Osiemdziesiąt dni żółtych

Autor:
Cykl: Osiemdziesiąt dni (tom 1)
tłumaczenie
romans
typ
papier
Asik92
4,59 (983 ocen i 169 opinii)

Opis książki

Summer, targana namiętnościami skrzypaczka o włosach koloru płomieni, nieszczęśliwa w swoim związku, zamiast w salach koncertowych gra Vivaldiego w metrze. Pewnego dnia jej skrzypce zostają zniszczone. I wtedy Summer otrzymuje propozycję od tajemniczego, bogatego i pociągającego profesora uniwersytetu. Dominik kupi jej nowe skrzypce, pod warunkiem że zagra prywatny koncert… Tylko dla niego… ...

Tak rozpoczyna się niebezpieczna, pełna zawirowań i nieprzewidzianych zdarzeń podróż obojga do mrocznego kresu siebie poprzez zakazane miejsca i sale koncertowe Londynu i Nowego Jorku.

Czy tak spalająca namiętność może przetrwać?

Czy może to być prawdziwa miłość?

źródło opisu: http://www.wydawnictwoamber.home.pl/

źródło okładki: http://www.wydawnictwoamber.home.pl/

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Sargento_Garcia | 2014-06-08
Na półkach: Przeczytane, Od znajomych
Przeczytana: 08 czerwca 2014

KOSZMAR, DNO, MUŁ I WODOROSTY !!!

Cieszę się, że tą książkę pożyczyłem a nie kupiłem - do końca życia bym sobie nie mógł darować wydanych na nią pieniędzy.

Moim zdaniem autorom udało się stworzyć idealny wzór gniota! tylko go umieścić w Sevres pod Paryżem ku przestrodze potomnych.

kwiatek29 | 2013-12-17
Przeczytana: 17 grudnia 2013

To "arcydzieło" napisała finansistka i znana postać na londyńskiej scenie sado-maso w jednej osobie.Pomagał jej redaktor,a zarazem specjalista w dziedzinie erotyki.Oboje chcą pozostać anonimowi-nie dziwię się.Takiego gniota dawno nie czytałam.ŻENADA.

Kasia | 2014-08-30
Przeczytana: 30 sierpnia 2014

Pierwsza książka, którą zaczęłam czytać i musiałam odłożyć. Nawet nie wiem czy do niej wrócę. Ani wątek erotyczny, ani żaden inny, nie wciągnął mnie na tyle, żeby czytać dalej, a po co się męczyć...
Nie polecam.

książek: 2052

Teraz mogę z ręką na sercu wszystkim zainteresowanym ogłosić, kierując się własnym niechybnym doświadczeniem, że nie ma nic ciekawego w tego typu lekturze. Ba, pokuszę się nawet o stwierdzenie, że należy się od niej opędzać. Najlepiej kijem. :)

soleiasta | 2012-10-11

Ostatnimi czasy, na rynku książkowym zasypano nas erotykami. Nie wiem czy wpływ na to miał „sukces” trylogii o Christinie Grey'u czy po prostu tak było w planach wydawniczych, jednak nie da rady ukryć że większość nowości to erotyki.
Kolejną serią otwierającą cykl erotyków ( notabene ma być bodajże aż 5 części – zlitujcie się nad nami) „ Osiemdziesiąt Dni ”. Dałam się wciągnąć w to szaleństwo erotyków – nie wiem czym to było spowodowane, chyba typową kobiecą ciekawością, więc i po tę książkę sięgnęłam.

Seria „Osiemdziesiąt Dni” to wspólne dzieło dwojga uznanych pisarzy ukrywających się pod pseudonimem Vina Jackson. On – autor dziewięciu powieści, redaktor, wydawca, felietonista , kolekcjoner i specjalista w dziedzinie erotyki. Ona –autorka również publikowana w Anglii, pracuje jako wysokiej klasy finansistka w londyńskim City i także jest znaną postacią na londyńskiej scenie sado-maso.
Więc sięgnęłam po część pierwszą a mianowicie „ Osiemdziesiąt Dni Żółtych”.

Ta książka to...

kasandra_85 | 2013-02-10
Przeczytana: grudzień 2012

Elenaj | 2012-11-19
Na półkach: Przeczytane, Nietrafione

Ogólnie rzecz biorąc -jestem zniesmaczona .Jakikolwiek seks-czy waniliowy ,czy też sado, uprawiany przez parę zakochanych ,przy przyzwoleniu obu stron,w zaciszu ich intymnego świata,nie razi w powieści,a tylko nakręca czytelnika ,jest super.
Tutaj nie ma żadnych emocji,ani uczuć,jest tylko czysta pornografia.
Powiadają,że w " 50 odcieniach Greya" były głupie dialogi -tutaj nie ma żadnych,lub takie ,że po prostu opadają ręce.
Mężczyzna zafascynowany,zauroczony nowo poznaną kobietą,postanawia ją zdobyć,i cóż on robi-kopuluję z nią jak zwierzę, na oczach śliniącego się,podstarzałego kolegi -satyra. Niestety, nie mogę nazwać tego uprawianiem seksu,to byłoby nadużycie .Ta bardzo romantyczna scena ,spowodowała moje szybkie zakończenie przygody z dziełem .
Boję się teraz zajrzeć do jakiejkolwiek książki z romantycznym wątkiem.

