Proroctwo kamieni

Wydawnictwo: Zysk i S-ka

Trzy młode dziewczyny Jade, Opal i Ambre, pochodzące z różnych środowisk, w dniu swych czternastych urodzin dowiadują się, że były adoptowane. Starodawne proroctwo zmusza je do porzucenia domów rodzinnych, by mogły wypełnić pewną misję w dalekim Królestwie.

SatsukiYO | 2012-01-09

Bardzo fajna książka z tym, że... fatalnie napisana! Szkoda takiej fabuły na tak tragiczny styl autorki, naprawdę. Historia jest świetna, można było z tej książki zrobić arcydzieło, ale niestety, chociaż z drugiej strony ciężko wymagać czegoś od piętnastolatki.
Co do samej treści, to była naprawdę interesująca. Kilka razy mnie zaskoczyła zwrotami akcji i bardzo podobał mi się świat tam przedstawiony ze wszystkimi żyjącymi w nim istotami. Nieco irytujące były wstawki o o dziewczynie umierającej w szpitalu, poza ostatnim nic nie wnosiły do fabuły. Przyznam, że niemal wszystkie całkowicie opuściłam xD'' Jeszcze mogłabym się przyczepić do nienaturalnie brzmiących wypowiedzi i infantylności pewnych wydarzeń, ale jak już wspomniałam, usprawiedliwia to wiek autorki. Niemniej jednak nie żałuję, że przeczytałam i polecam mniej wymagającym czytelnikom ^^

aliosza | 2010-11-13

Bardzo mi się podobało. Prosta, pouczająca historia. Przyjemnie się czytało, było ciekawie i niekiedy pomysłowo. Nie nudziłam się.

kam1716 | 2010-12-04
Przeczytana: wrzesień 2009

Książka bardzo mi się podobała. Była to jedna z książek, które zaczęłam czytać. Historia bardzo mnie wciągnęła. Każda z tych dziewczyn miała własne życie, można powiedzieć, że ich losy bardzo różniły się od siebie, a jednak zostały skazane na opuszczenie własnych domów i podróż w nieznane. Musiały nauczyć się ze sobą współpracować i razem dążyć do tego wspólnego celu. Chociaż każda z nich różniła się od siebie stały się przyjaciółkami. Dodatkowo można jeszcze do tego dołączyć wątek magiczny. Bardzo ciekawa książka. Zachęcam do przeczytania.

tombraiderka009 | 2012-04-08

Kiedyś, kiedy jeszcze nie interesowałam się zbytnio książkami, wypożyczyłam sobie "Proroctwo Kamieni''. Zaczęłam się nudzić po kilkudziesięciu stronach i oddałam. Po zwrocie rozmyślałam o tej książce, że może będzie ciekawsza później. Minęło kilka miesięcy i znowu ją wypożyczyłam. Przeczytałam całą. Była wspaniała.
Książka jest ciekawa. Opowiada o przyjaźni i spełnieniu przeznaczenia. Polecam i oceniam 8,5/10

| 2012-02-13

Tragicznie napisana książka. Fabuła pozbawiona logiki, wątki rwały się, a bohaterowie byli tak płascy, że już bardziej się nie dało. Nie polecam nikomu, chyba że ktoś ma ochotę się zdrowo pośmiać z głupoty.

Lysistrata | 2011-09-25
Przeczytana: 22 września 2011

Ciekawa książka, o życiu i śmierci. Pomysły oryginalne, czasy troszkę starsze, ale nieokreślone, zakończenie zrąbane. Jakby jakieś niedokończone... znaczy tych trzech dziewczyn, ta Joanna miała fajne zakończenie moim zdaniem, historia fajnie wpleciona, wątki miłosne też były, ale nie były na 1-szym miejscu. Miłość tak była inaczej opisana, nie skupiało się na niej. wprowadzona tajemniczość wyglądała tak sztucznie jak dla mnie, ale to plus, że utrzymywała w niepewności do końca. Naprowadzała wskazówkami, ale nie można było zgadnąć o co chodzi. W ogóle porównanie pierwszych stron, a końcówki to jakby dwie książki czytać, taki wielki niespodziewany obrót spraw. Najciekawsza postać moim zdaniem - Opal, po prostu mi jakoś przypadła do gustu bardziej. Kążda z trzech dziewczyn inna, każda miała inny świat, borykały się z problemami, próbowały zaprzyjaźnić mimo początkowej wrogości i przestróg innych. Na końcu wszystko się wyjaśni, trzeba być cierpliwym do tej książki.

Niezapominajka | 2013-10-12
Na półkach: Przeczytane, Fantasy

Trzy dziewczyny z zupełnie różnych środowisk i zupełnie inaczej wychowane podróżują do wyroczni. Po drodze muszą nawet odwiedzić Śmierć. Na końcu książki wyskakują z okna budynku, żeby przekazać swój dar -Nadzieję- armii Światła przegrywającej z armią Mroku, a mogą to zrobić zabijając się. Gdy miały rozbić się o ziemie, ptaki łapią je i bezpiecznie stawiają na ziemię. Po tej przygodzie same decydują o swojej przyszłości. Oczywiście w WIELKIM skrócie. Polecam ;)

Martyna | 2011-03-21
Przeczytana: listopad 2009

Uważam, że to naprawdę niezła powieść młodzieżowa. Trudno jest wymyślić całkiem nowy świat a Flavi Bujor doskonale to wyszło.
Czyta się szybko, fabuła naprawdę jest ciekawa i wciągająca. Żadna z głównych bohaterek nie jest irytująca a to naprawdę duży plus.
Nie jest to może jakieś dzieło geniusza, ale warto ją przeczytać, chociażby w nudne popołudnie.

Iara | 2014-09-17

Jedna z książek, które sprawiły, że zaczęłam czytać. Trudno mi dziś wydać jej ocenę, ale kiedy miałam jakieś piętnaście lat nie widziałam poza nią świata. Nie pamiętam ile razy ją czytałam, ale pamiętam uczucie, jakie towarzyszyło mi podczas lektury. Byłam szczęśliwa. Polecam wszystkim młodym czytelnikom, oby spodobała się wam tak, jak mnie kiedyś.

Mariola Gierlak | 2012-04-02
Przeczytana: 13 sierpnia 2010

Świetna książka, łatwo i przyjemnie się ją czyta.Czytałam już kilka razy i naprawdę polecam fanom fantasy :)