Pan Pierdziołka spadł ze stołka

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
poezja
jagarkar

Pan Pierdziołka spadł ze stołka" to książeczka dla wszystkich - dla dzieci i dla dorosłych. Można się przy niej bawić, śmiać i wspominać. Giglać, przytulać, wygłupiać. "Idzie rak, nieborak, jak uszczypnie będzie znak..." Można się z niej uczyć liczyć, zapamiętywać, śpiewać... "Miała baba koguta..." Chcemy mieć wesołe dzieci - sięgnijmy po te teksty. Książeczka zawiera wyliczanki...

"Idzie rak, nieborak, jak uszczypnie będzie znak..."

Można się z niej uczyć liczyć, zapamiętywać, śpiewać...

"Miała baba koguta..."

Chcemy mieć wesołe dzieci - sięgnijmy po te teksty. Książeczka zawiera wyliczanki "niegrzeczne", takie, które dzieci uwielbiają powtarzać najbardziej... Pan Pierdziołka (...) znosi podział na rymowanki, które wypada i nie wypada powtarzać.

"Wpadł pies do kuchni, i porwał mięsa ćwierć..."

źródło opisu: Wydawnictwo Zysk i S-ka, 2012

5,08 (13 ocen i opinii)
Mity i zgrzyty
Tadeusz Boy-Żeleński , Jan Gondowicz

0 (0 ocen i opinii)
Serce pasowało. Opowieść o polskiej transplantologii
Anna Mateja

Tajemniczy brat
Virginia Cleo Andrews

6,67 (9 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Agacha | 2016-07-04
Przeczytana: 03 lipca 2016

Dla mnie wspomnienie dzieciństwa, dla córki zabawa. Byłam szczerze zdziwiona, że dziecko nie zna, jak mi się wydawało powszechnie znanych wyliczanek. Książeczka bardziej "lajtowa" niż kolejna z tej serii.

Jagoda30 | 2015-02-19
Przeczytana: 28 stycznia 2014

Mocno kontrowersyjna pozycja dla dzieciaków ;) Co bardziej wrażliwi grzmią, że kto to słyszał? Że jak tak można? Żeby dzieciom takie rzeczy?

To są wyliczanki i wiersze z mojego dzieciństwa, znam je wszystkie od dziecka, żyję mam się dobrze, nie potrzebowałam psychoanalityka przez TAKIE wierszyki

Myślę, że i moje dzieci jakoś to dźwigną, na razie zaśmiewają się do łez, a ja...zwyczajnie kilka wierszyków pomijam ;) Są tam ze trzy "Hardkory" ;) poczekam z nimi,zeby się dzieciom koszmary w nocy nie śniły ;)

Maluszkowe Inspiracje | 2013-10-15
Przeczytana: 05 października 2013

Ta ostatnio ogromnie popularna książeczka trafiła w końcu i do nas :-)
I to nie jedna, lecz obie części:
Pan Pierdziołka spadł ze stołka oraz Nowe fikołki pana Pierdziołki - Powtarzanki i śpiewanki.
I już nie dziwimy się jej mega popularności - mało tego, dołączyliśmy do grona jej najwierniejszych fanów :-)
Czemu?
1. Na początek - obłędna cena - ok.12 zł/14 zł za świetnie wydaną książkę dużego formatu w twardej oprawie, 48 stron i ok. 70 rymowanek w każdej z części!
2. Fantastyczne ilustracje Kasi Cerazy - zdaję sobie sprawę, że nie każdemu przypadną do gustu (są nieco "turpistyczne"), ale my jesteśmy zdecydowanie na TAK!
Uwielbiamy je za niebanalność, dosłowność, groteskowość i oryginalność. Stanowią idealne tło dla tych rymowanek. Po prostu nie wyobrażam sobie w tego typu książce innych :-)
3. Ogromny zbiór bezcennych, prześmiesznych rymowanek, które pamiętamy z własnego dzieciństwa.
Które przywodzą nam na myśl beztroskie chwile i zabawy w takt tych powtarzanek.
Czytanie...

kroofy | 2016-01-03
Przeczytana: 27 grudnia 2015

Super, że ktoś wreszcie zebrał taką ilość łamańców, wyliczanek i dziecięcych zabawnych wierszyków w całość. Świetna zabawa słowem dla dorosłych i dla dzieci, a dodatkowo miło jest patrzyć, jak pomimo upływu lat wierszyki dalej wywołują uśmiech na małych buźkach.

