Projekt Szczęśliwy Dom

Tłumaczenie: Anna Nowak
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
poradniki
Barbara

Najnowsza książka autorki bestsellerowego Projektu Szczęście! Wszystkie szczęśliwe rodziny są do siebie podobne; każda nieszczęśliwa rodzina jest nieszczęśliwa na swój własny sposób. Lew Tołstoj, Anna Karenina Gretchen zrozumiała znaczenie tych słów pewnego letniego dnia i postanowiła odnaleźć elementy, które łączą szczęśliwe rodziny, i wprowadzić je do własnego życia. Aby tego dokonać,...

Najnowsza książka autorki bestsellerowego Projektu Szczęście!
Wszystkie szczęśliwe rodziny są do siebie podobne; każda nieszczęśliwa rodzina
jest nieszczęśliwa na swój własny sposób.
Lew Tołstoj, Anna Karenina
Gretchen zrozumiała znaczenie tych słów pewnego letniego dnia i postanowiła
odnaleźć elementy, które łączą szczęśliwe rodziny, i wprowadzić je do własnego
życia. Aby tego dokonać, rozpoczęła kolejny projekt — Projekt Szczęśliwy Dom.
Dlaczego tak go nazwała? Ponieważ dom to centrum naszego życia, na dobre
i na złe. Dom to miejsce, do którego wchodzi się bez pukania, w którego sercu
jest nasza rodzina. Dom to miejsce, do którego należy się bezwarunkowo. Daje
poczucie bezpieczeństwa i akceptację, a jednocześnie nakłada na nas odpowiedzialność
i obowiązki. Dom to również miejsce powrotów, fizyczne centrum
naszych dni i naszej wyobraźni. Cała kula ziemska kręci się wokół tego jednego
miejsca. Dlatego właśnie Gretchen obiecała sobie, że przez dziewięć miesięcy
roku szkolnego, od początku września do końca maja, zrobi wszystko, by jej dom
stał się prawdziwie szczęśliwy.
Projekt Szczęśliwy Dom zmienił życie Gretchen Rubin, pozwól, aby zmienił
i Twoje!

źródło opisu: http://nk.com.pl/files/pobierz_katalog/nk_katalog_...(?)

źródło okładki: http://nk.com.pl/files/pobierz_katalog/nk_katalog_...»

vicky222 | 2014-12-14
Przeczytana: 14 grudnia 2014

"Dni są długie, ale lata mijają szybko "

Ponad rok temu ogromnie zachwyciłam się "Projektem szczęście" autorstwa Gretchen Rubin. Była to książka, która wiele mi dała. Inspirowała, zmieniała myślenie, mieszała w życiu. Zachwycona tym poradnikiem znalazłam w bibliotece kolejny produkt Rubin "Projekt szczęśliwy dom".
Uwielbiam wszelkiego rodzaju poradniki, które ładują mi akumulatory na kilka-kilkanaście dni. Jednak tym razem projekt o szczęśliwym domu nie jest trafiony. Mam wrażenie, że został napisany, ponieważ pierwsza książka szum i bardzo się podobała.
Autorka pisze o swoich doświadczeniach związanych ze zmianą w różnych obszarach swojego życia, tak aby stać się szczęśliwszą. Recenzowany Projekt miał skupiać się na zmianach w domu, ale tak naprawdę stał się odgrzewanym kotletem. Nie ma juz tej świeżości i porywających mądrości.
Gretchen wprowadziła zmiany w obrębie stref życiowych ułożonych na kolejne miesiące:
WRZESIEŃ: Przedmioty
PAŹDZIERNIK: Małżeństwo
LISTOPAD:...

Multikasia | 2013-12-22
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 22 grudnia 2013

Dorzucam tę książkę do zakładki przeczytane, ale raczej niedokończone :)
Po sukcesie Projektu szczęście przeszłam z zapałem do kolejnej ksiązki Gretchen Rubin i się rozczarowałam... przeczytałam tylko pierwszy miesiąc (i wstęp oczywiście), ale stwierdziłam, że te same odwołania, przykłady, cytaty już mnie nudzą, nie dają motywacji, nie rozszerzają perspektyw. Może na autorkę działały.. na mnie już nie.

nienasycenie | 2014-02-10
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014
Przeczytana: 09 lutego 2014

