Dziedzic wojowników

Tłumaczenie: Dorota Dziewońska
Cykl: Kroniki Dziedziców (tom 1)
Wydawnictwo: Galeria Książki
The Warrior Heir
Sherry

Pewnego marcowego dnia Jack Swift, gimnazjalista z niewielkiego miasteczka, zapomina zażyć specyfik, który przyjmuje codziennie od najmłodszych lat. Szereg zdarzeń, który potem następuje, sprowadza na niego śmiertelne niebezpieczeństwo. Kiedy Jack ujawnia długo skrywaną tajemnicę, zaczynają go poszukiwać bezwzględni czarodzieje z rodów Białej i Czerwonej Róży. Jack jest potomkiem wojowników,...

Kiedy Jack ujawnia długo skrywaną tajemnicę, zaczynają go poszukiwać bezwzględni czarodzieje z rodów Białej i Czerwonej Róży. Jack jest potomkiem wojowników, jednym z ostatnich przedstawicieli ginącego gatunku. Różowcy chcą go wykorzystać do walki w turniejach rozstrzygających o rozdziale władzy między rodami czarodziejów. Dotąd chłopak nie zdawał sobie sprawy, że zawsze otaczali go przedstawiciele Magicznych Gildii: czarodzieje, zaklinacze, wróżbici i guślarze. Wszyscy oni są zdecydowani chronić go przed Różowcami.

Z pomocą swojej ciotki, pięknej zaklinaczki, Jack zdobywa umiejętności, które mogą uratować mu życie. Wraz z przyjaciółmi Willem i Fitchem odkopuje na cmentarzu magiczny miecz i walczy z czarodziejami, którzy chcą mu go odebrać. Wreszcie młody wojownik zaczyna pobierać nauki u mrocznego i niebezpiecznego Leandera Hastingsa, czarodzieja o tajemniczej przeszłości.

Jednocześnie przeżywa rozterki miłosne – rozdarty między uczuciem do nowej uczennicy Ellen Stephenson a związkiem ze swoją byłą dziewczyną Leeshą Middleton, która chce go odzyskać.

Zdemaskowany i zdradzony, ucieka do Krainy Jezior w Anglii, gdzie czeka go decydujące starcie.

źródło opisu: Galeria Książki, 2012

źródło okładki: http://galeriaksiazki.pl

Dyysia | 2019-07-03
Przeczytana: 03 lipca 2019

Pierwsza część serii Kronik Dziedziców... Może niepotrzebnie zaczęłam ją czytać zaraz po Siedmiu Królestwach, bo odczuwam swego rodzaju niedosyt.

Oczywiście bardzo pasuje mi język autorki, świetnie i szybko się czyta, jednak spodziewałam się, że będzie to kolejny cykl w którym zagłębimy się w stworzony specjalnie dla nas od podstaw nowy świat, nieznane krainy, zaskakujących ludzi...
A tutaj oczywiście otacza nas magia, nieznane gildie i historie rodów, ale wszystko wtłoczone w bardziej przyziemny świat nastolatków w podrzędnym amerykańskim miasteczku...
Lekki niedosyt aczkolwiek zabieram się za tom drugi i zobaczymy.

estarie | 2019-03-09
Przeczytana: 09 marca 2019

Średnie. Typowo dla młodszej młodzieży. Zdarzały się błędy logiczne oraz naiwne rozwiązania, szczególnie widoczne w samej końcówce powieści. Nie wiem jeszcze, czy sięgnę po następne tomy, na razie jestem bardzo zniechęcona i trochę znudzona. Liczyłam jednak na coś lepszego po udanym spotkaniu z serią Króla Demona. Niestety ta pozycja autorki nie przypadła mi do gustu.

Katrina | 2019-02-02
Przeczytana: 04 grudnia 2018

Pewnego dnia Jack zapomina wziąć lek, który zażywa odkąd pamięta. W trakcie treningu ujawniają się jego niezwykłe zdolności. Nastolatek nie jest świadomy, na jak wielkie niebezpieczeństwo właśnie się wystawił.

Powieści fantastyczne dla młodzieży mogę swobodnie podzielić na trzy główne kategorie: te kiepskie i zupełnie głupie, przeciętne oraz lepsze, niż większość. „Dziedzic wojowników” to książka z tej pośredniej grupy. Nie przeraża głupotą bohaterów i czyta się go lekko, ale to w dalszym ciągu nie jest wybitna literatura.
Zacznijmy może najpierw od tego, co wyróżnia tę książkę. Zaskakującym pomysłem w powieści Chimy jest sam sposób na magię: ta ukryta jest nie tylko w genach, ale też w magicznych kamieniach, od których uzależniona jest „klasa” osoby z nadprzyrodzonymi umiejętnościami. To ciekawy motyw, który swobodnie mógłby dobrze zadziałać nawet w powieści dla dorosłych. Poza tym jednak „Dziedzic wojowników” to po prostu bardzo typowa książka dla swojego gatunku.
W końcu mamy...

Pablo | 2019-01-21
Przeczytana: 21 stycznia 2019

Zdecydowanie lepsza od cyklu "Siedem Królestw".
Postacie są wyraziste, fabuła całkiem ciekawa no i sporo akcji. Czyta się lekko i szybko. Zachęca do poznania dalszych losów bohaterów :)
Polecam

gabith | 2018-12-16
Przeczytana: 16 grudnia 2018

Książka wydana 6 lat temu i jakoś da się pisać zdaniami złożonymi, stosować wielokropki itp. Im nowsza książka, tym - odnoszę wrażenie - krótsze i prostsze zdania.
"Dziedzica..." czyta się bardzo dobrze, ciekawa fabuła, wszystko się klei i jest dobrze. Ciekawa jestem kolejnych tomów.

Nearyh | 2018-10-30
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Fantasy
Przeczytana: 30 października 2018

Dobry pomysł i postaci z potencjałem - ale zostały pogrzebane pod dość toporną, mało dynamiczną narracją. Niewiele emocji, sporo streszczeń, brak równowagi między opisami miejsc, akcji a uczuć, jakby narrator nie umiał zdecydować, co w danej scenie jest naprawdę ważne, więc opisywał po łebkach wszystko. Widać postęp od prologu do ostatnich rozdziałów - poza tym, że końcówka to czyste streszczenie. Ba, streszczeniem był nawet punkt kulminacyjny tekstu. Gdyby było w tym więcej emocji, trochę lepsza, bardziej zdecydowana narracja - na pewno ocena byłaby o wiele wyższa.
Szkoda. Mam nadzieję, że z biegiem cyklu będzie coraz lepiej. Nie tracę wiary.

Michał Stachura | 2018-06-18
Przeczytana: 18 czerwca 2018

Książka schematyczna. Pełno jest podobnych historii. Jednak bardzo mi sie podobała i miło spędzałem razem z nią czas. Jednak zakonczenie mnie zawiodło było raczej nie spodziewane i troche dziwne. Ale mimo wszysko książka warta przeczytania.

Nemrondir | 2018-06-07
Przeczytana: 04 maja 2018

Kupno tej książki było eksperymentem, kupiłem ją bo zainteresowała mnie okładka. Nie zawiodła mnie, a tym bardziej następne tomy. Polecam!

PIU-G4L | 2017-08-24

7.5

rkkksi | 2017-04-23

Gdyby nie to, że dostałam ją w prezencie, zapewne nie dowiedziałabym się o jej istnieniu. Nie mam pojęcia, dlaczego ta seria jest tak mało znana! Uwielbiam:)