Psy z piekła rodem. Tom 1: Zdobywca świata

Okładka książki Psy z piekła rodem. Tom 1: Zdobywca świata Joanna Sędzikowska
Okładka książki Psy z piekła rodem. Tom 1: Zdobywca świata
Joanna Sędzikowska Wydawnictwo: Literatura Piętro Wyżej biografia, autobiografia, pamiętnik
Literatura Piętro Wyżej
2018-06-04
2018-06-04
Psy

siążka z pazurem. Ciekawe z humorem podbarwione historyjki z życia z psimi słodkimi bestiami.

Udało mi się przeczytać tylko 1/5 książki. Poczucie humoru autorki do mnie nie przemawiało, wymuszone się wydawało, ale historia z pociągiem i przejechanymi nogami zupełnie innego psa była totalnie nie w klimacie tej książki. Po co? Nie wiem.

Dla mnie słaba czwórka. Spodziewałam się dużo śmiechu, ale się rozczarowałam.

Dla mnie słaba czwórka. Spodziewałam się dużo śmiechu, ale się rozczarowałam.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Śmieszna i fascynująca lektura ;) Idzie się z niej dużo dowiedzieć. W środku piękne zdjęcia. Książka jest napisana z wielkim humorem :) Myślę, że dużo ludzi czytając to, dwa razy zastanowią się jakiego pieska adoptować/kupić ;) Bardzo mi się podoba informacja na końcu o schroniskach.

Świetnie przedstawione życie z psem rasy pierwotnej. Mogę śmiało powiedzieć - lektura obowiązkowa dla ludzi, którzy nie są jeszcze zdecydowani, ewentualnie nie wiedzą na co się jeszcze piszą.

Wesoły poradnik dla ludzi niezdecydowanych czy chcą mieć malamuta. Po tej lekturze nikt, już nigdy nie będzie chciał mieć psa ;-) Przebrnęłam z trudem, bo to nie jest mój typ literatury.

2030

zawsze chciałąm mieć owczarka collie lub alaskan malemuta. Z przyjemnością sięgnęłam po książkę Joanny sedikowskiej, która opisuje swoje prerypetie z ta rasą. Gdy córka miałą kilks lat, Joanna oszalała na punkcie szczeniaka alaskana, którego zobaczyła na giełdzie. Wybrała go i przeforsowała swoją decyzję. na szczęście mieszkali w wiejskiej okolicy, na Pomorzu. Lider odnaczał się temperamentem, nieustraszonością i ciekawością świata. Został jednak przechrzczony na Raptora. Pięknie im wyrósł, choć był nieco rozbrykany. Aby go okiełznać, zapisała się z Raptorem na treningi, jednak socjalizacja psa przebiegałą z pewnymi oporami. Zmysł komediowy pisarki sprawił, że wiele sytuacji przedstawiła w tak zabawny sposób, że nielicho sie uśmiałam. czy to słabość do kąpieli w cuchnących maziach, czy to nieudane polowania, czy też wybryki radosnego pieska- wszytsko jest przepięknie i dowcipnie opisane.
Podoba mi się, że postanowiłą stworzyć dla pśów dom preadopcyjny i wyciagnęłą z nielichych kłopotów zdrowotnych kolejne psiaki, czyli Inkę i Lunę. Bardzo ciepłą, wzruszająca historia ratowania tych suczek, odkarmiania ich i przyzwyczajania do tresury, ułozenia,znajdowania kochających opiekunów. Na dodatek archiwum fotograficzne dokumentujące ich proces zdrowienia, niezwykłości psiej przyjaźni i wskazówki jak postępować z tą rasa. Na pewno czsśto się wzruszycie, ale i roześmiejecie. No i kapitalne są zmagania męża z przebiegłym liskiem.
Cudowna lektura, gorąco ją polecam. Oczywiście nie mogę nie sięgnąć po kolejne tomy bo talent gawędziarski autorki jest niepodważalny. Poza tym to lektura obowiązkowa dla wszystkich miłośników psów.

