Nie wierzę w życie pozaradiowe

Wydawnictwo: Agora SA
radio, muzyka, Trójka, Polskie Radio

Marek Niedźwiecki wyłącza mikrofon i po cichu opuszcza Myśliwiecką. W domu czekają na niego Billie Holiday (na chandrę) i Genesis (w godzinie melancholii). Zaszywa się pośród płyt, w ciepłym szlafroku. Lubi pomyśleć sobie o Australii jak o kochance, do której ucieka od Trójki. Lubi też przestraszyć się przed snem, najlepiej amerykańskim horrorem. Wtedy śpi spokojnie. W życiu poza radiowym lubi być niewidzialny i nieuchwytny. Napisał o tym książkę. Książka jest bogato zilustrowana zdjęciami z prywatnego archiwum Pana Marka Niedźwieckiego.

źródło opisu: Agora, 2011

źródło okładki: http://www.agora.pl/

Tiger | 2019-08-30
Na półkach: Przeczytane, 2019
Przeczytana: 27 sierpnia 2019

Jego nie tylko dobrze się słucha, ale i fenomenalnie czyta. Pan Marek to facet pełen pasji, otoczony doskonałą, niepospolitą muzyką.

Staśka33 | 2019-08-14
Przeczytana: 13 sierpnia 2019

Niezwykle powściągliwa,ciepła i dowcipna opowieść- impresja jednego z najbardziej rozpoznawalnych głosów radiowych w Polsce.
Nie za długo- żeby nie zmęczyć czytelnika, nieco osobiście- jednak bez wynurzeń w stylu Big Brother, ciekawie- bo są też podróże i zdjęcia, nieco edukacyjnie- bo "googlując" kawałki muzyczne z list Pana Marka opublikowanych w tej książce, można nieźle się dokształcić w temacie. :)
Polecam. :)

BeataT | 2019-06-21
Przeczytana: 21 czerwca 2019

Gdy się rodził już wiedział, że mikrofon to jego całe życie. Czytając czujemy tę miłość do pasji, a zarazem wykonywanego zawodu. O muzyce i listach przebojów, podróży i życiu prywatnym. Wydanie ilustrowane z wspomnieniami z pamiętnika.

Medellin | 2019-05-27
Przeczytana: 26 maja 2019

Z przyjemnością sięgnąłem po tę krótką autobiografię Marka Niedźwieckiego. No właśnie, ta krótkość jest największą i chyba też jedyną wadą tej książki, ale przecież nie sposób się zżymać na Pana Marka za to. W końcu, ten skromny, nieepatujący swoim życiem osobistym człowiek uchyla drzwi swego zacisza i dzieli się z nami tym, co jest mu najbliższe: miłością do radia, muzyki, przyjaciół i podróży, otwarcie mówi o przyczynach wyboru samotnej drogi życia. Cieszmy się tą książką i tym, że właściciel najchętniej słuchanego głosu w Polsce pisze od czasu do czasu coś o sobie.

Lejzorek | 2019-02-01
Przeczytana: 31 stycznia 2019

Cudny człowiek. Ciepły, nie narzucający się, dopasowany, robiący swoje z pasją i wdziękiem. Gdyby więcej takich osób można było spotykać na swojej drodze. Chciałbym mieć go za przyjaciela.
Odnosząc się do książki, to bardziej podobał mi się "Radiota", odnoszę wrażenie, że tamta książka była większą przygodą.

Darciatko | 2018-06-10

Jeżeli słuchało się Listy ..., lektura obowiązkowa

DarkIta | 2018-04-22

Ja też nie wierzę w życie pozaradiowe :) a raczej w życie bez muzyki. Uwielbiam Pana Marka!!!

Bałucki | 2018-01-24

Ballada o samotnym człowieku...

Marlinek | 2017-12-25

Ulubieniec słuchaczów Trójki o sobie i swoim osobliwym życiu towarzyskim. Widać lekką rękę niezawodowego pisarza, któremu, dziwo, udaje się wymyślać udane zdania, wprawiające w nastrój.

"Spędziliśmy słodko-gorzki wieczór. Słodki, bo spotkaliśmy się po latach i wspominaliśmy najpiękniejsze chwile młodości. Gorzki, bo zdaliśmy sobie sprawę,że łączy nas już tylko sentyment."

Książka spodobała mi jednak ze względu na samą postać Niedźwiedzkiego. Samotny introwertyk, którego życiem jest siedzenie w studiu i gadanie o muzyce do milionów słuchaczy, oraz sporządzanie rankingów i list. Moc książki tkwi w ciekawych przemyśleniach autora.

Bronexx | 2017-12-23

Marek Niedźwiedzki jak sam powiedział, jest domatorem a mimo to w ksiażce jest dużo ciekawych historii z jego życia- człowiek z pasją do radia i muzyki