Dziedzic czarodziejów

Cykl: Kroniki Dziedziców (tom 2)
Wydawnictwo: Galeria Książki
Wizard Heir
pastelova

Szesnastoletni Seph McCauley w ciągu ostatnich trzech lat był nieustannie wyrzucany z kolejnych szkół. Powodem był szereg magicznych wypadków – a ostatnio tragedii – które zdają się go prześladować. Seph jest czarodziejem, sierotą bez żadnej wiedzy o swojej mocy, która staje się coraz większa i coraz częściej wydostaje się spod kontroli. Po spowodowaniu pożaru w nocnym klubie Seph zostaje...

Po spowodowaniu pożaru w nocnym klubie Seph zostaje odesłany do “Szkolnej przystani”, szkoły męskiej na odludziu w Maine. Z początku wydaje się, że to będzie spełnienie jego marzeń. Gregory Leicester, dyrektor szkoły, obiecuje uczyć go czarodziejstwa i przyjąć go do tajemniczego zgrupowania czarodziejów. Radość Sepha gaśnie, gdy chłopiec dowiaduje się, że ta nauka ma wysoką cenę i że Leicester pragnie wykorzystać moc swoich uczniów do własnych celów.

W tej powieści, będącej kontynuacją pasjonującej książki fantasy Dziedzic Wojowników, wszyscy mają swoje sekrety: Jason Haley, szkolny kolega, który ma nakaz trzymania się z dala od Sepha; zaklinaczka Linda Downey, która znała jego rodziców; awanturniczy czarodziej Leander Hastings, a także wojownicy Jack Swift i Ellen Stephenson. Seph niespodziewanie trafia w sam środek wojny, z której może nie wyjść cało.

źródło opisu: http://www.galeriaksiazki.pl/dziedzic-czarodziejow...(?)

źródło okładki: http://www.galeriaksiazki.pl/dziedzic-czarodziejow...»

Anna-mojeksiążki | 2014-03-03
Przeczytana: 03 marca 2014

Od razu po zakończeniu pierwszego tomu, sięgnęłam po drugi :)
Tym razem poznajemy kolejnego, zwykłego-niezwykłego nastolatka, a jest nim Seph McCauley, szesnastolatek, który notorycznie pakuje się w kłopoty. Wielokrotnie zmieniał miejsce swego zamieszkania i szkoły, z których go po prostu wyrzucano. Zawsze jakaś tajemnicza siła sprawiała, że pakował się w kłopoty. Nie jest mu łatwo, gdyż jest sierotą. Jest również czarodziejem, który kompletnie nie panuje nad swoją mocą i nie ma wokół siebie nikogo, kto mógłby mu pomóc i pokierować jego nauką.

Po kolejnym „wypadku” zostaje skierowany do “Szkolnej przystani”, szkoły dla chłopców, która znajduje się na odludziu, w Maine. To dla niego wielka szansa, tym bardziej, że dyrektor, Gregory Leicester, obiecuje nauczyć go panowania nad jego mocą i wprowadzić go do tajemniczego stowarzyszenia. Niestety, jak się okazuje z czasem, Leicester ma swoje niecne plany związane z Sephem. Chłopak zostaje wplątany w sam środek walk pomiędzy Magicznymi...

Recenzjum | 2014-07-23
Przeczytana: 24 czerwca 2014

Recenzja ukazała się na www.recenzjum.pl

"Dziedzic czarodziejów" to drugi tom z serii "Kroniki Dziedziców" autorstwa Cindy Williams Chimy. Minęło już trochę czasu od kiedy skończyłam poprzedni tom, "Dziedzic Wojowników", który co prawda spodobał mi się i byłam niesamowicie ciekawa kontynuacji, to jednak po pewnym czasie mój entuzjazm opadł. Po książkę "Dziedzic czarodziejów" sięgnęłam przypadkiem, niezbyt pamiętając co dokładnie wydarzyło się w części poprzedniej. Na szczęście nie wpłynęło to w znaczącym stopniu - a mogłabym powiedzieć nawet, że wcale - na odbiór tej książki.

