Zagadka

Wydawnictwo: Galeria Książki
The Riddle
pellinor
Sherry

Maerad to dziewczyna o tragicznej przeszłości, lecz jej moce z każdym dniem stają się coraz silniejsze. Teraz wraz ze swym mentorem Cadvanem, ścigani zarówno przez Światło, jak i Mrok, muszą odnaleźć Zagadkę Drzewnej Pieśni – klucz do przywrócenia pokoju zagrożonemu wojną królestwu. Lecz czy sama Maerad nie jest największą zagadką? Ciąg dalszy epickiej opowieści fantasy Alison Croggon opisuje...

Lecz czy sama Maerad nie jest największą zagadką?
Ciąg dalszy epickiej opowieści fantasy Alison Croggon opisuje podróże Maerad od groźnych, wzburzonych mórz po rozległe lodowe pustkowia, coraz bliżej wrogiego Króla Zimy, sprawcy wszystkich jej smutków i najpotężniejszego sojusznika Bezimiennego – największego z tyranów.

źródło opisu: Galeria Książki, 2012

źródło okładki: http://www.galeriaksiazki.pl

MountainTobacco | 2014-04-08

Po raz kolejny zostałam dość brutalnie osadzona w innej rzeczywistości. Cudowne przeżycie! Druga z ksiąg Pellinoru sprawiła, że dość chaotycznie podchodziłam przez jakiś czas do rzeczywistości muszę przyznać, ale było warto. Cudowna przepełniona bezustannymi przygodami i ciekawymi postaciami opowieść, w której najlepsze jest to, że przede mną są jeszcze kolejne części: "Kruk" oraz "Pieśń". Serdecznie polecam wszelkiej maści podróżnikom po fantastycznych światach:)

Dawodi | 2014-03-08
Przeczytana: 07 marca 2014

Z całego serca chce podziękować pani Alison Croggon.
Stworzyła pani coś naprawdę wspaniałego, książkę, która pobudza emocje, którą pozbawia czytelnika poczucia czasu. Stworzyła pani arcydzieło, które przez cały czas, kiedy czytałem tę książkę wydawało mi się, że stworzyła ją pani właśnie dla mnie.
Dziękuję!

"A póki serce bije, nadzieja nie umiera."

Książka jest naprawdę genialna. Nawet najbardziej zatwardziały czytelnik uroni chodź jedną łzę. Szczerze mówiąc wczułem się w klimat tej książki w jak żadnej innej. Przez ten czas, kiedy czytałem to arcydzieło czułem się lepiej, czułem jak narasta adrenalina, kiedy Maerad i Cadvan zostają zaatakowani przez Ogara burzy. Przechodziły mi ciarki na plecach, kiedy Maerad gra na piszczałce od Ardiny. Podoba mi się także ciągłość z jaką "Zagadka" łączy się z "Darem".

"Świat nie jest sprawiedliwy (...) I nic nie potrafi złagodzić owej niesprawiedliwości."

Wiele osób ma za minus to , że w książce jest tak dużo informacji. Wiemy co je...

Kasiulek | 2014-09-28
Przeczytana: wrzesień 2014

Po lekturze Pierwszej Księgi Pellinoru Dar, czekałam z niecierpliwością na kolejną część. Niestety z takich lub innych powodów ten czas trochę się przedłużył, i druga księga trafiła do mnie dopiero niedawno. Nie przeszkodziło mi to w zatopieniu się w lekturę, pomimo, że wydarzenia z poprzedniej części kojarzyłam trochę przez mgłę, gdyż pierwszą księgę czytałam 2 lata temu. Jednak pierwsze strony dość dobrze mi odświeżyły pamięć i bez reszty zatopiłam się w wydarzenia.
Alison Croggon nie zmienia swojego stylu pisania. Bardzo skrupulatnie skupia się na opisach, które są nad wyraz bogate w słowa. Nie raz zdarza się, że natykałam się na zdania wielokrotnie złożone, co w innych wypadkach albo wytrącałoby mnie z historii, albo irytowało. W wypadku powieści Zagadka nie ma takiego problemu. Ten zabieg jest bardzo realistyczny i pozwala lepiej zatopić się w lekturę i zrozumieć zarówno postępowanie bohaterów, wejść w ich umysły, jak i zobaczyć oczyma autorki świat w niej...

Agugu | 2018-07-17
Na półkach: Przeczytane, Fantastyka
Przeczytana: 13 lipca 2018

Zdecydowanie lepsza część od poprzedniej. Autorka długo podtrzymuje napięcie i zdecydowanie tak konstruuje akcję, że nie do końca wiadomo co niedługo się wydarzy. Należy spodziewać się dużego zaskoczenia :)

chmurka80 | 2018-08-16
Przeczytana: 16 sierpnia 2018

a więc: podróż,opisy,podróż,opisy,podróż,opisy,akcja,itd.tak mniej więcej można opisać schemat książki. Mało się dzieje...

atii_monster | 2018-03-14
Na półkach: 2018, Posiadam, Przeczytane
Przeczytana: luty 2018

Druga cześć serii Księgi Pellinoru pochłonęła mnie do reszty, piękne opisy przyrody, zawiłe losy bohaterów, wartka akcja i te zwroty akcji ❤️tu jest wszystko dla fana fantastyki. .

Anna | 2012-12-22
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Serie
Przeczytana: 21 grudnia 2012

Niezwykła. Dzięki niej przegapiłam "koniec świata" :)
Wciąga absolutnie i całkowicie. Czyta się lekko, ale nie można już potem uwolnić myśli od tej książki.
Mam wrażenie, że napisana jeszcze lepiej niż część pierwsza, chociaż i "Darowi" nie można odmówić naprawdę fajnej fabuły.
Postaci są naprawdę ciekawe, jak i same tło, które świetnie nakreśliła Alison Croggon- baśniowe otoczenie, wiele legend i obyczajów, które czytelnik poznaje. Mam wrażenie, że "Zagadka" odsłania trochę bardziej brutalny świat bardów niż "Dar". Często giną niewinni ludzie, niewinni bardowie. Z zapartym tchem czytałam o śmierci Cadvana, którego pomimo swego osobliwego "ja", nie dał się nie polubić- jest intrygujący. W jego przypadku (na szczęście!) zakończenie okazało się baśniowe, jednak Dharin był także świetną postacią (jego scena śmierci- niesamowita), a nie ożył. A Maered pozostała kaleką...
W książce dzieje się naprawdę wiele, jest świetnie napisana, czytelnik zagłębia się w historię Edil-Amarandu i...

Ewelka | 2018-10-28
Przeczytana: 28 października 2018

Na tej części kończę męczarnię z Maerad z Pellinoru. Zmęczyłam ją i naprawdę nie interesują mnie jej dalsze losy.
Duży minus za niepełną mapę. Pierwszy raz spotkałam się z takimi brakami. Nie ma na niej ponad połowy wymienionych miejsc.

nan1989 | 2014-02-01
Przeczytana: 31 stycznia 2014

Pomysł jest niezwykle ciekawy i posiadający sporą dawkę potencjału, ale niestety samo wykonanie jest średniej jakości, przez co efekt końcowy pozostawia sporo do życzenia.

Mateusz | 2014-07-30
Na półkach: Przeczytane, Niedoczytane
Przeczytana: 29 lipca 2014

Croggon stworzyła serię, która śmiało może konkurować o miano najnudniejszej w historii i najbardziej przewidywalnej. Wytrzymałem do 3/4 drugiego tomu.