Jedzenie to leczenie, czyli prosty przepis na zdrowie i szczupłą sylwetkę

Wydawnictwo: Wydawnictwo Rodzinne
978-83-63682-02-6
dieta, zdrowie, dietetyka
poradniki
zuzanna

Czy zdarzyło się wam kiedyś marzyć o eliksirze młodości? Jeśli tak, mamy dobrą wiadomość – on istnieje i jest na wyciągnięcie ręki. To jedzenie, jakie każdego dnia kładziecie na talerzu. Jeśli będzie zdrowe i odpowiednio zbilansowane, zapewni wam młody wygląd, długie życie, a dodatkowo – jako przyjemny efekt uboczny – szczupłą sylwetkę. Anna Lewitt, doktor nauk medycznych i dietetyczka z...

Anna Lewitt, doktor nauk medycznych i dietetyczka z długoletnią praktyką, radzi, jak komponować posiłki, żeby jedzenie stało się leczeniem. Obala popularne mity, jak ten o rezygnowaniu z kolacji. Ostrzega, że nawet szczupła osoba może mieć… nadwagę. Podpowiada, jakie psychologiczne sztuczki pomogą w odchudzaniu. A na koniec wkłada czytelnikom do rąk po butelce wody i wysyła na marsz po zdrowie.
Swoją metodę żywienia oparła na badaniach naukowych, ale odwołuje się też do sprawdzonych, „babcinych” sposobów. Wśród filarów diety wymienia smaczne, zbilansowane posiłki, picie wody, a także odpowiednio ułożone treningi cardio. Jej program żywienia i odchudzania jest również świetnym antidotum na choroby cywilizacyjne. Przez kilkanaście lat istnienia swojego Centrum Treningu Osobistego i Dietetyki – EGO Anna Lewitt pomogła setkom pacjentów, a teraz – z wdziękiem i humorem, ale zdecydowanie – zabiera się do pracy nad zdrowiem i wyglądem czytelników swojej książki.

źródło opisu: Wydawnictwo Rodzinne, 2012

źródło okładki: http://www.wydawnictworodzinne.pl/

OkiemMK | 2013-11-21

Czy jedzenie może Nas leczyć? Jak na Nas wpływa? Pamiętacie Razowe Mufinki i recenzje książki "Dieta Garstkowa"? Dziś będzie o przepisie na zdrową i szczupłą sylwetkę, który przedstawia Nam Pani Dr Lewitt w swojej książce, która jest poprzedniczką Diety Garstkowej. Książka ta zawiera szereg rozdziałów i porad dotyczących zdrowego odżywiania. Wyjaśnia Nam czym jest tak naprawdę dieta. Okładka i piękne wydanie przekonuje Nas o tym, iż jeśli będziemy zdrowo i zbilansowanie jeść zapewnimy sobie zdrowy wygląd, długie życie i szczupłą sylwetkę. Czy tak jest na prawdę?
Dla mnie zdecydowanie tak! W pierwszych rozdziałach ogarniamy podstawy. Sprawdzamy czy rzeczywiście mamy nadwagę, jak pracuje nasz organizm, ile tak naprawdę jemy. Kiedy dowiemy się ile "paliwa" musimy dostarczać naszemu organizmowi bierzemy się za dopasowanie proporcji węglowodanów, białek i tłuszczy w każdym naszym posiłku.

węglowodany oczywiście złożone 50-70%
białka 15-25%
tłuszcze 15-25%
Szczegółowe opisy białek,...

zuzanna | 2012-11-07

Przeczytałam w swoim życiu całą masę książek o dietach i odchudzaniu. Myślałam, że już nic nie jest w stanie mnie zaskoczyć. Ależ się myliłam! Poradnik Dr Lewitt otworzył mi oczy na całą masę dietetycznych błędów jakie popełniałam dotychczas. Jestem zachwycona bardzo rzeczową treścią, objaśnioną w sposób przystępny dla czytelnika, zdrowymi przepisami i całą masą przydatnych wskazówek. Nie przesadzę jak powiem że to taka „biblia zdrowego odżywiania”. Wielkie brawa dla Dr Lewitt!

Alice | 2015-01-04
Przeczytana: 20 września 2014

Książka zupełnie zmienia podejście człowieka do słowa dieta.
Uważam że jest to świetna pozycja, dla każdego, kto czuje się zagubiony w świecie nieustannej pogoni za idealną wagą i sylwetką. Pozwala zrozumieć cały proces funkcjonowania organizmu.
Po przeczytaniu książki nie zostaje nic innego jak wprowadzić to w życie, bez mętliku w głowie.
Polecam każdemu kto uważa, że ma tych "kilka" kilogramów za dużo i nie wie od czego zacząć.

Tomek | 2018-06-14
Przeczytana: 20 marca 2018

Nie jest to książka dla początkujących.
Duży minus za to że książka promuję kupowanie białek w proszku od których się szybko tyje , nabiera masy. (Wiem z własnego doświadczenia)

Pełno jest w niej kryptoreklam np tymbarku i innych soków które nie są zdrowe.

Niektóre momenty są aż za bardzo dokładne. Miałem wrażenie że za chwile zacznę czytać o atomach z których składa się sałata. Można wybaczyć bo tytuł "dr.med" zobowiązuje do pisania nieco zbędnych rzeczy.

Książka ma też ZALETY
Porządkuję wiedzę z tłuszczami.Pokazuję jak bardzo nie zdrowe są chipsy i dlaczego. Uświadamia że należy pić wodę między posiłkami. I dużo więcej.

Jeżeli zaczynasz i chcesz szybko i zdrowo schudnąć to polecam wyrobić sobie dobre nawyki poprzez książkę
28 DNI DO ZDROWIA(Do niej dorzucamy mięso z wit B12 np ryby,wołowina).+ Skazany na trening cz1+
Siła bez siłki. Forma i sprawność w 30-minutowych sesjach bez sprzętu.
U mnie taka kombinacja zrzuciła 15 kg (3-4kg/mies)i dalej spada.

P.s Diety to...

EaB | 2013-10-23

Z tej książki można wydobyć mnóstwo informacji o zdrowym odżywianiu, wszystko jest dokładnie tłumaczone - nie tylko rób tak i tak, ale rób tak ponieważ... Jest to podstawowy podręcznik do nauki zdrowego zbilansowanego odżywiania. Chociaż metoda wyłącznie garści średnio przypadła mi do gustu, to dobrze że podane są też wartości kaloryczne posiłków, które powinno się zjadać. Nie podoba mi sie tylko to, że w wielu przepisach jest izolat białka, nie wydaje mi się żeby to było konieczne przy zdrowym odżywianiu.

asenata | 2013-10-01
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: wrzesień 2013

Czytam dużo książek o zdrowym jedzeniu, a ta w sposób bardzo przystępny przekazuje elementarną wiedzę w tym temacie. I o to chodzi. 1 gwiazdka mniej za zachwalanie (reklamę) przez autorkę na wielu stronach izolatu pewnej firmy.

Olinka | 2013-03-16
Przeczytana: marzec 2013

Porady zawarte w książce zobrazowały mi co to znaczy prawidłowo się odżywiać i jak z przyjemnością być na diecie. Dzięki opisanym sposobom odżywiania schudłam około 3 kg w ciągu dwóch tygodni, a jedzenie zaczęło sprawiać mi ogromną przyjemność.

sigma122 | 2018-06-08
Przeczytana: 10 czerwca 2018