Okładka książki Osiemdziesiąt dni żółtych

Osiemdziesiąt dni żółtych

Autor:
Cykl: Osiemdziesiąt dni (tom 1)
tłumaczenie
romans
typ
papier
Asik92
4.6 (748 ocen i 127 opinii)

Opis książki

Summer, targana namiętnościami skrzypaczka o włosach koloru płomieni, nieszczęśliwa w swoim związku, zamiast w salach koncertowych gra Vivaldiego w metrze. Pewnego dnia jej skrzypce zostają zniszczone. I wtedy Summer otrzymuje propozycję od tajemniczego, bogatego i pociągającego profesora uniwersytetu. Dominik kupi jej nowe skrzypce, pod warunkiem że zagra prywatny koncert… Tylko dla niego… Tak...

Tak rozpoczyna się niebezpieczna, pełna zawirowań i nieprzewidzianych zdarzeń podróż obojga do mrocznego kresu siebie poprzez zakazane miejsca i sale koncertowe Londynu i Nowego Jorku.

Czy tak spalająca namiętność może przetrwać?

Czy może to być prawdziwa miłość?

źródło opisu: http://www.wydawnictwoamber.home.pl/

Opinie czytelników
Sargento_Garcia | 2014-06-08
Na półkach: Od znajomych, Przeczytane
Przeczytana: 08 czerwca 2014

KOSZMAR, DNO, MUŁ I WODOROSTY !!!

Cieszę się, że tą książkę pożyczyłem a nie kupiłem - do końca życia bym sobie nie mógł darować wydanych na nią pieniędzy.

Moim zdaniem autorom udało się stworzyć idealny wzór gniota! tylko go umieścić w Sevres pod Paryżem ku przestrodze potomnych.

kwiatek29 | 2013-12-17
Przeczytana: 17 grudnia 2013

To "arcydzieło" napisała finansistka i znana postać na londyńskiej scenie sado-maso w jednej osobie.Pomagał jej redaktor,a zarazem specjalista w dziedzinie erotyki.Oboje chcą pozostać anonimowi-nie dziwię się.Takiego gniota dawno nie czytałam.ŻENADA.

kasandra_85 | 2013-02-10
Przeczytana: grudzień 2012

soleiasta | 2012-10-11

Ostatnimi czasy, na rynku książkowym zasypano nas erotykami. Nie wiem czy wpływ na to miał „sukces” trylogii o Christinie Grey'u czy po prostu tak było w planach wydawniczych, jednak nie da rady ukryć że większość nowości to erotyki.
Kolejną serią otwierającą cykl erotyków ( notabene ma być bodajże aż 5 części – zlitujcie się nad nami) „ Osiemdziesiąt Dni ”. Dałam się wciągnąć w to szaleństwo erotyków – nie wiem czym to było spowodowane, chyba typową kobiecą ciekawością, więc i po tę książkę sięgnęłam.

Seria „Osiemdziesiąt Dni” to wspólne dzieło dwojga uznanych pisarzy ukrywających się pod pseudonimem Vina Jackson. On – autor dziewięciu powieści, redaktor, wydawca, felietonista , kolekcjoner i specjalista w dziedzinie erotyki. Ona –autorka również publikowana w Anglii, pracuje jako wysokiej klasy finansistka w londyńskim City i także jest znaną postacią na londyńskiej scenie sado-maso.
Więc sięgnęłam po część pierwszą a mianowicie „ Osiemdziesiąt Dni Żółtych”.

Ta książka to jakieś ni...

Teraz mogę z ręką na sercu wszystkim zainteresowanym ogłosić, kierując się własnym niechybnym doświadczeniem, że nie ma nic ciekawego w tego typu lekturze. Ba, pokuszę się nawet o stwierdzenie, że należy się od niej opędzać. Najlepiej kijem. :)

Jagoda30 | 2013-02-26
Przeczytana: 26 lutego 2013

Ostatnimi czasy zalała nas w księgarniach fala erotyków, na szczęście ten trend chyba już chyli się ku końcowi. Cóż przeżyliśmy wampiry, przeżyjemy i to... ;)

Przy okazji ostatnich okazji Mikołaja/Gwiazdki/Walentynek zostałam obdarowana mnóstwem książek ( ach dzięki Darczyńcy :D ) w tym całą masą polecanych wszędzie erotyków, między innymi właśnie "Osiemdziesiąt dni żółtych"

Już na samym początku, na okładce mamy porównanie tek książki do osławionych "Pięćdziesięciu twarzy Greya" trudno w takim razie nie porównywać obu książek.

