Florka. Z pamiętnika ryjówki

Książka jest przypisana do serii/cyklu "FLORKA". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Literatura
978-83-60638-37-8
dla dzieci, czytanki

Florka to ryjówka - taka myszka z ryjkiem. Od innych znanych wam Florek bez ryjka różni ją tylko to, że jada kanapki z komarem i muchy w czekoladzie, bo poza tym jest zupełnie zwyczajnym dzieckiem. Bystrym, zabawnym, trochę marzycielskim. Florka ma zeszyt w kratkę, który dostała od tatusia. Zapisuje w nim wszystkie potwornie ważne sprawy - że pan Kret robiąc remont zniknął kolory, a pluszowego kotka Rysia porwał podstępny Bałagan. Że niebo połknęło piłkę, a rodzice kłócą się i godzą. Zastanawia się, gdzie się chowa czas, którego wciąż brakuje mamie i gdzie jesteśmy, kiedy śpimy. Jednym słowem - z wszystkich znanych mi gryzoni z mlecznymi zębami Florka pisze najwięcej. I najlepiej. Świetnie pasuje do grona moich ulubionych książkowych postaci. Pamiętajcie! Nie wszystko, co ma ryjek, to świnka.
Joanna Olech

źródło opisu: www.gandalf.com.pl

źródło okładki: www.gandalf.com.pl

bleedingcherry | 2019-06-02
Przeczytana: 02 czerwca 2019

Florka była moją najlepszą przyjaciółką w dzieciństwie. Powrót do jej przygód poprawił mi humor!

katarzyna_wincenty | 2018-12-14
Przeczytana: 01 maja 2018

Rewelacyjna książeczka. Dzieciaki utożsamiają się z Florką, a ona jest taka... prawdziwa, jakby z życia wycięta :))
Polecam każdej mamie, każdemu tacie i każdemu dziecku!!!

nieperfekcyjnie | 2018-08-31
Na półkach: Przeczytane, Rok 2018
Przeczytana: 25 sierpnia 2018

Tytułowa bohaterka przeprowadza się w nowe miejsce i dość mocno się nudzi, ale boi się zaprzyjaźnić z innymi, gdyż boi się braku akceptacji ze strony koleżanek. Na szczęście przełamuje swoje lęki - w większym gronie zabawa jest dużo ciekawsza...

Ta książka jest niezwykle urocza - głównie za sprawą bardzo sympatycznej Florki oraz jej myślenia, które idealnie obrazuje to, co dzieciaczki mają w swoich głowach. Lekturę czyta się bardzo szybko, ponieważ przedstawia ona kartki z pamiętnika, a że Florka jest jeszcze dość nieduża, to nie pisze zbyt wiele. Jej spostrzeżenia są niezwykle trafne, dlatego książka powinna przypaść do gustu zarówno dzieciom, jak i dorosłym.

Na uwagę zasługuje piękne wydanie książki - twarda oprawa, pastelowe barwy oraz bardzo ładne ilustracje, których nie jest ani za dużo, ani za mało. Nie odwracają one uwagi od samej treści, bo to ona wiedzie tu prym.

antara123 | 2017-04-24
Przeczytana: 03 kwietnia 2016

Jedna z najpiękniejszych książeczek dla dzieci.Czytałam i podziwiałam autorkę. Pięknie opisuje przyjaźń i relacje małych zwierzątek. Zabawna i optymistyczna historyjka. Gorąco polecam nie tylko dzieciom.

vobi | 2016-03-10
Na półkach: Przeczytane, Czytanki Hanki

Sympatyczne, do tego piękne ilustracje.

variusana | 2016-02-12

Zabawne przygody ryjowki, opisane z perspektywy małego dziecka. Najśmieszniejsza dla mojej córki była ta o Bałaganie.

misia55 | 2015-12-09

Nie lubię książek w formie pamiętników, ale pamiętników z literatury dziecięcej jeszcze nie miałam w ręku. Dlatego z ciekawością sięgnęłam po Florkę...i....córcia słuchała z zaciekawieniem i uśmiechem na twarzy, a ja cieszyłam się razem z nią, a wszystko dlatego, że Florka to przecież nie mysz polna tylko ryjówka! ;)

emik84 | 2015-11-21

"Florka z pamiętnika ryjówki" to książka ukazująca czytelnikowi świat widziany oczami kilkuletniego dziecka. Florentyna jest małą ryjówką. Niedawno wraz z rodzicami wprowadziła się do nowego domu. Nie ma jeszcze przyjaciół, bawi się sama a w wolnych chwilach pisze pamiętnik. Jako dziecko wielu rzeczy nie rozumie, postrzega inaczej niż dorośli, często czuje się nierozumiana przez rodziców ale i zdarza się, że sama nie rozumie ich zachowań. Zastanawia ją np. czym jest czas, dlaczego dorośli zawsze narzekają, że mają go za mało i nawet próbuje go dla nich zdobyć by w końcu mogli wspólnie się pobawić. Jak to jest z rodzicami, którzy raz się kłócą a potem już nie? Kim lub czym jest ten okropny Bałagan, przez którego dziewczynka nie może znaleźć ukochanego pluszowego kotka Rysia?...

Wszystkie swoje spostrzeżenia, pytania, przygody mała ryjówka zapisuje w specjalnym zeszycie. Czytelnik towarzyszy jej przez okrągły rok choć zapiski nie są robione każdego dnia, zaledwie kilka razy w...

MamaMai | 2015-09-15
Przeczytana: czerwiec 2015

Cudowna książka dla dzieci. Moja czteroletnia córka była i dalej jest zachwycona tą historią. To pozycja do której naprawdę często wracamy i za każdym razem bardzo dobrze się przy niej bawimy. Gorąco polecamy- Maja i ja.

Basia | 2015-06-02

Niezwykle zabawna książka. Uwielbiam czytać Jędrzejewską-Wróbel, bo pisze tak wspaniale i bezpośrednio. Florka jest taka wspaniała: infantylna, radosna, po prostu cudna. Całą serię z Florką polecam wam z całego serca. Przemyślenia tej małej bohaterki rozbroją każdego :)