Po obu końcach smyczy

Okładka książki Po obu końcach smyczy Zofia Mrzewińska
Okładka książki Po obu końcach smyczy
Zofia Mrzewińska Wydawnictwo: Agencja Wydawnicza Egros Seria: Hobby hobby
1998-01-01
1998-01-01
47 min.
hobby pies

Jak dla mnie, autorka to autorytet w dziedzinie wiedzy o psach. Pisze w sposób zabawny, z humorem, a jednocześnie tak trafnie i rzeczowo. Książki Mrzewińskiej to stara dobra szkoła - jej rady docenia sie dopiero po latach pracy z psami.

To niesamowite ile wartościowej treści można znaleźć w tej króciutkiej książce - broszurze wręcz. Co prawda język jakim została jest już trochę przedawniony, nie ujmuje jej to jednak niczego. Pozycja wartościowa dla każdego początkującego właściciela psa.

Kiedy próbujesz wychować najgorszego psa świata... zaliczasz psie przedszkole, szkolenie jedno, drugie, behawiorystę ... i nic. Czytasz dziesiątki książek i inne "mądrości", a w domu jest czworonożny diabeł... I nagle znajdujesz autorkę, którą dobrze się czyta, pisze sensownie, nie zagłębia się w teorie z kosmosu, często dawno obalone... Zaczynasz widzieć światełko w tunelu :)

Kiedy próbujesz wychować najgorszego psa świata... zaliczasz psie przedszkole, szkolenie jedno, drugie, behawiorystę ... i nic. Czytasz dziesiątki książek i inne "mądrości", a w domu jest czworonożny diabeł... I nagle znajdujesz autorkę, którą dobrze się czyta, pisze sensownie, nie zagłębia się w teorie z kosmosu, często dawno obalone... Zaczynasz widzieć światełko w tunelu...

Rewelacyjny poradnik dla właściciela psa.

Pokazuje jak zrozumieć swojego psa, jak się komunikować ze swoim psem i jak pracować na co dzień z psem, tak aby wspólne życie, i człowieka i psa, było naprawdę udane.

Rewelacyjny poradnik dla właściciela psa.

Fajny, prosto napisany krótki poradnik, z którym warto się zapoznać, szczególnie przed pierwszym świadomym zakupem czy adopcją psa. Pani Mrzewińska obala większość teorii, która utrzymuje się w świadomości społeczeństwa o psach i niestety nie służy polepszeniu ich dobrobytu.
W książce opisane mniej lub bardziej obszernie chyba wszystkie podstawy, które psiak i właściciel powinni znać, żeby dobrze im wspólnie żyło pod jednym dachem. Mimo tego, że poradnik jest króciutki, autorka nie zapomina wspomnieć, że każdy pies jest inny i szkolenie powinno być dostosowane do konkretnego osobnika. Warto mieć pod ręką, żeby w razie jakichkolwiek wątpliwości móc zajrzeć do lektury.

Krótki, przystępny poradnik dla każdej osoby myślącej o posiadaniu psa - obejmuje w pigułce wiedzę poczynając od tego czy w ogóle nadaje się na właściciela psa, przez wybór, wychowywanie szczeniaka, życie z psem na co dzień, savoir vivre, jak nawiązać więź z psem od szczenięcia, obalający podstawowe mity na temat psów - o ile świat byłby lepszy, gdyby każdy właściciel psa kierował się prostymi, jasnymi zasadami opisanymi w tej pozycji!

Jak dla mnie "must have" dla kazdego psiarza. Do kompletu polecam "Jak rozmawiac z psem" i "Psim zdaniem" tej samej autorki.
Swietnie napisane, cudownie latwe do zapamietania i nasycone cala masa waznymi informacjami o wychowaniu psa.

W książeczkach Mrzewińskiej odnalazłam wszystko to, co w innych,zdecydowanie bardziej opasłych książkach (Ja albo mój pies, Zaklinacz psów). Cała wiedza w pigułce - napisane w sposób przystępny i bardzo mądry. To moje guru, jeśli chodzi o psy. Bardzo polecam wszystkim posiadaczom psów :)

• Psy
  • Kynologia
  • Zwierzęta
  • O zwierzetach
  • Chcem

Dodaj cytat z książki Po obu końcach smyczy