Psy z piekła rodem

Wydawnictwo: Nowy Świat
978-83-7386-468-9
hobby
Marta

Jak wytrzymać z psem, który stawia na głowie życie całej rodziny, przyjaciół i znajomych? Ale czy można takiego psotnika nie kochać? Bohaterowie książki to zwierzęta z charakterem, pasją i własnym zdaniem. Kradną, psocą, dewastują dom, uprowadzają chomiki, polują na ptactwo, pływają w basenie sąsiada, kopią sztolnie w ogródku, psują relacje z wujostwem, niszczą stoiska na targach, rujnują...

Bohaterowie książki to zwierzęta z charakterem, pasją i własnym zdaniem. Kradną, psocą, dewastują dom, uprowadzają chomiki, polują na ptactwo, pływają w basenie sąsiada, kopią sztolnie w ogródku, psują relacje z wujostwem, niszczą stoiska na targach, rujnują przyjęcie urodzinowe. I nie miewają wyrzutów sumienia. Lecz mimo wyjątkowych zdolności do pakowania się w kłopoty, nieustannie wzbudzają sympatię i miłość sprawiając, że życie wśród nich jest pełne i ciekawe.

źródło opisu: http://blog.nowy-swiat.pl/?p=2189

źródło okładki: http://blog.nowy-swiat.pl/?p=2189

Katarzyna | 2014-03-05
Przeczytana: 2013 rok

Bohaterowie książki Joanny Sędzikowskiej to psy z charakterem i własnym zdaniem. Psocą ile mogą, kradną chomiki, polują na ptaki, dewastują dom. Ale jak tu ich nie kochać. Właścicielka psa Raptora postanawia, że zamieszka na wsi i zostanie rodziną tymczasową dla jakiegoś biednego psa, który został skrzywdzony. Tam spędzają czas na swoich harcach. Raptor to malamut, który ma tyle siły, że niekiedy to pies wracał ze spaceru a pani biegiem za nim. Książka jest bardzo zabawna, polecam dla wszystkich właścicieli czworonogów.

Aleksandreta | 2018-05-24
Przeczytana: kwiecień 2018

Książkę czyta się błyskawicznie, właściwie pochłonęłam ją za jednym razem. Napisana doskonale, z ogromnym poczuciem humoru. Gorąco polecam i czekam na kolejną.

Recenzja z bloga MyBooks - Nasze Recenzje.

Obecnie dużo ludzi posiada psy. Wychodząc z domu można spotkać najróżniejsze rasy psów. Sama spoglądam na tych ludzi z zazdrością, bo psa chciałabym mieć. Nie mogę z kilku powodów, choć najważniejszym z nich jest miejsce dla psa. Nie będę mu robić krzywdy, a ta właśnie byłaby największą - trzymanie psa w mieszkaniu. Sama jeszcze nie rozumiem, czemu to nie jest brane pod uwagę jako znęcanie się nad zwierzęciem. Z pewnych względów przecież tym jest! Po co trzymać psa, jeśli idzie się z nim dwa razy dziennie na 10 minutowy spacer po to, by nie zasikał potem kanapy? Przecież pies jest zwierzęciem aktywnym, na dodatek stadnym. Dlatego słabo mi się robi, gdy widzę np. wilczura w malutkim mieszkanku, którego właściciel wykopuje (dosłownie!) z klatki schodowej i wpuszcza za dwadzieścia minut - ludzie, bądźcie odpowiedzialni!
Powiem, że książka była dla mnie strzałem w dziesiątkę. Pewnie dlatego, że Malamuty...

Agaaa006 | 2013-07-15

Czym jest miłość do czworonoga? Jak się przejawia i ile odpowiedzialności niesie ze sobą opieka nad żywym stworzeniem,które nie posiada naszego rozumu, co nie znaczy ,że jest głupie, co to, to nie, one po prostu mają "swoje" nawyki i spojrzenie na otaczający świat. Tym bardziej jeżeli chodzi o tak wyjątkową rasą jaką są malamuty alaskańskie.
W jaki sposób sobie z nimi radzić i czy jest to możliwe? Dowiemy się z historii opowiadanej przez Panią Joannę Sędzikowską.

Raptor już od maleńkości wykazywał się charyzmą i siłą przywódczą. Wiedział czego
chce i zawsze, ale to zawsze musiał postawić na swoim, nie ważne jakie były skutki jego dążenia do celu....
Pani Joanna wiedziała,że nie będzie łatwo,
w końcu TE psy nie są grzecznymi Yorkami czy chociaż wielkimi ale ułożonymi labradorami. Nie, One korzystają z życia i dobrodziejstw całą sobą. Sprawiając czasami wrażenie jakby były Panami świata.
Przezabawne historyjki, które tworzą rozdziały książki sprawiały,że nie jeden raz śmiałam...

Kasia_Dxa | 2018-06-03
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane

Obowiązkowa lektura dla każdego, kto planuje, bądź już posiada psa (nie tylko malamuta).

Od dłuższego czasu chciałam przeczytać "Psy z piekła...", niestety pierwsze wydanie jest już niedostępne. Ale nic straconego! Niedawno pojawiło się nowe, rozszerzone wydanie o nieco zmienionym tytule: "Psy z piekła rodem: zdobywca świata".

Jest to zbiór historyjek przedstawiających perypetie z życia właściciela psa od momentu podjęcia decyzji o przygarnięciu zwierzaka, przez trudy związane z wychowywaniem szczeniaka i podlotka, do funkcjonowania jako dom tymczasowy.

Książka napisana jest w lekki i bardzo przystępny sposób, dzięki czemu czyta się ją jednym tchem. Nie brakuje w niej ani elementów zabawnych (sadzenie róży), wzruszających (domek stały Inki), jak i z dreszczykiem (chomik).

Z niecierpliwością czekam na drugi tom.

AgaPe | 2014-09-05
Przeczytana: 05 września 2014

Świetnie napisana książka o życiu z malamutem,jego trudnym wychowaniu, radości życia z Eskimosami i oddaniu. Przygody Raptora opisane w humorystyczny sposób przez autorkę szybko się czyta,że aż chce się więcej:-)Polecam!

Pola | 2013-08-02
Przeczytana: 15 maja 2013

Książka o psach jedna z najlepszych jakie czytałam.Sama jestem miłośniczką i posiadaczką tej rasy,więc książkę przeczytałam jednym tchem,były łzy wzruszenia jak i wybuchy śmiechu.Gorąco polecam nie tylko miłośnikom rasy!

Paweł | 2017-09-28
Przeczytana: 27 września 2017