Pompon w rodzinie Fisiów

Wydawnictwo: Znak
978-83-240-0831-5
smok, dzieci, humor

Pompon w rodzinie Fisiów to bardzo niebanalna historia pewnego smoka. Pompon, czyli właśnie ten smok, pojawił się w rodzinie państwa Fisiów przez odpływ umywalki i już u nich pozostał. Szybko rósł i rozwijał się intelektualnie, by stać się wygadanym, bezczelnym smokiem o bardzo twórczych, czasem niebezpiecznych pomysłach, które wcielał w życie. Miał dwoje oddanych opiekunów - dzieci państwa Fisiów - Malwinę i Gniewosza, którzy pewnego dnia zabrali go nawet na zieloną szkołę. Książka przeznaczona dla dzieci w wieku 6-10 lat, napisana z wielkim poczuciem humoru, jest też zbiorem świetnych obserwacji życia rodzinnego i satyrą na dzisiejszą rzeczywistość. Joanna Olech jest także autorką ilustracji.

książek: 2067
AnnaSikorska | 2016-08-11

Książka rewelacyjna, a audiobook znakomicie oddaje jej klimat.

Każdy z nas zna baśnie i legendy, w których występują smoki: stworzenia niezwykle groźne, żarłoczne, złośliwe i – co najważniejsze – dawno wymarłe, a nawet uznane za nieprawdziwe, więc nikt z nas nie wierzy w to, że można w domu hodować smoka, a już na pewno nie w mieszkaniu w bloku. A jednak zdarzają się cuda. Tak jest w rodzinie Fisiów, do których to mityczne zwierzę trafia przez odpływ umywalki. Na początku jest niesamowicie mały i delikatny, ale z czasem porasta zrogowaciałą skorupką, o którą dba za pomocą najdroższego kremu na zmarszczki… co nie zachwyca jego właścicielkę.
Smok jest wielką tajemnicą. Na początku dzieci, a później całej rodziny, a nawet przyjaciół. Jego dziwne upodobania kulinarne, brak taktu i odpowiedniego zachowania sprawiają, że powinien wywołać oburzenie i gniew, a mimo wszystko spotyka się ze sympatią, która zostaje nawet nagrodzona na zjeździe blogerów, ponieważ ten smok nie tylko jest...

xxxxxxxx | 2015-02-19
Przeczytana: 2009 rok

Jejku.. Przeczytałam ją dawno temu.. Można liczyć w latach. Pierwsza książka, którą przeczytałam ponownie. I chyba zrobię to po raz kolejny.
Pochłonęłam ją w zaledwie 2 dni, a czytanie jej sprawiło mi naprawdę OGROMNĄ przyjemność. Napisana w zabawny sposób, z humorem. W niektórych momentach książki moja wyobraźnia tak szalała że wręcz widziałam Pompona obok mnie.
Umierałam ze śmiechu. Co tu dużo mówić. Książka świetna, dla osób w każdym wieku, nie tylko dla dzieci.

Katarzyna Klimczak | 2010-11-16
Przeczytana: 14 listopada 2010

Połknęliśmy w dwa wieczory! Książka dostosowana do poziomu 6-8 latka - smok sikający do doniczki i głośno bekający HELLOOO! budzi zachwyt małolatów :)

beataj | 2010-10-26
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 2009 rok

Ulubiona książka młodszego syna (starszego też, a i rodziców ;-)) ! Prześmieszna, lekko niepedagogiczna, ale za to z mądrym przesłaniem - nawet dziwadła mają prawo do życia (i jedzenia tego, co lubią :D)

Gustawsonek | 2013-05-12
Przeczytana: maj 2013

Bardzo spodobała mi się ta książka, też bym chciała mieć takiego smoka.
Polecam :)

Monika | 2015-07-02
Przeczytana: 01 lipca 2015

Powrót do czasów szkolnych, śmieszna, dowcipna, lekka.

Pafnucy | 2011-02-06

Niezłe, ale dużo słabsze od Miziołków. Jakby z pisarki uszło powietrze. Jasne, że to dla młodszych dzieci, ale to nie znaczy, że trzeba pisać gorzej. Kilka świetnych pomysłów i rozwiązań fabularnych oraz odniesień nawet do popkultury i kiczu (np. piosenkarki Mandaryny) - dobre i to.

| 2010-05-11

Uśmiałam się jak norka z przygód Pompona! Polecam małym i dużym.

Biedronka | 2014-04-13
Na półkach: 2014, Przeczytane
Przeczytana: 12 kwietnia 2014

"Książka przeznaczona dla dzieci w wieku 6-10 lat" - no cóż... :) Aż trochę wstyd dodawać ją na półkę, ale wspaniałe poczucie humoru autorki nie pozwoliło mi oderwać się od lektury, podebranej młodszej siostrze.
Czyli albo w siedemnastoletnim pachole siedzi kompletne dziecko, albo autorka jest genialna. Albo, co bardzo prawdopodobne, jedno i drugie.

hestia | 2013-04-20
Przeczytana: 07 marca 2013

Teraz kiedy znam już pierwszą część smoka który wyszedł z otworu umywalki, spał w kojcu dla dzieci, uwielbiał korniszon, bekał "hellou" w plecaku Malwiny i był romantykiem (co najlepiej widać do jego miłości do Pepsicoli). Ale więcej już nic powiem tylko dodam , że nie mogę się doczekać przeczytania drugiej części przygód Pompona Fisia.