Seph McCauley jest sierotą, która nie potrafi w żaden sposób kontrolować swojej magicznej mocy i ma przez to masę problemów. Przez liczne wypadki, których nie sposób było logiczne wyjaśnić, chłopak trafiał ciągle do nowych szkół. W końcu, gdy sytuacja staje się naprawdę paskudna, zostaje odesłany do Szkolnej Przystani.

Z pozoru normalna, męska szkoła, na całkowitym odludziu wydaje się być przystanią,...

tajgula | 2014-03-16
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 16 marca 2014

Gdybym nie miała na półce w domu Dziedzica Czarodziejów, to po przeczytaniu poprzedniej części tego cyklu raczej bym nie dążyła do tego aby tą książkę zdobyć. Pierwsza część była kiepska, a druga...okazała się naprawdę świetna! Książka ta jest zdecydowanie lepiej skonstruowana, historia lepiej przemyślana. Cała akcja nie dzieje się w tak zastraszającym tempie jak w poprzedniej części i to jest wielki plus. Pojawia się masę nowych, ciekawych postaci, tajemnic i intryg. Teraz nie mogę się doczekać przeczytania trzeciego tomu!

Sansenoi | 2014-06-20
Przeczytana: 20 czerwca 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

"Dziedzic czarodziejów" - druga książka z serii. Część o niebo lepsza od części pierwszej. Przede wszystkim główny bohater przypadł mi do gustu. Udało się to autorce, czego brakowało mi w pierwszej części, mianowicie bohaterowie nie byli mi całkowicie obojętni. Jednak nie mogę oprzeć się wrażeniu, że autorka pisze troszkę naiwnie, boi się zabić kogokolwiek z pierwszego planu, jak już ktoś ma zginąć to jest jakąś drugoplanową postacią, a przecież inne gildie stają przeciwko potężnym czarodziejom, takie walki nigdy nie odbywają się bez istotnych ofiar (a tu się okazuje, że nawet Janson przeżył...). Plusem tej książki na pewno jest ciekawy spisek czarodziejów a także tajemnice, które z czasem wychodzą na jaw. Podsumowując, miła rozrywka, ale troszkę zbyt naiwna. W każdym razie polecam, a sam zasiadam do trzeciej części! :)

Gaja | 2015-07-17

Nie wiem czy to pióro Pani Cindy czy może to dzięki tłumaczowi, ale historia zaczyna wciągać. Jak nie byłam pewna co do kupna reszty tomów tak teraz chyba będę musiała je sobie sprezentować ;). Stwierdzam nawet, że drugi tom byl lepszy od pierwszego. Przede mną jeszcze trzy, jak narazie mogę gorąco polecać twórczość tej autorki ;).

Rachel3 | 2015-02-21

Podobała mi się znacznie bardziej niż poprzednia część, zwłaszcza ze względu na zmianę głównego bohatera, który tutaj jest czarującym badassem XD Fabuła też jakby bardziej "mroczna" i lepiej wciąga, choć wciąż nic odkrywczego. Za to Hastings, mój ulubiony z poprzedniego tomu, miał swoją rolę, czym bardzo się ucieszyłam XD

Żałuję że w kolejnych tomach to już nie Seph jest protagonistą... Cóż, zapewne przeczytam i tak, o ile tylko wpadną mi w łapki :)

książek: 1979
rumiko | 2016-03-11
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Fantasy
Przeczytana: 30 września 2015

Jeszcze lepsza od poprzedniej. Bohaterowie z wcześniejszego tomu, owszem, pojawiają się, ale to nie wokół nich toczy się akcja. Widać następstwa wydarzeń i jak wpłynęły na nowe postaci. Pojawiają się jednak także nowe wyzwania i zagrożenia - ale też nowi sojusznicy.
Polecam :)

rkkksi | 2017-04-23

Spodziewałam się, że historia będzie taka sama jak w poprzedniej części. Mam na myśli schemat i to, w jaki sposób postać razem z czytelnikiem jest "wprowadzana" do tego magicznego świata. Myliłam się :D

SayuriArtanis | 2014-02-16

Drugi tom Kronik Dziedziców. Trzyma poziom pierwszej części. Fajna historyjka, wciągająca, poznasz nowych bohaterów i spotkasz starych. Polecam tak jak pierwszą część.

Krzysztof Lewandowski | 2013-10-09