Chylińskiej!

Sięgnęłam po Zezię i Gilera, bo byłam ciekawa tej pozycji.
Książka okazała się bardzo fajna, przedstawiająca świat oczami 8 letniej Zezi.
Poznajemy jej życie, codzienne problemy, plany i marzenia.
Dzieciom się podobała, chętnie sięgniemy po inne książki Pani Chylińskiej!

Dodaj cytat z książki Zezia i Giler