Filmówka. Powieść o Łódzkiej Szkole Filmowej

Książka jest przypisana do serii/cyklu "8/1998". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
Filmówka. Powieść o Łódzkiej Szkole Filmowej
83-7180-299-4
Sancerree

Filmówka jest opowieścią o czasach powstania szkoły i o niej samej, zrealizowaną w konwencji rozmowy najwybitniejszych wychowanków i wykładowców. Dzięki przytaczanym wypowiedziom, wywiadom i wspomnieniom poznajemy nie tylko oficjalną historię słynnej na całym świecie "Filmówki", ale i jej niepowtarzalną atmosferę, te bardziej intymne dzieje PWSFTViT, decydujące o atmosferze miejsca i kształtujące najwybitniejsze osobowości polskiego filmu.

źródło opisu: http://www.literatura.gildia.pl/tworcy/marek_miller/filmowka

źródło okładki: http://www.literatura.gildia.pl/tworcy/marek_miller/filmowka