Bruce Springsteen pisze książkę dla dzieci

LubimyCzytać
05.09.2014

Bruce Springsteen poszedł w ślady Madonny i postanowił zadebiutować jako autor książek dla dzieci. Jego pierwsza książka będzie oparta na 8-minutowej balladzie z albumu „Working on a Dream album” i będzie nosiła tytuł „Outlaw Pete”. Jej bohaterem będzie dokonujący napadu na bank złodziej, który próbuje nadrobić to, co zrobił. W tle znajdzie się Dziki Zachód, a opowieść ma nawiązywać do tradycji wielkich amerykańskich powieści. Utwory Springsteena wielokrotnie zresztą określano mianem muzycznych odpowiedników powieści Steinbecka.

Na pomysł napisania tej historii wpadł Frank Caruso, rysownik i pisarz. Namówił Springsteena do napisania tekstu, a sam pracuje nad ilustracjami. Pomysłem zainteresowało się wydawnictwo Simon & Schuster, którego prezes, Jonathan Karp, uważa, że opowieść trafi zarówno do dzieci, jak i dorosłych. Jej bohater to typowa postać z piosenek Springsteena, człowiek prześladowany przez los, który nie może naprawić tego, co zrobił w młodości.

Springsteen zdaje się poważnie interesować pisaniem. Od jakiegoś czas pracuje po cichu nad autobiografią, której nie udało mu się jak dotąd ukończyć ze względu na napięty grafik koncertów. Podobno pisze też coś innego, ale nie chce zdradzić żadnych szczegółów.

Nie jest oczywiście pierwszym artystą, który po sukcesach na polu muzycznym próbuje swoich sił w literaturze, i to tej szczególnie wymagającej literaturze dziecięcej. Sukces odniosła już Madonna, której książki ukazały się także po polsku. W Stanach w przyszłym miesiącu ma się też ukazać książka Keitha Richardsa, ilustrowana przez jego córkę pisaliśmy o tym w marcu.. Będzie to historia dziadka artysty, który grał w zespole jazzowym i nauczył małego Keitha miłości do muzyki.

Tekst o charakterze edukacyjnym napisał też Paul McCartney. Jego książka dla dzieci, Wysoko w chmurach, to opowieść o świecie, w którym zwierzęta walczą z ludźmi o miejsce do życia i prawo do wolności.

Również na naszym rynku książki możemy pochwalić się piosenkarzami, którzy starają się łączyć muzykę z literaturą. W 2012 Agnieszka Chylińska wydała swoją debiutancką książkę Zezia i Giler, a rok później drugą część zatytułowaną Zezia, Giler i Oczak. Oba tytuły w naszym serwisie mają dość wysokie oceny.

Wartościowych książek dla dzieci nigdy nie za wiele, z ciekawością czekamy więc na kolejnych muzyków, którzy postanowią spróbować swoich sił w tej materii.

Źródło: independent.co.uk

Reklama

komentarze [4]

Sortuj:
7201
3120
05.09.2014 12:39

Jest autorem interesujących tekstów piosenek, więc może sprawdzi się również jako autor książki. To w końcu dojrzały, kultowy twórca, a nie jakiś podrzędny szarpidrut czy plastik na miarę Justina Biebera:).


165
2
05.09.2014 11:12

Sukces książki gwarantowany, sprzedaż wysoka :D Jak kiedyś będę ojcem (zakładając, że w końcu znajdę tu jakąś oczytaną partnerkę ;)), to będę dzieciakom czytał śpiewając :D


1202
51
05.09.2014 10:40

Ciekawe kto będzie następny.


Reklama
3040
4
05.09.2014 10:39

Zapraszamy do dyskusji.


zgłoś błąd