Płomień Crossa

Okładka książki Płomień Crossa Sylvia June Day
Okładka książki Płomień Crossa
Sylvia June Day Wydawnictwo: Świat Książki Cykl: Rozpalona (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Rozpalona (tom 2)
Reflected in You
Świat Książki
2019-01-30
2013-02-08
2012-10-02
Ksenia Sadowska, Małgorzata Miłosz

Przeczytałam ją tylko dlatego, że zaczęłam serię i nie lubię przerywać po jednej części. Bardzo się męczyłam czytając ją i wiem, że kolejnej części już nie zdzierżę. Chyba jeszcze więcej seksu niż w pierwszej części, choć nie podejrzewałam, żeby to było możliwe, ale jak widać się myliłam.

Druga część Crossa jest bardziej mroczna i namiętna niż pierwsza. Autorka wprowadza nas głębiej do świata rozkoszy, aż ciężko jest się od niego uwolnić. Relacja Evy i Gideona wchodzi powoli na wyższy level. Z zapartym tchem pochłaniałam kolejne rozdziały i nie umiałam się od nich oderwać.

Również ciekawa część, ale jak dla mnie nieco mniej dopracowana. Dosyć sporo wątków, które pozostawiają więcej pytań, niż odpowiedzi. Przez pół książki Eva cieszy się z przyjazdu ojca, a sama jego wizyta opisana jest w hiperprzyspieszeniu, jakby nie była ważna. Na sam koniec Eva dowiaduje się, że Gideon zabił człowieka (fakt faktem człowieka, którego nienawidziła całym sercem),ale postanawia mu za to podziękować bez jakichkolwiek wyrzutów sumienia, co jest dla mnie trochę niedorzeczne. Gideon jest szanowanym biznesmenem, ale zbrodnię popełnia jak prawdziwy zawodowiec, a policja mimo głębokiego przeczucia postanawia po kilku dniach zakończyć poszukiwania zabujcy, bo ich podejrzany nie jest niebezpieczny dla społeczeństwa? Naprawdę? Cała akcja toczy się w Ameryce, w której można iść do więzienia za złe usmażone frytki, ale zabójstwo jest ok.
Trochę w tym wszystkim dużo nieścisłości, ale żywię nadzieję, że w kojenych tomach zostanie to wyprostowane.

👍

👍

🔥📖 Recenzja książki "Płomień Crossa" by Sylvia Day 🔥📖

Hej, miłośnicy literackiego światka! Dziś zapraszam Was do rozpalonego emocjami świata "Płomienia Crossa", kontynuacji zmysłowej trylogii "Dotyk Crossa" autorstwa Sylvia June Day. Ta opowieść obiecuje nam pożądanie, namiętność i dramatyczne relacje, ale niestety, nie wszystko w niej się świeci tak jasno, jak moglibyśmy się tego spodziewać.

Głównymi bohaterami są Gideon Cross i Eva, którzy pomimo swoich osobistych problemów i demonów, łączą się w burzliwą i pełną pasji relację. Gideon, piękny na zewnątrz i ranny wewnętrznie, staje się nałogiem Ewy. Ich chwile namiętności i pragnienia prowadzą ich do szaleństwa, ale czy to uczucie jest w stanie pokonać ich indywidualne trudności?

Książka nie bez powodu określana jest jako zmysłowa. Sylvia Day potrafi zbudować napięcie erotyczne i emocjonalne, które z pewnością przyciąga uwagę czytelnika. Opisy pożądania są ekspresyjne i wywołujące dreszcze, co jest charakterystycznym elementem serii.

Jednakże, choć elementy namiętności i emocji są mocne, brakuje tej opowieści głębszego fundamentu. Fabuła czasami traci na sensie i skupia się zbyt mocno na opisach erotycznych wydarzeń. Postacie również mogłyby być bardziej rozbudowane i zyskać na głębi psychologicznej. Chociaż konflikty między nimi są nieuniknione, ich rozwój czasami wydaje się być przewidywalny.

Czytając tę książkę, warto zaznaczyć, że jest ona z pewnością skierowana do osób, które cenią sobie silne napięcie erotyczne w powieściach. Jednakże, jeśli poszukujecie głębszych emocji i rozbudowanych postaci, ta lektura może pozostawić pewien niedosyt.