Aniaxxp | 2014-06-15
Przeczytana: 2013 rok

Zbiór rymowanek i wierszyków "Pan Pierdziołka spadł ze stołka" to książka dla całej rodziny. Dzieci na pewno będą zachwycone dużą ilością śmiesznych rymowanek, a także specjalnie do nich dobranych ilustracji, a starszym łezka się w oku zakręci gdy podczas czytania przypomną sobie czasy "podwórka". Mnie osobiście książka bardzo przypadła do gustu i spokojnie mogę polecić ją innym, starszym, jak i młodszym. Polecam :D

li_lia | 2014-11-15
Przeczytana: 14 listopada 2014

O dwunastej zero-zero
Wszystkie duszki poszły spać
Tylko jeden mały duszek
Zdjął majteczki, zaczął szczać
Wtem mogiła się otwiera
Z dna wychodzi szary trup
I na duszka się wydziera:
,,Czemuś naszczał na mój grób!"
,,Mam cię w dupie, stary trupie
Tam, gdzie zechcę, będę szczał"
I podrapał się po dupie
Wziął majteczki, poszedł spać

Czasami zdarza się, że zaopatruję moje dziecko w coś, na co sama mam ochotę. Mowa tu oczywiście o grach, zabawkach i przede wszystkim książkach. Gadżety sprawiające przyjemność kilku pokoleniom charakteryzują się bezcenną wartością. Dla starszych stanowią powrót do beztroskich lat, młodszym zaś głównie zapewniają rozrywkę.

Kiedy przypadkiem w jednym z dyskontów dostrzegłam stos kolorowych, odznaczających się intrygującą szatą graficzną lektur, nie przeczuwałam, że zakup kilku egzemplarzy wyzwoli falę wspomnień, zarumieni policzki i zaowocuje gromkim śmiechem, który w trakcie czytania będzie roznosił się po całym domu.

Nie sądziłam, że obie z córką tak...

Agnieszka Biernat | 2013-11-10

Choć należy ona do córy, ja sama uwielbiam ją przeglądać. O ilustracjach nie można napisać, że są przepiękne ale można napisać, że pasują idealnie do wyliczanek i rymowanek. Można powtarzać je godzinami i długo się nie znudzą. Książka dzieli się na części, a naszą ulubioną jest fiku-miku , wyliczanki niegrzeczne.

Pan Pierdziołka spadł ze stołka,
Złamał nogę o podłogę .
Olaboga – moja noga !
Tupcie trumnę, bo ja umrę!
Jeszcze trumna nie kupiona,
A już noga zagojona.

mona | 2014-08-05
Przeczytana: 16 listopada 2013

Wspomnienie dzieciństwa, masa śmiechu i zabawy.
I synowi tez się bardzo podobała.
Polecam!

Marzena | 2016-03-03

"Pan Pierdziołka spadł ze stołka,
złamał nogę o podłogę,
olaboga moja noga
kupcie trumnę bo ja umrę,
-jeszcze trumna nie kupiona, a już noga wygojona"

I dużo innych w tym stylu,
czasem dużo mniej grzecznych wierszyków i rymowanek.
Większość pamiętam z dzieciństwa, ale nie wszystkie.
Synowi tak się podobało , że nie mogliśmy się odczepić od tej książeczki na dłuższy czas. Wielu rymowanek i wierszyków szybko nauczył się na pamięć. Później kupiłam też inne części i w sumie mamy trzy.
Niektóre wierszyki - szczególnie te z części "niegrzeczne"
powodowały u mojego dziecka przedłużające się ataki śmiechu.
A miały być wyciszeniem przed snem! ;-)
Bardzo polecam!

Ania | 2013-06-14
Przeczytana: czerwiec 2013

Z pewnością wywołuje uśmiech na twarzy - zarówno dziecka jak i rodzica - z radością i zaskoczeniem w zakamarkach odnajduje dawno zapomniane wyliczanki i rymowanki...
Niegrzeczne kładą na kolana ;) może niekoniecznie przedszkolaka :)