Najnowsze przygody Mikołajka

Cykl: Przygody Mikołajka
Wydawnictwo: Znak emotikon
978-83-240-2026-3
dla dzieci, Mikołajek,

O książce Mój pierwszy Mikołajek! Początek wielkiej przygody! Mikołajek to najsłynniejszy francuski uczeń, z którym od lat świetnie bawią się mama, tata i starszy brat. Pora, by poznali go także młodsi kumple. Czy z dziewczynami można się fajnie bawić? Jak sprawić, żeby tata kupił nowy rower? Kto jest najodważniejszy z całej paczki? Opowiadania z nowego tomu to pełne zwariowanych pomysłów...

O książce

Mój pierwszy Mikołajek! Początek wielkiej przygody!

Opowiadania z nowego tomu to pełne zwariowanych pomysłów przygody małego urwisa, z którym na pewno nie będziesz się nudził!

źródło opisu: http://www.znak.com.pl/

źródło okładki: Znak, 2012

Tanczaca_z_Ksiazkami | 2013-01-04
Na półkach: Gnioty, Przeczytane

MASAKRA!!! Po pierwsze to żaden Mikołajek. Okropny język, narracja trzecioosobowa zamiast pierwszoosobowej, ciężki dowcip, po prostu masakra na prawdziwym Mikołajku.
Wydawnictwu chyba chciwość przesłoniła przyzwoitość, że takiego potworka wydali.
Historie zerżnięte z prawdziwego Mikołajka, ale przerobione, wykastrowane z dowcipu i polotu.
ODRADZAM!!! NIE KUPUJCIE TEGO GNIOTA! To profanacja. Sempe i Goscinny powinni wytoczyć proces o plagiat, niestety nie mogą i te hieny na tym korzystają. Przepraszam za mocne słowa, ale inaczej się nie da tego nazwać. Pozdrawiam bandę klakierów powyżej. Nie wierzę, by znalazły się osoby, którym się ten gniot spodobał (chyba że nigdy w życiu Mikołajka Sempego i Goscinnego w ręku nie mieli, to jeszcze można zrozumieć.)

Veronica | 2014-02-21

Szczerze mówiąc to podobało mi się bardziej od oryginalnych "Mikołajków", ponieważ język tak mnie nie irytował.

Robert | 2013-03-19
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2013
Przeczytana: 19 marca 2013

Troszkę byłem rozczarowany, że te "najnowsze" zawierają również znane mi przygody jeszcze z pierwszych części. Książka robiona chyba tak nieco na siłę jeśli chodzi o objętość (bardzo dużo obrazków i wręcz wołowate litery). Merytorycznie nadal świetna zabawa a dzieci chętnie sięgają właśnie po tę część :) (w końcu to dla nich ta książka!)

malineczka74 | 2012-10-11
Przeczytana: 11 października 2012

Mikołajek znów w akcji

Mikołajek to najbardziej znany francuski uczeń na świecie. Dzięki wydanym książkom znają go dzieci z różnych krajów. Znają i kochają, bo fantastyczny z niego chłopczyna. Kreatywny i wrażliwy, ciekawy świata i dowcipny.
Mimo, że jestem już dużą dziewczynką chętnie sięgam po bajki i książki dla młodych czytelników. Ale wstyd się przyznać Mikołajka nie znałam. Do tej pory. Książka o której piszę jest pierwszą, którą o Mikołajku przeczytałam. Oczarowały mnie przygody tego urwisa i jego szkolnych kolegów. Sprawiły, że znów przeniosłam się do świata dzieciństwa, gdzie króluje beztroska i świat wydaje się bardzo kolorowy i niezwykły. Taka podróż bardzo dobrze mi zrobiła a zatem jest to namacalny dowód, że dorośli winni sięgać po książki, z których tylko pozornie już wyrośli.
Mikołajek na kartach tejże książki przeżywa przeróżne przygody, z których zwykle wychodzi obronną ręką. I jak to On czasem broi, czasem jest niezwykle grzeczny. Jego środowisko szkoła, dom są...