Kiedy zaczęłam czytać tę książkę, po każdym rozdziale miałam ochotę odłożyć ją na chwilę na półkę i natychmiast wprowadzić w życie wszystkie pomysły, jakimi autorka podzieliła się z czytelnikami. Jestem typem, który szybko zapala się do działania, ale też szybko wypala się z entuzjazmu. Dlatego postanowiłam przeczytać książkę w sposób ciągły, jakby to była powieść, a później przeanalizować wszystkie pomysły i ewentualnie wybrać spośród nich te, które uznałabym za najlepsze dla siebie. Tak też zrobiłam - ułożyłam w głowie mały plan, który powoli chcę wdrażać w życie. Na jednym z pierwszych miejsc jest zakup "Projektu szczęście". :-)

BooksMyLove | 2016-09-06

"Projekt szczęśliwy dom" to kolejna książka Gretchen Rubin związanych z projektami odnoszącymi się do jej życia i do zmian jakie chce wprowadzić.

Wiedzę wyszukuje zarówno z literatury, jak również z doświadczenia ludzi jej bliskich.

Książka zawiera wiele opisów zmian jakie autorka dokonała w swoim domu i życiu, które mogą zainspirować nas do własnych zmian małych i tych dużych w swoim życiu i domu.

W książce można znaleźć również wiele interesujących cytatów:

"Aby być szczęśliwa, muszę skupić się na dobrych i złych emocjach oraz na tym, kiedy czuję się właściwie i kiedy się rozwijam."

"Jednym z najlepszych sposobów na własne szczęście jest uszczęśliwienie drugiego człowieka."

"Jednym z najlepszych sposobów na uszczęśliwienie innych jest własne szczęście."

"Dni są długie, ale lata mijają szybko."

"Nie jesteś szczęśliwy, dopóki nie zaczniesz myśleć, że jesteś szczęśliwy. Jesteś szczęśliwy, kiedy myślisz, że jesteś...

kocham_cie | 2016-09-22
Na półkach: Przeczytane, 2016

Jestem wielbicielką wszystkich "życiowych projektów". Chłonę więc tego typu "poradniki" całą sobą, choć to raczej książki - inspiralniki, czyli te z których czerpię inspirację na kolejne dni :). Kilka lat temu zakupiłam "Projekt szczęście" Gretchen Rubin, teraz nadszedł czas na "Projekt szczęśliwy dom". Jeśli macie poprzednią książkę tej autorki, ta nie za bardzo odbiega od poprzedniej. Co w tym przypadku jest plusem, bo możemy śmiało ją potraktować jako kontynuacja projektu. W tej części autorka wzięła pod lupę odpowiednio: przedmioty, małżeństwo, rodzicielstwo, wnętrze, czas, ciało, rodzina, moja okolica, teraźniejszość. Przyznaję, niektóre pomysły nie porwały mnie, niektóre już zapisały się w mojej pamięci do wypróbowania, jeszcze inne zostały już zatarte przez pamięć. Tak czy inaczej jest to na pewno skarbnica inspiracji dla osób, które uwielbiają zabawy i pracę nad sobą. Polecam.

Bea | 2014-01-30
Przeczytana: 30 stycznia 2014

Zadaniowa natura autorki nie pozwoliła jej pożegnać się z pomysłem projektu po pierwszej udanej książce- "Projekt szczęście". Niestety, o ile pierwsza część była inspirująca i ciekawa, o tyle druga wydaje się być jej powieleniem. Dodam tylko, że pozbawiona jest nie tylko świeżości pierwowzoru, ale również uporządkowania, lekkości i pomysłu.

magdalena | 2014-03-20
Przeczytana: 20 marca 2014

Książka-poradnik jak zamienić swoje życie domowe w pasmo samych szczęśliwych chwil. Według autorki kluczem do szczęścia jest pukanie do drzwi, wylewne witanie się z rodziną i porządki w szufladach.
Sama książki Gretchen Robin nie jest zła, czyta się lekko i szybko. Ale od jej rad wymagałabym trochę więcej, momentami te prawdy o życiu są naprawdę infantylne i trywialne.

agataa | 2014-01-05
Przeczytana: 2013 rok

Dalszy ciąg motywacyjnych porad Gretchen Rubin- tym razem bardziej o domu,choć w rzeczywistości nadal o rodzinie,małżeństwie,pracy i zmaganiach z codziennością.Zgadzam się,że gorsza od pierwszej części-"Projektu szczęście",bo pisana po prostu na fali tamtego sukcesu i momentami troszkę przegadana.Ale porady,jak dla mnie, nadal wartościowe i warte zapamiętania.

Wyverna | 2018-03-28
Przeczytana: 28 marca 2018