Jagoda30 | 2013-02-26
Przeczytana: 26 lutego 2013

Ostatnimi czasy zalała nas w księgarniach fala erotyków, na szczęście ten trend chyba już chyli się ku końcowi. Cóż przeżyliśmy wampiry, przeżyjemy i to... ;)

Przy okazji ostatnich okazji Mikołaja/Gwiazdki/Walentynek zostałam obdarowana mnóstwem książek ( ach dzięki Darczyńcy :D ) w tym całą masą polecanych wszędzie erotyków, między innymi właśnie "Osiemdziesiąt dni żółtych"

Już na samym początku, na okładce mamy porównanie tek książki do osławionych "Pięćdziesięciu twarzy Greya" trudno w takim razie nie porównywać obu książek.

Cóż mogę powiedzieć na początek? Grey przy "Osiemdziesięciu...." to arcydzieło!!!

Tak głupiej i dennej książki chyba jak żyję nie czytałam, a myślałam, ze Grey to dno, cóż tutaj mamy dno dna

W książce w zasadzie nie ma fabuły, jest za to mnóstwo opisów seksu BDSM i jeśli ktoś ma nadzieję, ze opisy to podziałają na jego wyobraźnię, to owszem podziałają, na moją działały tak, ze regularnie co kilka stron miałam ochotę puścić pawia

Mamy główną bohaterkę,...

Magda | 2012-10-17
Przeczytana: 17 października 2012

Lekka nutka romansu i odpowiednio wyważony erotyk z dobrymi elementami bdsm. Nareszcie autorka, która zaczerpnęła nieco wiedzy z tego tematu i stworzyła odpowiednią bohaterkę. A z pewnością zaplusowały faktycznie istniejące strony internetowe, miejsca, kluby. Dobrze przemyślana i wyważona powieść. Z pewnością położyła tego całego rozreklamowanego Greya na łopatki. Polecam

Natalia | 2014-08-15
Przeczytana: 12 sierpnia 2014

Bardzo ciekawiła mnie książka ,,Osiemdziesiąt dni żółtych" a jako że nadarzyła się okazja do jej przeczytania nie mogłam jej przegapić. Od dawna chciałam przeczytać tą powieść. Niestety nie spełniła ona moich oczekiwań.
Muszę przyznać, że początek lektury bardzo mi się spodobał. Zapowiadał on naprawdę ciekawą akcję, chociaż od początku historia była zbyt przerysowana, wręcz nierealna. W miarę rozwoju książki podobała mi się ona coraz mniej, nie mogłam oprzeć się wrażeniu, że jakaś fabuła się już skończyła i zostały same sceny erotyczne.
Z początku fabuła wydawała się obiecująca, historia była ciekawa, tego jeszcze nie było. Okazało się jednak, że książka jest jednym wielkim pornosem. Opisuje ona specyficzne życie masochistów i to jak wyglądają ich stosunki intymne. Jest to dosyć ciekawy temat, który uważam można było przedstawić inaczej; więcej uczuć, mniej seksu. Pomimo ciekawego tematu i obiecującej fabuły spodziewałam się czegoś o wiele lepszego.
Ogółem książka jest taka...

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Lisa Unger
    45. rocznica
    urodzin
    Ilu ludzi troszczy się o was tak naprawdę? I nie chodzi mi o tych, z którymi miło jest przebywać, a także nie o tych, których kochacie i którym wierzycie. Ale ludzi, którzy dobrze się czują, kiedy jesteście szczęśliwi i odnosicie sukcesy, a źle, kiedy wam się nie układa, albo przechodzicie trudny ok... pokaż więcej
  • Tadeusz Słobodzianek
    60. rocznica
  • Ron McLarty
    68. rocznica
    urodzin
    Ludzie, których kochasz, potrafią cię podnieść na duchu i potrafią zamącić ci w głowie. Rozumienie ich nie wydaje się takie ważne, kiedy są w twoich myślach. To dlatego miłość powinna być łatwa.
  • Alfred Elton van Vogt
    79. rocznica
  • Ludwig Wittgenstein
    126. rocznica
    urodzin
    Granice naszego języka oznaczają granice naszego świata.
  • Sławomir Łubiński
    81. rocznica
  • Morris West
    99. rocznica
    urodzin
    Samotność to nic nowego. Prędzej czy później dotyka każdego z nas. Umierają przyjaciele, członkowie naszych rodzin, kochankowie i mężowie także.
  • Hubert Selby
    11. rocznica
    śmierci
    Zaraz! Boże wszechmogący wygląda na to że całe dotychczasowe życie upłynęło jej na czekaniu. Czekaniu na co???? Czekaniu na to by zacząć żyć. Tak, zgadza się, czekała na to by zacząć żyć. (...) Wszystko co robiła było jedynie próbą generalną przed życiem.
  • Bjørnstjerne Bjørnson
    105. rocznica