tozda | 2014-01-14

Właściwie jedyną wspólną rzeczą z oryginalnym Mikołajkiem stanowią imiona bohaterów. Ich charaktery już nie; nagle okazuje się, że Kleofas chce się uczyć a Alcest bodajże ani razu nie wspomina o jedzeniu, Bunia mieszka po sąsiedzku, etc. Jeszcze gorzej jest z rekapitulowaniem rzeczywistości tak świetnym w oryginalnym dziele. Dlatego im dużej wczytywałem się w ten wytwór literacki tym bardziej przypominał mi on podroby – wszystko wymieszane ze wszystkim. Ja nie wyniosłem żadnej wartości z tej lektury i starałem się pędzić do przodu aby tylko skończyć.

Jestem osobą, która nadmierny puryzm językowy postrzega jako przeszkodę w komunikacji, jednak w przypadku Mikołajka natrafiałem na zdania, których sens był trudny do zrozumienia dla mnie nawet po kilkukrotnym przeczytaniu.

Fizyczna strona wydania bardzo dobra. Egzemplarz, który ja mam ma sztywną okładkę, kredowy papier i przede wszystkim duży druk z dużym światłem. Co do ilustracji to trudno mi się ustosunkować, poza bardzo osobistym...

Kto tak skrzywdził tę książkę taką okładką..?
Wszystko teraz zmieniają na tandetne "3D", które wygląda jak z plasteliny. Bajki też. Największym urokiem okładki Mikołajków zawsze był niezdarnie nakreślony Mikołajek, a to?
Pomijając w ogóle wnętrze książki. Trzecioosobowa narracja. To już w ogóle nie to samo.
Chociaż w sumie nie dziwie się, bo patrze i faktycznie - zmienił się autor.
Mógł bardziej postarać się, kiedy usilnie i nieudolnie próbował kopiować oryginał.

anevita | 2014-06-20
Przeczytana: 20 czerwca 2014

Niestety ale to nie to samo co stary, prawdziwy Mikołajek.Mam wrażenie że te historie już były opisane w innych przygodach Mikołajka,może
z minimalną zmianą,ale gorzej się to czyta.
Nie ma to jak oryginalne ilustracje z poprzednich edycji,te są okropne!

Ginny | 2012-10-31
Przeczytana: 30 października 2012

W książce takie same historyjki co w poprzednich lecz skócone dla młodszych dzieci. Grafika okropna.

Kasia | 2012-11-30
Przeczytana: 30 listopada 2012

Ze starym, dobrym Mikołajkiem, ta książka niewiele ma wspólnego.

„- Dlaczego chłopaki robią wszystko, co im powiesz? – spytała zaintrygowana.
- Bo jestem dziewczyną!
- No… ja też – zdziwiła się Ludeczka.
- Tak, ale ty nie potrafisz posługiwać się tym darem, który wszystkie posiadamy - wyjaśniła Jadwinia.
- Jakim darem?
- Wodzenia chłopaków za nos! Trzeba umieć wykorzystywać swój wdzięk…”*

Dzieciństwo to radość. To poznawanie świata, ciekawość i miliony zadanych pytań. Szczerość i proste rozwiązania. Zabawa i niezapomniane przygody. To beztroska i umiejętność cieszenia się z najdrobniejszej rzeczy. To wieczny uśmiech i niekończące się pokłady miłości.

Jest to zbiór dziesięciu opowiadań z Mikołajkiem w roli głównej. Chłopiec ma pozować do swojego pierwszego klasowego zdjęcia. Wykaże się odwagą gdy w nocy podejdzie do domu koleżanki tylko z latarką. Dostanie nowy rower i zobaczy jak dziecinni potrafią być czasem dorośli. W raz z grupą przyjaciół każdy nowy dzień jest jak niekończąca się przygoda, która zawsze czegoś nauczy.

Mikołajek jest...

Rozważania o dzieciach, czyli Mikołajek i elektryczna pałka

Ja wiem, wiem, pecunia non olet, każdy ma wydatki, niektórzy większe niż inni, ale mimo wszystko jakiś taki żal człowieka ściska, kiedy szeregowi czytelnicy mają większy respekt dla dzieła niż spadkobiercy autora.