Podsumowując, "Płomień Crossa" to opowieść pełna namiętności i dramatu, ale nie zawsze dostarczająca głębokich emocji. Chociaż autorka potrafi budować intensywną atmosferę, niektóre elementy fabuły i postaci mogłyby być bardziej rozwinięte. Moja ocena dla tej książki to 3/10. Jeśli jesteście fanami erotycznych opowieści z elementami namiętności i dramatu, ta książka może Was zainteresować, choć warto być przygotowanym na pewne ograniczenia w rozwoju fabuły i postaci.

🔥📖 Recenzja książki "Płomień Crossa" by Sylvia Day 🔥📖

Tę oraz inne recenzje przeczytasz na http://blog.czyt.am

"Dla ciebie mógłbym nawet zabić, oddałbym wszystko, co mam... ale ciebie nie oddam"

W powieści "Płomień Crossa" autorstwa Sylvii Day, zostaje nam przedstawione zmysłowe i niebezpieczne oblicze pożądania, które prowadzi bohaterów przez burzliwe emocje.

Gideon Cross, główny bohater, wydaje się być kompletnym ideałem, przystojnym mężczyzną, przyciągającym uwagę kobiet. Jednak wewnętrzne konflikty i cierpienia sprawiają, że jest on postacią zranioną i nie do końca szczęśliwą.

Pierwsze spotkanie Ewy z Crossem staje się punktem zwrotnym, od którego nie może się uwolnić. Wpada w nałóg myślenia o nim, co sprawia, że nie może normalnie funkcjonować bez jego obecności. Ich związek rozwija się w atmosferze intensywnego pożądania i rozkoszy, jednak pojawiają się również pytania, czy tak zranione dusze mają szansę na trwałą miłość.

Chociaż autorka zgrabnie porusza temat pożądania i namiętności, to niestety książka nie potrafiła mnie w pełni przekonać. Fabuła wydawała się miejscami przewidywalna, a postaci wydobywały z siebie pewne schematyczne zachowania, które ograniczały ich głębię. Ponadto, związek Ewy i Crosa, choć burzliwy i pełen emocji, pozostawiał pewne wątpliwości co do jego autentyczności.

Mimo że autorka zdołała wprowadzić elementy zmysłowości i namiętności, to brakowało mi jednak bardziej złożonych relacji między postaciami oraz zaskakujących momentów, które utrzymywałyby moje zainteresowanie na najwyższym poziomie.

Podsumowując, "Płomień Crossa" próbuje przekazać nam historię o burzliwej miłości, zmysłowości i pożądaniu, ale niestety nie spełnia wszystkich moich oczekiwań. Choć niektóre fragmenty były interesujące i wciągające, całość pozostawiała pewien niedosyt, gdyż brakowało głębi postaci i bardziej zaskakujących momentów w fabule.

Tę oraz inne recenzje przeczytasz na http://blog.czyt.am

Gideon Cross, główny bohater, wydaje się być kompletnym ideałem,...

Książka jako erotyk sam w sobie jest bardzo dobra
Pełna fascynujących pikantnych fragmentów

Książka jako erotyk sam w sobie jest bardzo dobra
Pełna fascynujących pikantnych fragmentów

Wciągająca, poruszająca i ociekająca seksem. Pożądanie na granicy obsesji. Trudna i traumatyczna przeszłość ciągle nie daje o sobie zapomnieć i wraca jak boomerang. Polecam. Trudno oderwać się od lektury.

Ciutkę lepsza od jedynki, jakby autorka powoli wpadała w rytm. Nadal jednak średniaczek i nadal nie mogę pojąć jak mogłam być zachwycona tą książką parę lat temu. Czytam.. a raczej kartkuję dalej dla przypomnienia.

Pierwsza część tak mi się spodobała, że bez wachania sięgnęłam po kolejną. Tak samo jak pierwsza jest bardzo wciągająca i bardzo ciekawa, nawet może bardziej nie pierwsza. Ta seria ma coś w sobie, że czytelnik chce ją czytać bez końca i zatraca się w świecie Crossa i Evy. Zdarzenia, które opisuje autorka są nieprzewidywalne, przez co chce się więcej jej czytać i nigdy nie przestawa. Ja sięgam już po kolejną i moge sama stwierdzić, że uzależniłam się od tej serii. Naprawdę polecam(:

• 2015