Najnowsze przygody Mikołajka

Okładka książki Najnowsze przygody Mikołajka Emmanuelle Lepetit
Okładka książki Najnowsze przygody Mikołajka
Emmanuelle Lepetit Wydawnictwo: Znak emotikon Cykl: Mikołajek (na podstawie animacji) (tom 1) Seria: Mikołajek literatura dziecięca
literatura dziecięca
Mikołajek (na podstawie animacji) (tom 1)
Mikołajek
Znak emotikon
2012-10-04
2012-10-04
9788324020263
Barbara Grzegorzewska
dla dzieci Mikołajek

Okładka książki Mikołajek. Niczego się nie boję Emmanuelle Lepetit, praca zbiorowa
Mikołajek. Nic... Emmanuelle Lepetit,...
Okładka książki Mikołajek. Opiekuję się zwierzakami Emmanuelle Lepetit, praca zbiorowa
Mikołajek. Opi... Emmanuelle Lepetit,...

Uważam, że taka książeczka niepotrzebnie została podciągnięta pod serię "Mikołajek". O wiele lepsza by była z bohaterami, którzy są zupełnie osobni, a tak chcąc nie chcąc patrzy się jednak przez pryzmat znanej "sagi". Szczególnie, że autor sam nadaje temu dziełu tytuły wskazujące na chęć dalszego eksploatowania starej i lubianej serii. Jeśli ktoś oczekuje tych kultowych żartów polegających na opisywaniu czegoś dziwnego ze świata dorosłych przez dziecko, to ich nie znajdzie zbyt wiele, może nawet nie znajdzie ich wcale. Jednak książka ta dla młodych czytelników nadaje się nawet bardziej niż "Mikołajek" Goscinny'ego, stąd oceniam na 6 zamiast 5, bo mimo wszystko rozumiem zapotrzebowanie na taką wersję słynnej postaci.

Przeciętna książeczka. Przyjemna, ale bez rewelacji. Dobra na „początki” dla młodych czytelników.

Mojego brata trudno zagonić do czytania, ale dzięki tej książce jego nastawienie do książek wywróciło się do góry nogami. Polecam każdemu rozpoczynającemu swoją przygodę z książkami.

1970

Mikołajek to jedna z moich ulubionych postaci książkowych, którą poznałam dzięki mojemu młodszemu bratu, który niegdyś zaczytywał się w przygodach tytułowego chłopca. Teraz jestem mamą 3,5-latka uwielbiającego literaturę, dlatego ostatnio nadszedł czas na poznanie nowej postaci literackiej, czyli Mikołajka.

Z Mikołajkiem i jego przyjaciółmi nie można się nudzić. Czytelnicy mają okazję wziąć udział w wielu pasjonujących przygodach - zdjęciu klasowym, bójce chłopców, lekcji przepisów drogowych, loterii czy wizycie w muzeum.

Wiele osób zarzuca tej książce znikome podobieństwo do prawdziwego Mikołajka Rene Goscinny'ego oraz Jean-Jacquesa Sempego. Owszem, wiele aspektów, o jakich wspominają inni czytelnicy, różni się od pierwowzoru, który nie ma sobie równych. Niemniej sądzę, że "Najnowsze przygody Mikołajka" to dobra książka na rozpoczęcie znajomości z tym bohaterem. Ten tytuł na pewno bardziej podpasuje małym dzieciom, gdyż zawiera kolorowe ilustracje, niewiele tekstu, dużą czcionkę i dość krótkie historie. Niemniej po tej lekturze zabieram się z synkiem za prawdziwego Mikołajka znanego od lat.

Z Mikołajkiem i jego przyjaciółmi nie można się nudzić. Czytelnicy...

Skończyłam czytać książkę przed chwilą polecam ją wszystkim z całego serca

Skończyłam czytać książkę przed chwilą polecam ją wszystkim z całego serca

Opieram swoją ocenę na zadowoleniu mojego dziecka. :) Wstyd przyznać, ale "prawdziwego" Mikołajka jeszcze nie czytałam stąd nie mam porównania do oryginału. Nie było źle, dobrze z synem spędziliśmy czas, czytając tę książkę. :)

Moim zdaniem ciekawa książka nie jest to najlepsza książka jaką przeczytałam, aczkolwiek nie należy do nudnych. Sama z siebie bym jej nie kupiła no ale jak dostałam na urodziny to sobie pomyślałam " dobra przeczytam " . Jest w miarę zabawna lecz gdyby miała brać udział w konkursie na najlepszą książkę a byłabym jurorką nie zagłosowałabym na nią. ;P Mam nadzieję, że wszyscy wiedzą, że każdy może mieć inną opinię na temat wszystkiego. Mnie ta książka nie zachwyciła.

Książka ta ma jedną główną wadę. Po prostu bark prawdziwego Mikołajka w książce o Mikołajku.

Moja przygoda z Mikołajkiem zaczęła się od starszych części. Wiem, że starsi koledzy się ze mną nie zgodzą ale muszę przyznać, że mi, jako osobie młodej, bardziej podobają się nowsze przygody tytułowego bohatera. Zarówno " Nowe przygody Mikołajka" jak i "Rozrywki Mikołajka" napisane są przyjemnym, współczesnym językiem. Również ilustracje są bardziej interesujące dla młodszego pokolenia. Dla osób w moim wieku są to zalety, dla mojego starszego rodzeństwa - wady. Jednak to właśnie ze względu na te różnice każdą z tych książek pochłaniałam dosłownie w kilka dni. Już planuje zakup kolejnych! :)

Cudowna książka przeczytałam ją w dwa dni, także naprawdę polecam!!!

Cudowna książka przeczytałam ją w dwa dni, także naprawdę polecam!!!

• 2015
  • Mikołajek