Magia złota

Tłumaczenie: Jacek Drewnowski
Cykl: Kroniki Tortallu (tom 2)
Wydawnictwo: Jaguar
Bloodhound
gildia, fantasy, złoto, magia
raven

Becca Cooper nie jest już szczenięciem - jest jednym z psów, pełnoprawnym członkiem Gwardii. Jej zadaniem jest strzec porządku w Corus. Jednak obowiązki psów nie ograniczają się tylko do patrolowania ulic. Nieoczekiwanie problemem stają się nie przestępcy, ale fałszywe monety, które zalewają miasto. Becca i Goodwin wyruszają do Coynn, portowego miasta, skąd pochodzi fałszywe złoto. Tak, wśród...

Becca i Goodwin wyruszają do Coynn, portowego miasta, skąd pochodzi fałszywe złoto. Tak, wśród szulerów, łajdaków i handlarzy, spotykają czarującego Dale'a Rowana, mężczyznę zdolnego zawrócić w głowie każdej kobiecie. Choć Becca nie jest odporna na urok Rowana, nie pozwoli, by uczucia przeszkodziły jej w wykonaniu zadania.

źródło opisu: http://wydawnictwo-jaguar.pl/book.php?sr=kroniki-t...(?)

źródło okładki: wydawnictwo-jaguar.pl

Przeczytana: 13 grudnia 2014

Niezwykle ciekawa i intrygująca historia. Z tego co czytałam autorka obawiała się, że fuszerstwo pieniędzy może nie być zbyt ciekawe, ale moim zdaniem nie miała się czym martwić, bo stworzyła z tego niezwykle ciekawą i wciągającą opowieść.
Polecam i czekam na następną część o odważnej i lekko lekkomyślniej Rebecce Cooper :)

miiincik | 2014-03-13
Przeczytana: 26 lutego 2014

Złoto chyba od zawsze było kojarzone z bogactwem i dobrobytem. Wcześniej jako kruszec, w dzisiejszych czasach jako złote monety, biżuteria, bądź zegarki. Właściciel złota lub przedmiotu z niego wykonanego w dawnych czasach był uważany za bogacza. Cała masa ulicznych złodziejaszków czaiła się na moment, ażeby przedmiot podwędzić i samym stać się jego właścicielem. Złoto było podrabiane na różne sposoby, lecz mimo wszystko łatwiej wypuścić na rynek podróbkę srebra. I właśnie do tego ostatniego zdania nawiązuje drugi tom przygód panny Cooper. Zapraszam!

Pamiętacie uroczą Beccę Cooper? Jeszcze rok temu rozpoczynała karierę jako Szczenię, a dzisiaj jest już dość doświadczonym w swoim fachu Psem. Zmaga się ze złodziejaszkami, a na swojej nocnej zmianie pilnuje porządku. Niestety, żaden partner nie pasuje do dziewczyny, w efekcie Rebecca po raz kolejny zostaje sama. Nad dziewczyną zlitowała się jej dawna para – Tunstall i Goodwin, przez co nastolatka wraz z doświadczonymi Psami znowu...

"Klątwa Opali" to jedna z moich ulubionych książek. Czytając ją poznałam całkiem nowy, niezwykły świat, który pozwolił oderwać mi się od rzeczywistości. Kiedy tylko zobaczyłam w zapowiedziach kontynuację, od razu na mojej twarzy pojawił się uśmiech. Jak już pojawiła się na moim biurku, nie mogłam się powstrzymać i od razu wzięłam się za czytanie.

Od wydarzeń rozgrywających się w "Klątwie Opali" mięło już sporo czasu. Becca nie jest już szczenięciem, tylko pierwszorocznym psem i właśnie odszedł od niej kolejny partner. Dziewczyna jest chętna do działania i ulepszania świata, czego nie podzielają zwykle przydzieleni do niej gwardziści. W mieście zaczynają pojawiać się fałszywki, ale nie jest to zwykła przejściowa fala. Ktoś chce osłabić walutę i tylko Becca w parze z Goodwin, będą w stanie odkryć, kto stoi za tymi wydarzeniami.

Co mnie najbardziej zaskoczyło w książce? Prawda jest taka, że jeszcze nigdy nie spotkałam się z powieścią w której byłoby tak wiele postaci biorących...

Scarlett | 2015-05-09
Na półkach: Przeczytane, Fantastyka, 2014
Przeczytana: 10 października 2014

„Magia złota” przypadła mi do gustu. Akcja powieści wciąga i ciekawi. Chciałam jak najprędzej dowiedzieć się, kto dowodzi rzeczoną szajką fałszerzy pieniędzy. Do tego świat przedstawiony wzbogaciła nowa sceneria miasta portowego. W książce czuć było atmosferę nadmorskich oberży. Zdecydowanie zmiana otoczenia przydała się to również Rebecce, która zaprezentowana w nowych okolicznościach, trochę zyskała w moich oczach.

„Magia złota” jest trochę przegadana. Rozrosła się aż o ponad osiemdziesiąt stron w stosunku do swojej poprzedniczki. O ile spora objętość w przypadku pierwszego tomu cyklu jest uzasadniona, to w drugim nie ma takiej potrzeby, zwłaszcza że nie dowiedziałam się zbyt wielu nowych rzeczy o świecie przedstawionym.

