Pan Pierdziołka spadł ze stołka

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
poezja
jagarkar

Pan Pierdziołka spadł ze stołka" to książeczka dla wszystkich - dla dzieci i dla dorosłych. Można się przy niej bawić, śmiać i wspominać. Giglać, przytulać, wygłupiać. "Idzie rak, nieborak, jak uszczypnie będzie znak..." Można się z niej uczyć liczyć, zapamiętywać, śpiewać... "Miała baba koguta..." Chcemy mieć wesołe dzieci - sięgnijmy po te teksty. Książeczka zawiera wyliczanki...

"Idzie rak, nieborak, jak uszczypnie będzie znak..."

Można się z niej uczyć liczyć, zapamiętywać, śpiewać...

"Miała baba koguta..."

Chcemy mieć wesołe dzieci - sięgnijmy po te teksty. Książeczka zawiera wyliczanki "niegrzeczne", takie, które dzieci uwielbiają powtarzać najbardziej... Pan Pierdziołka (...) znosi podział na rymowanki, które wypada i nie wypada powtarzać.

"Wpadł pies do kuchni, i porwał mięsa ćwierć..."

źródło opisu: Wydawnictwo Zysk i S-ka, 2012

7 (2 ocen i opinii)
Spotlight. Zdrada
Sacha Pfeiffer , Michael Rezendes , Walter Robinson , Matt Carrol

8,44 (9 ocen i opinii)
Halo człowiek. Rozmowy o tym, co ważne
Konrad Kruczkowski

Uroki
Kathryn Harrison

6,3 (10 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Jagoda30 | 2015-02-19
Przeczytana: 28 stycznia 2014

Mocno kontrowersyjna pozycja dla dzieciaków ;) Co bardziej wrażliwi grzmią, że kto to słyszał? Że jak tak można? Żeby dzieciom takie rzeczy?

To są wyliczanki i wiersze z mojego dzieciństwa, znam je wszystkie od dziecka, żyję mam się dobrze, nie potrzebowałam psychoanalityka przez TAKIE wierszyki

Myślę, że i moje dzieci jakoś to dźwigną, na razie zaśmiewają się do łez, a ja...zwyczajnie kilka wierszyków pomijam ;) Są tam ze trzy "Hardkory" ;) poczekam z nimi,zeby się dzieciom koszmary w nocy nie śniły ;)

Maluszkowe Inspiracje | 2013-10-15
Przeczytana: 05 października 2013

Ta ostatnio ogromnie popularna książeczka trafiła w końcu i do nas :-)
I to nie jedna, lecz obie części:
Pan Pierdziołka spadł ze stołka oraz Nowe fikołki pana Pierdziołki - Powtarzanki i śpiewanki.
I już nie dziwimy się jej mega popularności - mało tego, dołączyliśmy do grona jej najwierniejszych fanów :-)
Czemu?
1. Na początek - obłędna cena - ok.12 zł/14 zł za świetnie wydaną książkę dużego formatu w twardej oprawie, 48 stron i ok. 70 rymowanek w każdej z części!
2. Fantastyczne ilustracje Kasi Cerazy - zdaję sobie sprawę, że nie każdemu przypadną do gustu (są nieco "turpistyczne"), ale my jesteśmy zdecydowanie na TAK!
Uwielbiamy je za niebanalność, dosłowność, groteskowość i oryginalność. Stanowią idealne tło dla tych rymowanek. Po prostu nie wyobrażam sobie w tego typu książce innych :-)
3. Ogromny zbiór bezcennych, prześmiesznych rymowanek, które pamiętamy z własnego dzieciństwa.
Które przywodzą nam na myśl beztroskie chwile i zabawy w takt tych powtarzanek.
Czytanie...

kroofy | 2016-01-03
Przeczytana: 27 grudnia 2015

Super, że ktoś wreszcie zebrał taką ilość łamańców, wyliczanek i dziecięcych zabawnych wierszyków w całość. Świetna zabawa słowem dla dorosłych i dla dzieci, a dodatkowo miło jest patrzyć, jak pomimo upływu lat wierszyki dalej wywołują uśmiech na małych buźkach.