Nie ukrywam, że blogowanie dostarcza mi wiele radości. Ponadto sięgam po książki, polecane przez innych blogerów, czytelników jak również proponowane przez wydawców, po które być może sama bym nie sięgnęła. Tak było w przypadku książki Joanny Sędzikowskiej "Psy z piekła rodem. Zdobywca świata", wznowionej przez Wydawnictwo Literatura Piętro Wyżej. Jest to jedna z propozycji Wydawnictwa Literatura - dla tych, którzy wychowali się na ich książkach, a już z dzieciństwa wyrośli.
Z psami nie mam dużego doświadczenia, miałam tylko suczkę sznaucerkę, która była z nami ponad 10 lat. O malamutach to w ogóle nie słyszałam, aż do momentu gdy o nich przeczytałam. Autorka w opisie zaznacza, że czytając uśmieję się i popłaczę bez ostrzeżenia. Pomyślałam sobie, no cóż to chyba trochę takie przechwałki. Teraz wiem, jak bardzo się myliłam! Ja po prostu pokładałam się ze śmiechu!
Pani Joanna marzyła o psie. Rodzina trochę mniej, ale dali się przekonać. To była po prostu miłość od pierwszego wejrzenia, pomimo tego, że właściciele nie chcieli sprzedać szczeniaka malamuta, który już pokazywał na co go stać i że to on jest przywódcą stada. Ale to było przeznaczenie. Spojrzenie w oczy i .... jesteśmy rodziną. Byli sobie przeznaczeni. Pan ze sklepu zoologicznego też ostrzegał i był zdziwiony wyborem rasy, ale co zrobić gdy w grę wchodzą uczucia? Pozostaje tylko kochać!
Mieszkanie w bloku, trzyosobowa rodzina i pies, który jeszcze jest mały, ale bardzo szybko urośnie. Potrzebuje codziennie długich spacerów, najlepiej taplając się w błocie lub jeszcze lepiej w padlinie. Same przyjemności!
Autorka ma niezwykły dar opowiadania z humorem. Książkę czyta się jednym tchem, krztusząc się ze śmiechu. Ja zostałam kilka razy zmuszona czytać na głos, bo przecież to niemożliwe tak się śmiać! No właśnie czytelnik się śmieje, a Pani Joanna i jej mąż naprawdę mieli duże pole do popisu jak wybrnąć z niektórych tarapatów spowodowanych przez psy. Kłaki w kawie gościa, to najmniejsze z nich.
Jak to w życiu, nie zawsze jest wesoło i tak rozdział W ciszy jest wstrząsającym przykładem tego w jaki sposób człowiek wpływa na psa. W tym dobrym i niestety złym znaczeniu. Tu już płakałam, ale z bólu i wściekłości na ludzi nie umiejących dbać o zwierzęta i powodującym, że zamieniają się w dzikie bestie.
Podziwiam szczerze za wytrwałość, bezwarunkową miłość do wymagających zwierząt, zaangażowanie i wychowanie. To w jaki sposób miłością można ukształtować psa. Jak wykorzystać jego potencjał i inteligencję. Jak zostać rodzicem zastępczym dla psów, które kiedyś odejdą do innych. Wielki szacunek bowiem, zarówno Raptor, Inka jak i Luna, to psy z charakterem!
Ta książka jest dla każdego. Zarówno dla tych którzy kochają psy i dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą, że można je pokochać miłością bezwarunkową do końca życia :-)

Obowiązkowa lektura dla każdego, kto planuje, bądź już posiada psa (nie tylko malamuta).

Od dłuższego czasu chciałam przeczytać "Psy z piekła...", niestety pierwsze wydanie jest już niedostępne. Ale nic straconego! Niedawno pojawiło się nowe, rozszerzone wydanie o nieco zmienionym tytule: "Psy z piekła rodem: zdobywca świata".

Jest to zbiór historyjek przedstawiających perypetie z życia właściciela psa od momentu podjęcia decyzji o przygarnięciu zwierzaka, przez trudy związane z wychowywaniem szczeniaka i podlotka, do funkcjonowania jako dom tymczasowy.

Książka napisana jest w lekki i bardzo przystępny sposób, dzięki czemu czyta się ją jednym tchem. Nie brakuje w niej ani elementów zabawnych (sadzenie róży),wzruszających (domek stały Inki),jak i z dreszczykiem (chomik).

Z niecierpliwością czekam na drugi tom.

Jest to zbiór historyjek przedstawiających...

Ciekawa, ale uwaga jest to ten sam tom co wydanie "Psów z piekła rodem" z 2012 r wyd. Nowy świat. Wydanie rozszerzone o kilka przepisów.

• Psy

Dodaj cytat z książki Psy z piekła rodem. Tom 1: Zdobywca świata