Owszem, przyznam, że wciąż wprawiał mnie w zakłopotanie fakt, iż główna bohaterka nazywa swoje piersi „brzoskwinkami”.

Juliette | 2014-06-21
Przeczytana: 05 maja 2014

Złoto od zawsze było tematem sporów. Ludzie pragnęli bogactwa, a złoto właśnie to im dawało. Becca - już jako pełnoprawny gwardzista Gwardii Starościńskiej wyrusza na specjalną misję - jedzie do portu Caynn, skąd wypływają fałszywe monety i musi odnaleść fałszerzy.

To już druga część trylogii o Rebecce Cooper - niezwykłej gwardzistce z Corus. Jest to powieść fantastyczna, w której przeplatają się wątek miłości, nienawiści, tajemnicy i magii. Powieść jest bardzo wciągająca, podobają mi się też różnego rodzaju teksty, których autorka używa. Są one bardzo śmieszne i poprawiają humor czytelnikowi. Wszystko dzieje się w dość starych czasach, przypominających nieco nasze Średniowiecze. Lubię takie książki, więc ta właśnie trafia do moich ulubionych. Polecam wszystkim i już teraz czekam na kolejną i ostatnią część! :)

KasikO | 2014-02-27

MAGIA! MAGIA..., ALE CZEGO?

Od dawna tak mam, że magii nigdy dość. Pochłaniam ją w każdej dostępnej formie, w każdym dostępnym stylu, bez względu na to z którego zakątka świata przybywa czy o czym opowiada. Sam się czasem zastanawiam cóż jest takiego w tych opowieściach, że tak chętnie po nie sięgam i nie mam ich dość, i nie zanoś się abym kiedykolwiek mi się znudziły.

Magia Złota to druga część trylogii o Rebecce Cooper, natomiast już któraś z kolei książka osadzona w świecie Tortallu skonstruowanego przez autorkę już w latach 90.

W pierwszej części Klątwa opali poznajemy młodziutką Rebecce w czasie jej szkolenia na "psa" pełnoprawnego członka Gwardii pilnującej porządku w Cours. Śledzimy jej pierwsze śledztwo, w którym towarzyszy doświadczonym Tunstall i Goodwin, swoim opiekunom. Magia to opowieść o starszej zaledwie o rok Rebecce, którą czeka kolejna niezapomniana i zapierająca dech przygoda. Tym razem jednak to już zupełnie nowe zadanie wyjaśnienia skąd w obiegu znalazły...

raven | 2014-09-21

Powielanie schematów w większości nie wychodzi na dobre, a już na pewno nie w dwóch książkach będących kolejnymi tomami jednej serii.
Becca ZNÓW wpada na trop większej afery.
ZNÓW posiada wielce przydatnego pupila.
Błyskotliwa Cooper ZNÓW pokazuje, że nie na darmo zwą ją Terierem!
ZNÓW szybko i bezbłędnie łączy wątki.
Dodatkowo: trochę mordobicia, przystojniak wielce zainteresowany, wyrozumiała gospodyni i sporo pomocnych nieznajomych.
Poprzedni tom odesłałam do biblioteki z myślą: niezły - ten z przekonaniem: nudny!

Meg | 2015-07-28
Przeczytana: 28 lipca 2015

Rewelacyjna i wciągająca książka o dalszych przygodach Rebeccy Cooper. Bardzo ciekawa książka o interesującym wątku postacie sprawiają wrażenie tak realistycznych, że chcesz jednego szturchnąć i pomóc w dochodzeniu! ( Przynajmniej ja miałam takie wrażenie :) ) Polecam fanom fantasy i lekkiej przygody.

Grace Holloway | 2015-09-05
Przeczytana: 2015 rok

Pierwszy tom trylogii "Kronik Tortallu" spodobał mi się na tyle, że z miłą chęcią sięgnęłam po kontynuację.

Od wydarzeń z "Klątwi opali" minęło półtora roku i Becca stała się pełnoprawnym psem. Ponownie bardzo zżyłam się z bohaterką i innymi postaciami z książki, również tymi nowymi. Widać, że Tamora Pierce była bardzo dokładna, gdy tworzyła wszystkich uczestników wydarzeń i oddała świetnie ich charakter, czy to osób walczących po stronie dobra czy tych złoczyńców.

Tym razem autorka skupia się bardziej na zagadce kryminalnej niż na magicznych mocach Rebecki, które schodzą na dalszy plan. Dosyć szybko dostajemy odpowiedź na pytanie, kto stoi za tymi wszystkimi sfałszowanymi monetami, ale trzeba było to jakoś udowodnić. Tamora Pierce potrafiła wywołać u mnie czasami szeroki uśmiech na twarzy – niektóre sceny były bardzo rozweselające. Lekkie pióro autorki sprawiło, że ponownie szybko wciągnęłam się w lekturę. Czas spędzony z nią wspominam miło, szkoda tylko, że nie ma...

eileen | 2015-09-12

Kompletnie zakochałam się w tej serii. Jest jedną z moich ulubionych. Wartka akcja, poszukiwania fałszerzy monet.
Z niecierpliwością będę czekać na ostatni, trzeci tom :)