Trójka z dżemem - palce lizać! Biografia pewnego radia

978-83-240-2202-1
radio, Trójka, wspomnienia, anegdoty
rozrywka
Ag2S

Potrójna dawka humoru, anegdot i wspomnień. Jej pierwszy krzyk w prima aprilis roku 1962 słyszy cała Polska. Już w wieku przedszkolnym niepokornym charakterem zjednuje sobie tysiące przyjaciół. Egzamin dojrzałości zdaje ze świetnymi wynikami wiosną 1981 roku, ale prawdziwy test czeka ją dopiero kilka miesięcy później. Bój o niezależność i rzetelność toczy także po przełomie roku 1989. Dzięki...

Potrójna dawka humoru, anegdot i wspomnień.

Dzięki rozmowom z ponad setką byłych i obecnych współpracowników oraz kilometrom taśm archiwalnych Marcin Gutowski stworzył niezwykły portret rodzinny. Biografia Trójki to nie tylko historia radiostacji. To także opowieść o znanych i kochanych dziennikarzach, którzy każdego dnia udowadniają milionom wielbicieli Trójki, że w zmieniającym się świecie jej jednej mogą być pewni.

źródło opisu: http://www.znak.com.pl/

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/

Kasia | 2019-10-08
Przeczytana: kwiecień 2019

O mojej ukochanej Trójce czytam zawsze z chęcią i rozemocjonowaniem!
Trójeczka już wiele przeszła i teraz też przechodzi ciężkie chwile... Mam nadzieję, że i z tego boju wyjdzie z tarczą.

michowa | 2017-06-14
Przeczytana: 28 lutego 2017

Trójka to jest zjawisko nie tylko radio i miejsce pracy. Książka tylko to potwierdza i świetnie przenosi w czasie.

Bożena | 2017-02-13
Przeczytana: 08 lutego 2017

Mojej ukochanej Trójki zaczęłam słuchać niestety dopiero u schyłku lat siedemdziesiątych, więc jej początki nie są mi znane z autopsji. Wobec powyższego chętnie sięgnęłam po "Biografię pewnego radia". Ociupinkę się rozczarowałam, ale na szczęście tylko naprawdę odrobinę. Zabrakło mi niektórych postaci i audycji. Zdaję sobie sprawę, że pięćdziesiąt lat w historii radia, to naprawdę ogrom materiałów do przejrzenia, przesłuchania i "przerozmawiania". Gdyby chcieć napisać wyczerpującą monografię Programu III Polskiego Radia, musiałoby powstać dzieło liczące sobie pewnie kilka tomów, do tego chyba nudnawe. Książka Marcina Gutowskiego nudna na pewno nie jest. oprócz wielu faktów i nazwisk autor przytacza mnóstwo anegdot związanych z programami i osobami je tworzącymi. Dostaliśmy zarys historii Trójki napisany barwnym, wartkim językiem, do tego bogato ilustrowany. Marcin Gutowski opowiada o wzlotach i upadkach Programu z dużym wyczuciem nie szukając taniej sensacji.
Ciągle jeszcze mam...

Paweł Cybulski | 2017-01-07
Przeczytana: 04 stycznia 2017

Nie byłoby Trójki, gdyby nie jej jedyni w swoim rodzaju redaktorzy, a wielu z tych redaktorów nie byłoby też bez Trójki. To ona ich ukształtowała i wciągnęła do swoistej rodziny, jaką od wielu lat tworzą twórcy i słuchacze Programu III Polskiego Radia. Do wielu z nich dotarł autor przygotowując książkę. Możemy przeczytać zarówno wypowiedzi współczesnych gwiazd rozgłośni, jak i tych, którzy pamiętają początki.

Pełną recenzję znajdziecie tutaj: http://przymuzyceoksiazkach.pl/2017/01/07/m-gutowski-trojka-z-dzemem-palce-lizac-recenzja/

Spursmaniak | 2016-11-11

Historia pewnego radia. Obowiązkowa lektura dla słuchaczy Trójki. Znajdziemy tu niesamowite historie związane z ludźmi pracującymi w Trójce, unikatowe zdjęcia, często zabawne opowiastki jak i mroczny czas dla radia z czasów stanu wojennego. Polecam

Anaesz | 2016-10-27
Przeczytana: 26 października 2016

Trójka to legenda, chyba każdy polak słuchał kiedyś lub dziś, mniej lub więcej tej rozgłośni. Książka jest napisana ciekawie, przybliża nam Trójkę od kuchni, od jej początków w głębokim PRLu do czasów współczesnych. Zawiera mnóstwo smaczków, historii , anegdot dziejących się po drugiej stronie mikrofonu. Dla fanów Trójki pozycja obowiązkowa. Szkoda że takie miejsca niszczy polityka..żal, bo to dobro narodowe.

Bartek | 2016-08-24
Przeczytana: 24 sierpnia 2016

Bardzo dobra, momentami niezwykle zabawna książka. Historia radia (a przez to historia Polski) spisana w sposób finezyjny i pełen pozytywnej energii, przez co kolejne rozdziały pochłania się z prędkością światła. Polecam.

Adam | 2016-07-30
Przeczytana: 04 sierpnia 2016

Polecam. Fakty przemieszane z anegdotami.

allison | 2016-07-17
Przeczytana: 17 lipca 2016

Opowieść o radiowej Trójce była dla mnie sentymentalną podróżą w przeszłość, gdy słucham niezapomnianej listy przebojów Marka Niedźwiedzkiego i innych audycji. W czasach komuny było to właściwie jedyne polskie radio, które nie było reżimową tubą.
Z wielką przyjemnością przeczytałam całość, od momentu powstania Trójki po obecne czasy, ale szczególnie zainteresowały mnie strony dotyczące lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych, gdy słuchałam tego radia nałogowo.

Książka Marcina Gutowskiego to nie tylko rzetelnie napisana i ubarwiona zdjęciami historia Trójki. To również zbiór ciekawych, często zabawnych anegdot, odsłaniających genezę różnych audycji, kulisy pracy dziennikarzy; to sywetki i wspomnienia redaktorów, którzy musieli zmagać się z cenzorami i władzą, co nieraz rodziło sytuacje spod znaku "i śmieszno, i straszno".
To także zbiorowy portret ludzi z pasją, którzy pracowali nie tylko dla pieniędzy, potrafili naprawdę cieszyć się z tego, co robią i mieli do spełnienia...

Kuba | 2016-05-01
Przeczytana: 01 maja 2016

Kawałek naprawdę ciekawej historii, po przeczytaniu której nieco inaczej będę widział słyszane w radiu głosy ; )
Dla wielbicieli Trójki pozycja obowiązkowa; czyta się błyskawicznie.