Aniaxxp | 2014-06-15
Przeczytana: 2013 rok

Zbiór rymowanek i wierszyków "Pan Pierdziołka spadł ze stołka" to książka dla całej rodziny. Dzieci na pewno będą zachwycone dużą ilością śmiesznych rymowanek, a także specjalnie do nich dobranych ilustracji, a starszym łezka się w oku zakręci gdy podczas czytania przypomną sobie czasy "podwórka". Mnie osobiście książka bardzo przypadła do gustu i spokojnie mogę polecić ją innym, starszym, jak i młodszym. Polecam :D

li_lia | 2014-11-15
Przeczytana: 14 listopada 2014

O dwunastej zero-zero
Wszystkie duszki poszły spać
Tylko jeden mały duszek
Zdjął majteczki, zaczął szczać
Wtem mogiła się otwiera
Z dna wychodzi szary trup
I na duszka się wydziera:
,,Czemuś naszczał na mój grób!"
,,Mam cię w dupie, stary trupie
Tam, gdzie zechcę, będę szczał"
I podrapał się po dupie
Wziął majteczki, poszedł spać

Czasami zdarza się, że zaopatruję moje dziecko w coś, na co sama mam ochotę. Mowa tu oczywiście o grach, zabawkach i przede wszystkim książkach. Gadżety sprawiające przyjemność kilku pokoleniom charakteryzują się bezcenną wartością. Dla starszych stanowią powrót do beztroskich lat, młodszym zaś głównie zapewniają rozrywkę.

Kiedy przypadkiem w jednym z dyskontów dostrzegłam stos kolorowych, odznaczających się intrygującą szatą graficzną lektur, nie przeczuwałam, że zakup kilku egzemplarzy wyzwoli falę wspomnień, zarumieni policzki i zaowocuje gromkim śmiechem, który w trakcie czytania będzie roznosił się po całym domu.

Nie sądziłam, że obie z córką tak...

Agnieszka Biernat | 2013-11-10

Choć należy ona do córy, ja sama uwielbiam ją przeglądać. O ilustracjach nie można napisać, że są przepiękne ale można napisać, że pasują idealnie do wyliczanek i rymowanek. Można powtarzać je godzinami i długo się nie znudzą. Książka dzieli się na części, a naszą ulubioną jest fiku-miku , wyliczanki niegrzeczne.

Pan Pierdziołka spadł ze stołka,
Złamał nogę o podłogę .
Olaboga – moja noga !
Tupcie trumnę, bo ja umrę!
Jeszcze trumna nie kupiona,
A już noga zagojona.

mona | 2014-08-05
Przeczytana: 16 listopada 2013

Wspomnienie dzieciństwa, masa śmiechu i zabawy.
I synowi tez się bardzo podobała.
Polecam!

Marzena | 2016-03-03

"Pan Pierdziołka spadł ze stołka,
złamał nogę o podłogę,
olaboga moja noga
kupcie trumnę bo ja umrę,
-jeszcze trumna nie kupiona, a już noga wygojona"

I dużo innych w tym stylu,
czasem dużo mniej grzecznych wierszyków i rymowanek.
Większość pamiętam z dzieciństwa, ale nie wszystkie.
Synowi tak się podobało , że nie mogliśmy się odczepić od tej książeczki na dłuższy czas. Wielu rymowanek i wierszyków szybko nauczył się na pamięć. Później kupiłam też inne części i w sumie mamy trzy.
Niektóre wierszyki - szczególnie te z części "niegrzeczne"
powodowały u mojego dziecka przedłużające się ataki śmiechu.
A miały być wyciszeniem przed snem! ;-)
Bardzo polecam!

Ania | 2013-06-14
Przeczytana: czerwiec 2013

Z pewnością wywołuje uśmiech na twarzy - zarówno dziecka jak i rodzica - z radością i zaskoczeniem w zakamarkach odnajduje dawno zapomniane wyliczanki i rymowanki...
Niegrzeczne kładą na kolana ;) może niekoniecznie przedszkolaka :)

Magdalena | 2014-01-31
Przeczytana: 21 grudnia 2013

Absolutnie fantastyczny zbiór śmiesznych rymowanek i podśpiewek. Przyznam szczerze zakupiłam tę książkę na Mikołaja chłopcu, który jeszcze nie chodzi. Tak, to był pretekst, aby się dowiedzieć Dlaczego ten Pan Pierdziołka spadł ze stołka. Lektura może stać się inspiracją do tworzenia dedykacji czy też życzeń listowych/kartkowych/książkowych. Zabawy przy czytaniu co nie miara. Ogromnie polecam. I nie wiem czemu ilustracje co niektórych doprowadzają do obrazoburczych min i niesmaku. Są przecież takie słodkie. Już młodszemu pokoleniu wpajamy wierszyki, ku uciesze słuchaczy i ich samych;))