Co Twój kot próbuje Ci powiedzieć ? Poznaj tajemnice kociej psychologii.

Tłumaczenie: Emilia Hahn
Wydawnictwo: Septem
978-83-246-2467-6
poradniki
Nightmare

Każdy kot jest wielkim indywidualistą. Nie oczekuj, że będzie Cię przepraszał czy się przed tobą płaszczył - takie zachowanie zostaw służalczym psom. Koty są dumne z tego, że otwarcie okazują, czego chcę, wtedy, kiedy tego chcą. Jeśli potrafisz zaakceptować ten istotny aspekt zachowania kota, w którym manifestuje on swoją wrodzoną niezależność i przywiązanie do własnych ścieżek, cała reszta jego charakteru podbije Twoje serce na zawsze.

Ten przewodnik przeznaczony jest zarówno dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z kotami, jak i dla długoletnich miłośników tych niezwykłych istot. Zgłębianie natury kota jest przyjemnością trwającą czasem całe życie.
książka ta pomoże Ci poznać tajemnice kociego rozumowania i działania, zrozumieć dziwactwa Twojego przyjaciela, a ponadto udzieli Ci odpowiedzi na dziesiątki pytań, które masz ochotę zadać weterynarzowi, ale zwykle nie ma na to czasu.

źródło opisu: okładka książki

QueenMargot | 2012-01-08
Przeczytana: 11 grudnia 2011

Moore opowiada o podstawowych rzeczach, jeśli chodzi o wychowanie kota, ale robi to w bardzo przystępny sposób. Cała książka ma charakter pytań i odpowiedzi, których Moore kiedyś udzieliła, jako zwierzęcy ekspert. Myślę, że książka świetnie by się sprawdziła jako taki pierwszy przewodnik po kocim charakterze dla kogoś, kto jeszcze nie miał (miau :)) z tymi pięknymi futrzakami nic do czynienia, a pewne zachowania jego ulubieńca wprawiają go w zakłopotanie.

Kociara | 2011-02-01
Przeczytana: 18 stycznia 2011

W książce znajdują się typowe pytania i odpowiedzi. Jest to więc książka dla osób, które mieszkają z kotem, a w szczególności dla tych, którzy dopiero to planują. Ja dowiedziałam się z niej wielu nowych i ciekawych rzeczy.

Karolina | 2014-10-16
Przeczytana: 13 października 2014

Szukając jakiejś pozycji o bojaźliwych kotach wpadłam na to w bibliotece. Książka ma formę listów do redakcji pogrupowanych tematycznie (m.in. korzystanie z kuwety, kocie zabawy, higiena). Wprawdzie w kwestii która najbardziej mnie interesowała (oswajanie zastraszonego kota) znalazłam jedynie dwa listy, ale za to bardzo dużo dowiedziałam się o kotach w ogóle. Myślę, że jeśli ktoś planuje zaadoptować takiego kochanego futrzaka, warto sięgnąć po tę książkę. I zwłaszcza jak się miało kota wychodzącego, a teraz mieszka się w mieszkaniu. To zupełnie inna para kaloszy.

pierozek | 2013-11-28

Lektura obowiązkowa dla przyszłych kociarzy -w bardzo lekki i przyjemny sposób przekazuje informacje na temat życia z kotem.

Sognatore | 2015-01-04

Świetna ^.^ pomogła mi zrozumieć mojego kocurka, teraz kochamy się bezgranicznie ;P brakuje kilku tematów, ale najbardziej przydatne są. Polecam.

Natsumi Kiyoshi | 2016-10-11
Na półkach: 2005 - 2013, Przeczytane