Vampirates: Blood Captain

Okładka książki Vampirates: Blood Captain Justin Somper
Okładka książki Vampirates: Blood Captain
Justin Somper Wydawnictwo: Simon & Schuster Cykl: Wampiraci (tom 3) fantasy, science fiction
Wampiraci (tom 3)
Simon & Schuster
2007-01-01
2007-01-01
wampiraci

I tym razem akcja powieści troszkę się wlecze. Nie mamy takiej płynności jak w pierwszej części, jednak bez wątpienia trzecia część serii buduje podstawy do kontynuacji, w której mam wrażenie będzie się działo. W końcu ‘przybycie’ Sally oraz zajęcie statku więziennego oraz kilka innych szczegółów, wprawiają w zaciekawienie i ekscytację.
Do tego dowiadujemy się więcej o świecie wymyślonym przez Sompera. Poznajemy naturę wampiratów i różne ciekawostki razem z Grace przebywającą w Sanktuarium. Nie tylko dotyczące uzdrawiania. Podobnie zresztą jest w przypadku Connora, który przeżywając ‘gorszy okres’, jednocześnie poznaje drugą stronę piractwa. W tej części niestety przygody zeszły na dalszy plan. Autor skupił się bardziej na emocjach i sumieniu, co mi niekoniecznie się podoba. Ale trzeba sobie jednak uświadomić, że nasi bohaterowie mają czternaście lat, a sama powieść jest skierowana właśnie do młodzieży. I może właśnie w tym tkwi mój problem, że zbyt dobrze znam naturę świata, więc nie mogę zrozumieć, że Connor nie był świadomy tej mroczniejszej strony piractwa. Mimo to, książkę pochłonęłam w trzy wieczory, więc nie mogę powiedzieć, że mi się nie podobała.
Tym razem na okładce znajdziemy tylko jedną ilustracje. Przedstawia ona Sidorio i trzeba przyznać, że jego wygląd idealnie odzwierciedla moje wyobrażenie o nim.
Tak jak poprzednio Somper wciąga nas w świat łączący piratów i wampiry, co sprawia, że z każdą stroną poznajemy sekrety stworzone przez autora. A ostatnie strony tej części, wprawiają w zdziwienie i ciekawość, gdyż autor przerwał w momencie, bardzo… fascynującym.

Do tego dowiadujemy się więcej o...

Nie jest żadną tajemnicą, że Wampiratów kocham całym serduszkiem i obecnie jest to mój trzeci powrót do serii, choć ten tom czytam chyba dopiero drugi raz. Mogę się też założyć, że może za 10 lat, może krócej, może trochę dłużej, ponownie zawitam w tym cudownym świecie!

W tym tomie akcja zdecydowanie zwalnia, ale to nie znaczy, że dzieje się mniej, bo śledzimy losy kilku postaci i odwiedzamy bardzo skrajne miejsca. Przede wszystkim towarzyszymy Grace i Lorcanowi do Sanktuarium - miejscu, w którym miał swój początek Nocturn i jego tradycje. Udajemy się tam, aby pomóc wyleczyć ślepotę młodego porucznika, ale to, co dzieje się po drodze - zwłaszcza na końcu książki w Sanktuarium! - aż prosi się o jak najszybsze sięgnięcie po ciąg dalszy!

Póki jesteśmy przy tej parze - ja totalnie ubóstwam ich relację. Jest głęboka, choć póki co nie poznaliśmy jej podstawy i wiemy, że Lorcan skrywa jakiś sekret - odkrywamy go na końcu książki, ale za tym się kryje jakaś głębsza historia, na która póki co nie starczyło czasu i założę się, że zostanie ona rozwinięta w kolejnym tomie. Nikt nie wypowiada na głos, czy to jest miłość, czy zauroczenie, nie ma między nimi erotyzmu, ale czyta się o ich wzajemnym przywiązaniu z uśmiechem na ustach. Taką relację uwielbiam - ona się rozwija, ale w swoim tempie, nic tu nie jest na siłę, a wątek romantyczny nie jest głównym celem tej historii. Mimo, że po cichu liczę jednak na coś więcej.

Śledzimy też losy Sidoria i jego załogi, choć oni są tutaj zepchnięci na dalszy plan i chwilowo to nie ich czas. Ale namieszali mocno, musze przyznać. No i bardzo podoba mi się nowa nazwa statku zbuntowanego wampira!

No i trzeci tor, to Connor - jedna z moich ulubionych postaci. W tej części on przechodzi tak ogromną przemianę! Dojrzewa, zmienia się, otwierają mu się oczy na świat piractwa i obserwujemy tą delikatną granicę, kiedy z chłopca staje się mężczyzną i kurde, jak na mój gust jest to bardzo dobrze opisane. Zmiana jest subtelna, ale zauważalna, a sam Connor z każdą stroną tylko mocniej zyskuje. Jestem mega ciekawa, jakie nowe przygody na niego czekają i jak to wszystko się rozkręci.

No co ja mogę Wam powiedzieć - czytajcie Wampiratów! Wiem, że pewnie trafienie na tą książkę graniczy z cudem - a szkoda ogromna, bo to naprawdę jest kawał dobrej przygodówki!

Kolejna część przygód Grace i Connora. I chyba ta podobała mi się, jak do tej pory, najmniej. Może dlatego, że czytałam ją dość długo i na raty. Lorcan trafia do Sanktuarium by wyleczyć ślepotę, a Connor zrobił coś, co sprawiło, że musiał pogodzić się sam ze sobą. Trochę zmęczył mnie powrót Sidoria. Ale im bliżej końca, tym zrobiło się ciekawiej. Ostatnie strony szczerze mnie zaskoczyły i nie mogę się doczekać dalszej historii. Polecam!

Akcja Akcja Akcja ! Nie można oderwać się od tej pozycji! Trzecia część cyklu i jakże wspaniała!
Polecam gorąco <3

Polecam gorąco <3

Dużo akcji! Zbędne będą opisy. Cały czas czuć przygodę między stronami. Wspomnę tylko, że na piracki statek zawita brat kapitana z rodziną. Będzie zamieszanie! Oni też odegrają istotną rolę w książce. A biedna Grace nadal zmaga się z tajemnicami Nokturna choć już dłuższy czas tam przebywała i czuje się tam jak w domu.
Przygoda, akcja... Super!

Przygoda, akcja... Super!

No dobra, dajmy szanse książce. Ale, ale powiedzcie mi, co to ma być klinika odwykowa dla wampirów? Nie no oszaleje.

Seria staje się coraz bardziej ciekawsza, coraz bardziej wciąga. Jak już otworzyłam tą książkę to nie zamknęłam jej ani na chwilę, dopóki nie skończyłam jej czytać. Niesamowita ;)

Fajne. Polecam dla fanów wampirów i piratów. Ciekawe połączenie. I like it. :*

Fajne. Polecam dla fanów wampirów i piratów. Ciekawe połączenie. I like it. :*

To, jak na razie, najlepsza część z całej serii. Bardzo dużo się dzieje i jest wciągająca.

Polecam!!!

Polecam!!!