Jedzenie to leczenie, czyli prosty przepis na zdrowie i szczupłą sylwetkę

Okładka książki Jedzenie to leczenie, czyli prosty przepis na zdrowie i szczupłą sylwetkę Anna Lewitt
Anna Lewitt Wydawnictwo: Wydawnictwo Rodzinne poradniki
poradniki
Wydawnictwo Rodzinne
2012-10-17
2012-10-17
978-83-63682-02-6
dieta zdrowie dietetyka

Nie jest to książka dla początkujących.
Duży minus za to że książka promuję kupowanie białek w proszku od których się szybko tyje , nabiera masy. (Wiem z własnego doświadczenia)

Pełno jest w niej kryptoreklam np tymbarku i innych soków które nie są zdrowe.

Niektóre momenty są aż za bardzo dokładne. Miałem wrażenie że za chwile zacznę czytać o atomach z których składa się sałata. Można wybaczyć bo tytuł "dr.med" zobowiązuje do pisania nieco zbędnych rzeczy.

Książka ma też ZALETY
Porządkuję wiedzę z tłuszczami.Pokazuję jak bardzo nie zdrowe są chipsy i dlaczego. Uświadamia że należy pić wodę między posiłkami. I dużo więcej.

Jeżeli zaczynasz i chcesz szybko i zdrowo schudnąć to polecam wyrobić sobie dobre nawyki poprzez książkę
28 DNI DO ZDROWIA(Do niej dorzucamy mięso z wit B12 np ryby,wołowina).+ Skazany na trening cz1+
Siła bez siłki. Forma i sprawność w 30-minutowych sesjach bez sprzętu.
U mnie taka kombinacja zrzuciła 15 kg (3-4kg/mies)i dalej spada.

P.s Diety to nonsens. Wystarczą dobre nawyki żywieniowe i trochę ruchu. Jedzenie powinno być przyjemnością a nie stresem czy wrogiem.

Nie jest to książka dla początkujących.

Pełno jest w niej kryptoreklam np tymbarku i innych soków które nie są zdrowe.

Książka zupełnie zmienia podejście człowieka do słowa dieta.
Uważam że jest to świetna pozycja, dla każdego, kto czuje się zagubiony w świecie nieustannej pogoni za idealną wagą i sylwetką. Pozwala zrozumieć cały proces funkcjonowania organizmu.
Po przeczytaniu książki nie zostaje nic innego jak wprowadzić to w życie, bez mętliku w głowie.
Polecam każdemu kto uważa, że ma tych "kilka" kilogramów za dużo i nie wie od czego zacząć.

Książka zupełnie zmienia podejście człowieka do słowa dieta.
Polecam każdemu kto uważa, że ma...

Czy jedzenie może Nas leczyć? Jak na Nas wpływa? Pamiętacie Razowe Mufinki i recenzje książki "Dieta Garstkowa"? Dziś będzie o przepisie na zdrową i szczupłą sylwetkę, który przedstawia Nam Pani Dr Lewitt w swojej książce, która jest poprzedniczką Diety Garstkowej. Książka ta zawiera szereg rozdziałów i porad dotyczących zdrowego odżywiania. Wyjaśnia Nam czym jest tak naprawdę dieta. Okładka i piękne wydanie przekonuje Nas o tym, iż jeśli będziemy zdrowo i zbilansowanie jeść zapewnimy sobie zdrowy wygląd, długie życie i szczupłą sylwetkę. Czy tak jest na prawdę?
Dla mnie zdecydowanie tak! W pierwszych rozdziałach ogarniamy podstawy. Sprawdzamy czy rzeczywiście mamy nadwagę, jak pracuje nasz organizm, ile tak naprawdę jemy. Kiedy dowiemy się ile "paliwa" musimy dostarczać naszemu organizmowi bierzemy się za dopasowanie proporcji węglowodanów, białek i tłuszczy w każdym naszym posiłku.

węglowodany oczywiście złożone 50-70%
białka 15-25%
tłuszcze 15-25%
Szczegółowe opisy białek, węglowodanów, witamin i minerałów zdecydowanie poszerzą naszą wiedzę. Kolejny rozdział to "słodki wróg" - mój ulubiony. Z niego dowiedziałam się czemu tak wiele osób jest uzależnionych od słodyczy i jak z tym walczyć. Sama jem ich niewiele, ale węglowodany proste, czyli cukry nie występują tylko w słodyczach. To o wiele większy i groźniejszy wróg niż myślimy. Następnie czytamy o efekcie jojo, który dotyka wielu z Nas. Pozostaje nam się tylko odpowiednio zmotywować. Jak? O tym także przeczytacie w tej książce. Na koniec kilka przepisów, które znalazły się w Diecie Garstkowej w rozszerzonej wersji.
Ja zaczynam się "dietować" z z Panią Dr Lewitt. O postępach będę Was informować! Czy te rady działają? Część na pewno, gdyż od roku już je stosuję o czym możecie poczytać w moich poprzednich postach dietowych. Co do reszty na pewno Wam to wszystko zreferuje.
Książka jest mocno szczegółowa i jest fajnym podsumowaniem wiedzy dotyczącej posiłków i zdrowej diety. Poradnik dla każdego, kto pragnie zacząć przygodę ze zdrowym odżywianiem bez typowego głodowanie się. Ja zdecydowanie polecam.

Z tej książki można wydobyć mnóstwo informacji o zdrowym odżywianiu, wszystko jest dokładnie tłumaczone - nie tylko rób tak i tak, ale rób tak ponieważ... Jest to podstawowy podręcznik do nauki zdrowego zbilansowanego odżywiania. Chociaż metoda wyłącznie garści średnio przypadła mi do gustu, to dobrze że podane są też wartości kaloryczne posiłków, które powinno się zjadać. Nie podoba mi sie tylko to, że w wielu przepisach jest izolat białka, nie wydaje mi się żeby to było konieczne przy zdrowym odżywianiu.

Przeczytałam w swoim życiu całą masę książek o dietach i odchudzaniu. Myślałam, że już nic nie jest w stanie mnie zaskoczyć. Ależ się myliłam! Poradnik Dr Lewitt otworzył mi oczy na całą masę dietetycznych błędów jakie popełniałam dotychczas. Jestem zachwycona bardzo rzeczową treścią, objaśnioną w sposób przystępny dla czytelnika, zdrowymi przepisami i całą masą przydatnych wskazówek. Nie przesadzę jak powiem że to taka „biblia zdrowego odżywiania”. Wielkie brawa dla Dr Lewitt!

Porady zawarte w książce zobrazowały mi co to znaczy prawidłowo się odżywiać i jak z przyjemnością być na diecie. Dzięki opisanym sposobom odżywiania schudłam około 3 kg w ciągu dwóch tygodni, a jedzenie zaczęło sprawiać mi ogromną przyjemność.

Czytam dużo książek o zdrowym jedzeniu, a ta w sposób bardzo przystępny przekazuje elementarną wiedzę w tym temacie. I o to chodzi. 1 gwiazdka mniej za zachwalanie (reklamę) przez autorkę na wielu stronach izolatu pewnej firmy.

Polecam. Porady jak zdrowo się odżywiać. Książka dla chętnych zmienić podejście do odżywiania. Ja jestem bardzo na TAK!

• :-) Mam
  • Zdrowie