Kwartet przyjemności. Zima

Tłumaczenie: Marta Czub
Cykl: Kwartet Przyjemności (tom 2) | Seria: Bestsellery literatury erotycznej [Amber]
Wydawnictwo: Amber
karollllllla

Gdy sztuka jest miłością, a miłość sztuką... Taniec był namiętnością młodziutkiej Giselle. Lecz nie zdołała spełnić marzeń i nie została primabaleriną. Ze złamanym sercem odchodzi ze szkoły baletowej i zatrudnia się w paryskiej kwiaciarni. Pewnego dnia zjawia się nowy klient - tajemniczy malarz o magnetycznym spojrzeniu. Szuka modelki, a Giselle zgadza się pozować mu do aktów. Tak...

Gdy sztuka jest miłością, a miłość sztuką...

Tak rozpoczyna się namiętny, burzliwy związek muzy i mistrza, wypełniony sztuką, miłością i mrocznym pożądaniem.

źródło opisu: http://www.wydawnictwoamber.pl/

źródło okładki: http://www.wydawnictwoamber.pl/

grejfrutoowa | 2016-03-01
Przeczytana: 01 marca 2016

Giselle to młoda uczennica szkoły baletowej. Nie jest jednak pełna gracji i lekka jak jej koleżanki. W końcu zostaje wydalona ze szkoły, a na dodatek zrywa ze swoim chłopakiem. Zaczyna prace w kwiaciarni, gdzie poznaje starszego od siebie artystę. Jest nim zafascynowana. Postanawia, że będzie mu pozować do aktów. Nie jest speszona, gdy musi się rozebrać, pragnie jedynie poczuć na sobie dotyk Williama. Mężczyzna ją pociąga, dlatego po pierwszej sesji Giselle wie, że ta znajomość nie może się tak zakończyć...
Kwartet przyjemności. Zima to druga część cyklu Viny Jackson, znanej głównie z serii 80 dni. Bohaterką tej powieści jest Giselle – młoda dziewczyna, która odkrywa swoją seksualność.
Giselle jest zmysłowa i odważna. Nie boi się wyzwań, jest pewna siebie. Wie, że związała się ze starszym od siebie artystą, ale to ona jest jego muzą. Co prawda jest zazdrosna o inną modelkę, a to uczucie prowadzi do katastrofy, jednak w efekcie wszystko skończy się dobrze.
W książce wiele mówi się o...

Dominika Rygiel | 2016-02-02
Na półkach: Przeczytane, 52 / 2016
Przeczytana: 02 lutego 2016

Powieść powieści nierówna. Ta erotyczna również. Jednym podoba się prostolinijny i przejaskrawiony Grey. Inni gustują w bardziej wysublimowanej i cięższej literaturze tego pokroju. Ja zdecydowanie należę do tej drugiej grupy. Jeśli nawet sięgam po lekką tematycznie książkę, to wymagam, by była spójna, logiczna i językowo co najmniej dobra. Duet pisarski pod pseudonimem Viny Jackson mi to zapewnia. Ponadto, zawsze świetnie się przy jego książkach bawię. Jest to książka typowa na te cięższe dni, gdy klasyka czy literatura ambitna po prostu nie mają racji bytu.

Drugi tom "Kwartetu Przyjemności" pt. "Zima" odkrywa życie Giselle, niespełnionej primabaleriny, znanej z poprzednich części cyklu "80 dni" jako Madame Denoux. Młodziutka wydalona ze szkoły baletowej w Londynie Giselle rozpoczyna pracę w paryskiej kwiaciarni gdzie poznaje tajemniczego malarza. William szuka modelki do malowanych przez siebie aktów. Tak rozpoczyna się ich ognisty romans.

Zdecydowanie mocną stroną tej...