Florka. Z pamiętnika ryjówki

Książka jest przypisana do serii/cyklu "FLORKA". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Literatura
978-83-60638-37-8
dla dzieci, czytanki

Florka to ryjówka - taka myszka z ryjkiem. Od innych znanych wam Florek bez ryjka różni ją tylko to, że jada kanapki z komarem i muchy w czekoladzie, bo poza tym jest zupełnie zwyczajnym dzieckiem. Bystrym, zabawnym, trochę marzycielskim. Florka ma zeszyt w kratkę, który dostała od tatusia. Zapisuje w nim wszystkie potwornie ważne sprawy - że pan Kret robiąc remont zniknął kolory, a pluszowego kotka Rysia porwał podstępny Bałagan. Że niebo połknęło piłkę, a rodzice kłócą się i godzą. Zastanawia się, gdzie się chowa czas, którego wciąż brakuje mamie i gdzie jesteśmy, kiedy śpimy. Jednym słowem - z wszystkich znanych mi gryzoni z mlecznymi zębami Florka pisze najwięcej. I najlepiej. Świetnie pasuje do grona moich ulubionych książkowych postaci. Pamiętajcie! Nie wszystko, co ma ryjek, to świnka.
Joanna Olech

źródło opisu: www.gandalf.com.pl

źródło okładki: www.gandalf.com.pl

Basia_Pelc | 2015-06-02

Niezwykle zabawna książka. Uwielbiam czytać Jędrzejewską-Wróbel, bo pisze tak wspaniale i bezpośrednio. Florka jest taka wspaniała: infantylna, radosna, po prostu cudna. Całą serię z Florką polecam wam z całego serca. Przemyślenia tej małej bohaterki rozbroją każdego :)

MamaMai | 2015-09-15
Przeczytana: czerwiec 2015

Cudowna książka dla dzieci. Moja czteroletnia córka była i dalej jest zachwycona tą historią. To pozycja do której naprawdę często wracamy i za każdym razem bardzo dobrze się przy niej bawimy. Gorąco polecamy- Maja i ja.

Gustawsonek | 2013-07-23
Przeczytana: 23 lipca 2013

Przezabawna książka o przygodach małej ryjówki. Plusem jest także że szybko się ją czyta a jednocześnie jest bardzo ciekawa. Polecam nie tylko najmłodszym czytelnikom.

emik84 | 2015-11-21

"Florka z pamiętnika ryjówki" to książka ukazująca czytelnikowi świat widziany oczami kilkuletniego dziecka. Florentyna jest małą ryjówką. Niedawno wraz z rodzicami wprowadziła się do nowego domu. Nie ma jeszcze przyjaciół, bawi się sama a w wolnych chwilach pisze pamiętnik. Jako dziecko wielu rzeczy nie rozumie, postrzega inaczej niż dorośli, często czuje się nierozumiana przez rodziców ale i zdarza się, że sama nie rozumie ich zachowań. Zastanawia ją np. czym jest czas, dlaczego dorośli zawsze narzekają, że mają go za mało i nawet próbuje go dla nich zdobyć by w końcu mogli wspólnie się pobawić. Jak to jest z rodzicami, którzy raz się kłócą a potem już nie? Kim lub czym jest ten okropny Bałagan, przez którego dziewczynka nie może znaleźć ukochanego pluszowego kotka Rysia?...

Wszystkie swoje spostrzeżenia, pytania, przygody mała ryjówka zapisuje w specjalnym zeszycie. Czytelnik towarzyszy jej przez okrągły rok choć zapiski nie są robione każdego dnia, zaledwie kilka razy w...

Kyou | 2013-05-08
Przeczytana: 08 maja 2013

Co można powiedzieć o książeczce dla dzieci? :)
'Florkę' poleciła mi pani z biblioteki. Podobała mi się szczególnie szata graficzna. Rysunki są śliczne, a i historie nawet ciekawe.

onaja | 2014-09-24
Przeczytana: 19 marca 2012

pierwsza seria czytana dziecku i pierwsza "poważna" książka z opowiadaniami, (nie bajkami) w ogóle.

byłam przekonana, że moją 3latkę kompletnie nie interesuje co ja jej tam podczytuję wieczorami (wierciła sie, gadała, nudziła się - a przynajmniej tak wyglądała)

zaskoczenie przyszło szybko, kiedy okazało sie, że podczas spaceru nawiązała do książki (widząc kałużę krzykneła - "mamo, to jeziorko florki") i pozniej juz poleciało.

florka jest ukochaną postacią, dziewczynką-ryjówką:), ze swoimi wielkimi-małymi problemami, które rozwiązuje mądrze i w ogóle jest przekochana, przekomiczna, opowiada świat oczami dziecka:) dla dzieciaków bedzie zrozumiała i logiczna, a dorosły sporo przypomni sobie z lat wczesnej młodości i bedzie sie czytając kapitalnie bawił;)

ksiązka napisana dziecięcym, ale nie infantylnym językiem - jest po prostu przefajna dla każdego dziecka (a na pewno dla każdej dziewczynki)

kapitalny pomysł na prezent i na posiadanie w domu (wszystkie części znane są córce na...

Juta | 2012-07-12
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 04 lipca 2012

Po pierwsze książki są tak cudowne jak sama autorka. Z córką byłam na spotkaniu autorskim w miejskiej bibliotece. Każde dziecko wyszło zachwycone! Florka jest cudowną ryjówką, którą targają uczucia takie same jak dziećmi. Martwi się, zazdrości, gniewa. Polecam każdemu dziecku!

Monia | 2014-06-14

Bardzo przyjemna seria o małej ryjówce. Zabawne historie pisane przyjemnym dla dziecka językiem. Dla dziewczynek w wieku 5-6 lat.

madzia | 2012-02-09
Przeczytana: styczeń 2012

Bardzo "cieplutka" historia ryjówki Florki i jej rodziny. Podoba misię w jaki sposób została napisana:) Brawo dla pani Roksany:)

misia55 | 2015-12-09

Nie lubię książek w formie pamiętników, ale pamiętników z literatury dziecięcej jeszcze nie miałam w ręku. Dlatego z ciekawością sięgnęłam po Florkę...i....córcia słuchała z zaciekawieniem i uśmiechem na twarzy, a ja cieszyłam się razem z nią, a wszystko dlatego, że Florka to przecież nie mysz polna tylko ryjówka! ;)