Cóż mogę powiedzieć na początek? Grey przy "Osiemdziesięciu...." to arcydzieło!!!

Tak głupiej i dennej książki chyba jak żyję nie czytałam, a myślałam, ze Grey to dno, cóż tutaj mamy dno dna

W książce w zasadzie nie ma fabuły, jest za to mnóstwo opisów seksu BDSM i jeśli ktoś ma nadzieję, ze opisy to podziałają na jego wyobraźnię, to owszem podziałają, na moją działały tak, ze regularnie co kilka stron miałam ochotę puścić pawia

Mamy główną bohaterkę, któ...

Elenaj | 2012-11-19
Na półkach: Przeczytane, Nietrafione

Ogólnie rzecz biorąc -jestem zniesmaczona .Jakikolwiek seks-czy waniliowy ,czy też sado, uprawiany przez parę zakochanych ,przy przyzwoleniu obu stron,w zaciszu ich intymnego świata,nie razi w powieści,a tylko nakręca czytelnika ,jest super.
Tutaj nie ma żadnych emocji,ani uczuć,jest tylko czysta pornografia.
Powiadają,że w " 50 odcieniach Greya" były głupie dialogi -tutaj nie ma żadnych,lub takie ,że po prostu opadają ręce.
Mężczyzna zafascynowany,zauroczony nowo poznaną kobietą,postanawia ją zdobyć,i cóż on robi-kopuluję z nią jak zwierzę, na oczach śliniącego się,podstarzałego kolegi -satyra. Niestety, nie mogę nazwać tego uprawianiem seksu,to byłoby nadużycie .Ta bardzo romantyczna scena ,spowodowała moje szybkie zakończenie przygody z dziełem .
Boję się teraz zajrzeć do jakiejkolwiek książki z romantycznym wątkiem.

MagdaLena | 2012-10-17
Przeczytana: 17 października 2012

Lekka nutka romansu i odpowiednio wyważony erotyk z dobrymi elementami bdsm. Nareszcie autorka, która zaczerpnęła nieco wiedzy z tego tematu i stworzyła odpowiednią bohaterkę. A z pewnością zaplusowały faktycznie istniejące strony internetowe, miejsca, kluby. Dobrze przemyślana i wyważona powieść. Z pewnością położyła tego całego rozreklamowanego Greya na łopatki. Polecam

| 2012-10-16

Koszmar! Zbieram erotykę od dawna, ale to jedna z najgorszych książek jakie czytałam, nie tylko z tego gatunku. Nie polecam.

Erin | 2014-01-14
Przeczytana: 14 stycznia 2014

Totalny gniot. Gdzieś przeczytałam, że jest to "pikantny romans", hmm.. chyba trzeba by było zdefiniować to wyrażenie. Po sukcesie "50 twarzy Grey'a" nastał wysyp pięknych okazów grafomanii. Ugh. Żadna książka aż tak mnie nie zniechęciła do przeczytania kolejnej z serii. Zawsze staram się wyszukać chociaż jedno mądre zdanie, które uratowałoby honor autorki - w tym przypadku to niemożliwe.
Nie rozumiem też samej fabuły - jest sobie Summer, skrzypaczka, która gra sobie na dworcu i tym sposobem dorabia do wypłaty kelnerki. W międzyczasie poznajemy także Dominika, który jest wykładowcą. Układ genialny, niecodzienny, zupełnie odbiegający od schematu. Pojawia się także Charlotte, która od samego początku bawi się kosztem bohaterki.
I tyle z fabuły. Reszta to.. w sumie zlepek wyrazów, połączonych w zdania. Koszmar.
Jeszcze żadnej książki nie oceniłam tak nisko - nie wiem czy mam się cieszyć, że trafiłam na gniota literackiego, czy płakać nad osobami, którym ta książka si...

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto