Osiemdziesiąt dni żółtych

Cykl: Osiemdziesiąt dni (tom 1)
Wydawnictwo: Amber
4,58 (1056 ocen i 178 opinii)
tłumaczenie
Barbara Kwiatkowska
Eighty Days Yellow
romans
Asik92

Summer, targana namiętnościami skrzypaczka o włosach koloru płomieni, nieszczęśliwa w swoim związku, zamiast w salach koncertowych gra Vivaldiego w metrze. Pewnego dnia jej skrzypce zostają zniszczone. I wtedy Summer otrzymuje propozycję od tajemniczego, bogatego i pociągającego profesora uniwersytetu. Dominik kupi jej nowe skrzypce, pod warunkiem że zagra prywatny koncert… Tylko dla niego… ...

Tak rozpoczyna się niebezpieczna, pełna zawirowań i nieprzewidzianych zdarzeń podróż obojga do mrocznego kresu siebie poprzez zakazane miejsca i sale koncertowe Londynu i Nowego Jorku.

Czy tak spalająca namiętność może przetrwać?

Czy może to być prawdziwa miłość?

źródło opisu: http://www.wydawnictwoamber.home.pl/

Mogą Ciebie również zainteresować

• Tajemnica domu Helclów
  • Widok z nieba
  • Collide
  • Dom po drugiej stronie lustra
  • W krainie kolibrów

6,47 (36 ocen i opinii)
Collide
Gail McHugh

7,51 (309 ocen i opinii)
Dom po drugiej stronie lustra
Vanessa Tait

Podziemny labirynt
James Rollins

6,31 (65 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+

Skrzypaczka Summer, żyjąca w nudnym związku i grająca Vivaldiego w metrze, poznaje Dominika - mężczyznę dominującego, który wciąga ją w świat uległości seksualnej. Dziewczyna uwielbiająca przekraczać własne granice, wchodzi w sferę fetyszy i wyuzdanego seksu, która może okazać się bardzo niebezpieczna...

Bardzo lubię literaturę erotyczną, ale i ja mam jakieś ograniczenia, co do takiego gatunku. A "Osiemdziesiąt dni żółtych" na pewno dość mocno przekroczyło tę granicę. Za dużo ludzi w większości scen łóżkowych - niektóre wątki były tak niedorzeczne, że aż niesmaczne. Podobały mi się jedynie fragmenty, gdy było "jeden na jeden" - czyli prawie w ogóle. Może, gdyby fabuła nie była skonstruowana tak wulgarnym językiem, to prawdopodobnie dałoby się przyjąć niektóre erotyczne "igraszki". Bo ta historia Summer i Dominika mogła być naprawdę fajna, ale dla mnie zbyt kontrowersyjny temat uległości - a chwilami i niewolnictwa - seksualnego, popsuł interesującą relację tej dwójki. Co za dużo,...

Sargento_Garcia | 2014-06-08
Na półkach: Przeczytane, Od znajomych
Przeczytana: 08 czerwca 2014

KOSZMAR, DNO, MUŁ I WODOROSTY !!!

Cieszę się, że tą książkę pożyczyłem a nie kupiłem - do końca życia bym sobie nie mógł darować wydanych na nią pieniędzy.

Moim zdaniem autorom udało się stworzyć idealny wzór gniota! tylko go umieścić w Sevres pod Paryżem ku przestrodze potomnych.

kwiatek29 | 2013-12-17
Przeczytana: 17 grudnia 2013

To "arcydzieło" napisała finansistka i znana postać na londyńskiej scenie sado-maso w jednej osobie.Pomagał jej redaktor,a zarazem specjalista w dziedzinie erotyki.Oboje chcą pozostać anonimowi-nie dziwię się.Takiego gniota dawno nie czytałam.ŻENADA.

Kasia | 2014-08-30
Przeczytana: 30 sierpnia 2014

Pierwsza książka, którą zaczęłam czytać i musiałam odłożyć. Nawet nie wiem czy do niej wrócę. Ani wątek erotyczny, ani żaden inny, nie wciągnął mnie na tyle, żeby czytać dalej, a po co się męczyć...
Nie polecam.

Teraz mogę z ręką na sercu wszystkim zainteresowanym ogłosić, kierując się własnym niechybnym doświadczeniem, że nie ma nic ciekawego w tego typu lekturze. Ba, pokuszę się nawet o stwierdzenie, że należy się od niej opędzać. Najlepiej kijem. :)

soleiasta | 2012-10-11

Ostatnimi czasy, na rynku książkowym zasypano nas erotykami. Nie wiem czy wpływ na to miał „sukces” trylogii o Christinie Grey'u czy po prostu tak było w planach wydawniczych, jednak nie da rady ukryć że większość nowości to erotyki.
Kolejną serią otwierającą cykl erotyków ( notabene ma być bodajże aż 5 części – zlitujcie się nad nami) „ Osiemdziesiąt Dni ”. Dałam się wciągnąć w to szaleństwo erotyków – nie wiem czym to było spowodowane, chyba typową kobiecą ciekawością, więc i po tę książkę sięgnęłam.

Seria „Osiemdziesiąt Dni” to wspólne dzieło dwojga uznanych pisarzy ukrywających się pod pseudonimem Vina Jackson. On – autor dziewięciu powieści, redaktor, wydawca, felietonista , kolekcjoner i specjalista w dziedzinie erotyki. Ona –autorka również publikowana w Anglii, pracuje jako wysokiej klasy finansistka w londyńskim City i także jest znaną postacią na londyńskiej scenie sado-maso.
Więc sięgnęłam po część pierwszą a mianowicie „ Osiemdziesiąt Dni Żółtych”.

Ta książka to...

Elenaj | 2012-11-19
Na półkach: Przeczytane, Nietrafione

Ogólnie rzecz biorąc -jestem zniesmaczona .Jakikolwiek seks-czy waniliowy ,czy też sado, uprawiany przez parę zakochanych ,przy przyzwoleniu obu stron,w zaciszu ich intymnego świata,nie razi w powieści,a tylko nakręca czytelnika ,jest super.
Tutaj nie ma żadnych emocji,ani uczuć,jest tylko czysta pornografia.
Powiadają,że w " 50 odcieniach Greya" były głupie dialogi -tutaj nie ma żadnych,lub takie ,że po prostu opadają ręce.
Mężczyzna zafascynowany,zauroczony nowo poznaną kobietą,postanawia ją zdobyć,i cóż on robi-kopuluję z nią jak zwierzę, na oczach śliniącego się,podstarzałego kolegi -satyra. Niestety, nie mogę nazwać tego uprawianiem seksu,to byłoby nadużycie .Ta bardzo romantyczna scena ,spowodowała moje szybkie zakończenie przygody z dziełem .
Boję się teraz zajrzeć do jakiejkolwiek książki z romantycznym wątkiem.

kasandra_85 | 2013-02-10
Przeczytana: grudzień 2012

Wyznaje zasadę: co za dużo to nie zdrowo. Te słowa świetnie obrazują tą książkę. Od bardzo dawna nie czytałam tak koszmarnej książki. Do następnych części nawet się nie zabieram. Czytając czuć, że została napisana przez ludzi nastawionych na zysk, a nie jakość. Odradzam wszystkim

Katarzyna | 2013-02-19

Książka ta napawa mnie obrzydzeniem. Myślę, że autorzy przeliczyli się ze swoimi możliwościami. Chcieli trafić przede wszystkim w gust młodzieży, w moim przypadku im się to nie udało.
Słownictwo tj. cipa, fiut, kutas, pieprzenie to słowa ze "słownika" debili. Książka jest tandetna. Główna bohaterka to zwykła dziwka, zero szacunku. Autorzy przedstawili nam napalonego samca i rozwiązłą samicę. "
Nie polecam.