Co Twój kot próbuje Ci powiedzieć ? Poznaj tajemnice kociej psychologii.

Tłumaczenie: Emilia Hahn
Wydawnictwo: Septem
978-83-246-2467-6
poradniki
Nightmare

Każdy kot jest wielkim indywidualistą. Nie oczekuj, że będzie Cię przepraszał czy się przed tobą płaszczył - takie zachowanie zostaw służalczym psom. Koty są dumne z tego, że otwarcie okazują, czego chcę, wtedy, kiedy tego chcą. Jeśli potrafisz zaakceptować ten istotny aspekt zachowania kota, w którym manifestuje on swoją wrodzoną niezależność i przywiązanie do własnych ścieżek, cała reszta jego charakteru podbije Twoje serce na zawsze.

Ten przewodnik przeznaczony jest zarówno dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z kotami, jak i dla długoletnich miłośników tych niezwykłych istot. Zgłębianie natury kota jest przyjemnością trwającą czasem całe życie.
książka ta pomoże Ci poznać tajemnice kociego rozumowania i działania, zrozumieć dziwactwa Twojego przyjaciela, a ponadto udzieli Ci odpowiedzi na dziesiątki pytań, które masz ochotę zadać weterynarzowi, ale zwykle nie ma na to czasu.

źródło opisu: okładka książki

Magda | 2017-10-08

Od dwóch lat jestem dumną właścicielką uroczej kotki, dlatego  nie mogłam odpuścić sobie lektury książki Arden Moore. Koty to indywidualiści. Mówi się, że pies ma właściciela, a kot ma człowieka. Od lat intrygowały mnie te zwierzęta. Moja Purina swoim  zachowaniem również łamie utarte schematy. O kotach wiedziałam sporo, aczkolwiek Arden Moore potrafiła mnie zaskoczyć. Książka jest skierowana zarówno do właścicieli kotów i dla tych, którzy zastanawiają się nad przygarnięciem tego czworonoga. Na książkę natrafiłam śledząc bloga Z piórem wśród książek. To  był strzał w dziesiątkę.

Autorka odpowiadając na pytania czytelników obala mity związane z kocim  zachowaniem. Dzięki niej możecie się dowiedzieć co  jest przyczyną oddawania moczu poza kuwetą. Autorka zgrabnie opisuje najczęstsze kocie zachowania. Możemy dowiedzieć się sporo o  psychice kotów. Arden  opisuje co dzieje się w momencie pojawienia się nowego  zwierzaka w domu, gdzie dotychczas rządził  kot. Czy przyjaźń psa z kotem...

ampH | 2017-10-08
Przeczytana: 08 października 2017

Mieszkałem już w swoim życiu z kotami i z chęcią widziałbym te zwierzaki w przyszłości. Kiedy się raz pozna kota, to ciężko się od niego odzwyczaić - jest kompletnie inny niż pies, ale swoją innością potrafi przyciągnąć. To i owo już wiedziałem na temat zachowań, przyzwyczajeń czy gustów kocich, ale zawsze warto swoją wiedzę poszerzać. Dlatego właśnie z wielką chęcią sięgnąłem po tę książkę, którą pożyczył mi znajomy z pracy. Kociarz swoją drogą, z dwoma wspaniałymi kotami. Jeśli chcecie dowiedzieć się nieco więcej na temat swoich czworonożnych przyjaciół, lub zastanawiacie się nad przygarnięciem kocura a potrzebujecie nieco więcej informacji - zachęcam do tej pozycji!

Dlaczego koty sikają poza kuwetą? Czy da się zaprzyjaźnić kota z psem? Co może być powodem regularnego wymiotowania? Aby zarówno kot wraz z człowiekiem mogli czerpać przyjemność ze swojego towarzystwa, oboje powinni nauczyć się siebie nawzajem. Kotom przychodzi to o wiele łatwiej, za to człowiek czasem potrzebuje...

QueenMargot | 2012-01-08
Przeczytana: 11 grudnia 2011

Moore opowiada o podstawowych rzeczach, jeśli chodzi o wychowanie kota, ale robi to w bardzo przystępny sposób. Cała książka ma charakter pytań i odpowiedzi, których Moore kiedyś udzieliła, jako zwierzęcy ekspert. Myślę, że książka świetnie by się sprawdziła jako taki pierwszy przewodnik po kocim charakterze dla kogoś, kto jeszcze nie miał (miau :)) z tymi pięknymi futrzakami nic do czynienia, a pewne zachowania jego ulubieńca wprawiają go w zakłopotanie.

Kociara | 2011-02-01
Przeczytana: 18 stycznia 2011

W książce znajdują się typowe pytania i odpowiedzi. Jest to więc książka dla osób, które mieszkają z kotem, a w szczególności dla tych, którzy dopiero to planują. Ja dowiedziałam się z niej wielu nowych i ciekawych rzeczy.

jovika | 2017-08-28
Przeczytana: 17 marca 2017

Świetna pozycja dla tych, którzy chcą wiedzieć o swoim sierściuchu więcej niż jest napisane na stronach internetowych.
bardzo dobrze i jasno napisana książka o zachowaniach kota.
jak dla mnie - w okresie, kiedy to były dla mnie pierwsze tygodnie z Kropkiem - idealna książka, żeby choć w minimalnym stopniu zrozumieć nowego domownika.

Karolina | 2014-10-16
Przeczytana: 13 października 2014

Szukając jakiejś pozycji o bojaźliwych kotach wpadłam na to w bibliotece. Książka ma formę listów do redakcji pogrupowanych tematycznie (m.in. korzystanie z kuwety, kocie zabawy, higiena). Wprawdzie w kwestii która najbardziej mnie interesowała (oswajanie zastraszonego kota) znalazłam jedynie dwa listy, ale za to bardzo dużo dowiedziałam się o kotach w ogóle. Myślę, że jeśli ktoś planuje zaadoptować takiego kochanego futrzaka, warto sięgnąć po tę książkę. I zwłaszcza jak się miało kota wychodzącego, a teraz mieszka się w mieszkaniu. To zupełnie inna para kaloszy.

pierozek | 2013-11-28

Lektura obowiązkowa dla przyszłych kociarzy -w bardzo lekki i przyjemny sposób przekazuje informacje na temat życia z kotem.

Sognatore | 2015-01-04

Świetna ^.^ pomogła mi zrozumieć mojego kocurka, teraz kochamy się bezgranicznie ;P brakuje kilku tematów, ale najbardziej przydatne są. Polecam.

Anczor | 2018-04-16
Catalina | 2018-02-27