Janusz Majewski. Film - kobieta jego życia.

Wydawnictwo: Marginesy
8 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
LubimyCzytać

Uwodzi zawsze, nawet kiedy nie chce. Czaruje kelnerkę i aktora, widza i czytelnika. Emanuje ciepłem, elegancją, spokojem, dowcipem i błyskotliwością. Od 60 lat ma romans z filmem – i poprzez ekran uwodzi zbiorowo. Każdy jego film jest odmienny gatunkowo, nie daje się zaszufladkować. Ma ich na koncie blisko 100: obyczajowe (Zaklęte rewiry), melo- i dramaty (Zazdrość i medycyna), historyczne...

Uwodzi zawsze, nawet kiedy nie chce.

Od 60 lat ma romans z filmem – i poprzez ekran uwodzi zbiorowo.

Każdy jego film jest odmienny gatunkowo, nie daje się zaszufladkować. Ma ich na koncie blisko 100: obyczajowe (Zaklęte rewiry), melo- i dramaty (Zazdrość i medycyna), historyczne (Królowa Bona), parę kryminałów, jeden horror, wiele teatrów telewizji, komedie sensacyjne (C.K. Dezerterzy), erotyczne, seriale (Siedlisko) i najnowszy muzyczny (Excentrycy).

Kręci tylko to, co kręci jego samego, czyli światy z przeszłości – bardziej eleganckie i subtelniejsze niż nasz. Wciąż chce mu się robić filmy, by nas uwodzić. Poddajcie się jego urokowi.

źródło opisu: materiały wydawcy

źródło okładki: materiały wydawnictwa

Arkalion | 2017-03-09
Przeczytana: 09 marca 2017

Majewski o filmie pisze zawsze rewelacyjnie,Nie jest to jego 1 książka w tej tematyce.Napisana barwnie,dużo anegdotek ,które były nie znane.Polecam wszystkim pasjonatom polskiego filmu.

Takeru | 2017-03-12
Juliannaa | 2017-03-09