Przetrwać wszystko

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Poradniki [Pascal]". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Pascal
Survive!: Essential Skills and Tactics to Get You Out of Anywhere - Alive
978-83-7642-073-8
survival, przetrwanie
poradniki
Versatile

Les Stroud wie, jak przeżyć w najdzikszych i najtrudniejszych warunkach na Ziemi - od spalonych słońcem piasków Kalahari po pełną węży amazońską dżunglę. Ten poradnik to poparte jego wiedzą i doświadczeniem spojrzenie na prawdziwy świat survivalu. Stroud opisuje niezbędne umiejętności i taktyki, które pomogą ci przetrwać nawet w najbardziej niegościnnych zakątkach świata. Poznaj survival od podstaw. Przekonaj się, że dobre zaplanowanie wyprawy i przygotowania mogą ocalić ci życie. Jaką strategię przyjąć podczas spotkania z żarłaczem tygrysim? Co spakować do zestawu survivalowego? Jak wykonać nóż z kamienia lub kości? Jak pokonać strach, kiedy jesteś sam w bezkresnej dziczy? Les Stroud (ur. 1961 w Kanadzie) - ekspert w dziedzinie survivalu, reżyser, muzyk, współtwórca emitowanego na kanale Discovery World programu Człowiek, który przetrwa wszystko. Należy do prestiżowego stowarzyszenia The Explorers Club. Lektura obowiązkowa dla wszystkich fanów survivalu! "Ironia survivalu polega na tym, że przy całym tym planowaniu i przygotowaniach, które robisz, żeby przeżyć w dziczy, jedyne, czego tak naprawdę chcesz, jest wrócić do domu." Les Stroud

źródło opisu: http://ksiegarnia.pascal.pl/

źródło okładki: http://ksiegarnia.pascal.pl/

malineczka74 | 2012-11-13
Na półkach: Przeczytane 2012
Przeczytana: 13 listopada 2012

Sztuka przetrwania

Żyjąc w XXI wieku żyjemy w świecie o wiele bezpieczniejszym i przyjaznym niż nasi przodkowie sprzed stuleci. Sklepy oferują pożywienie, odzież, służą nam przeróżne technologie, informatyka ułatwia życie, technika skróciła trasy podróży. W razie potrzeby możemy liczyć na służby ratunkowe, które przyniosą pomoc w pożarze, powodzi czy kłopotach zdrowotnych. Ale są wśród nas śmiałkowie, którzy w życiu potrzebują określoną dawkę adrenaliny, którzy kochają sporty ekstremalne. Dla nich idealne wakacje to nie te oferowane przez biura podróży w wygodnych hotelach, w luksusowych kurortach z nagłowkiem all exlusive. Oni chcą dziczy, przygody, życia na krawędzi. Cóż survival to nie tylko przygoda, to mierzenie się z siłami natury, z żywiołami. To próba wytrzymałości własnego ciała, ducha. Przeżycie udanej przygody z daleka od cywilizacji licząc tylko na siebie to wcale nie takie łatwe wyzwanie. Aby skończyło się dla nas pomyślnie trzeba się do niego przygotować. Za nic w...

Wrona | 2015-05-20
Przeczytana: 20 sierpnia 2013

Każda osoba zainteresowana tematyką powinna ją mieć w swoich zbiorach. Książka jest dobrym uzupełnieniem licznych filmów, których Les jest autorem i reżyserem. Mamy tu do czynienia z survivalem cywilnym, a nie wojskowym - więc wszystko jest w zgodzie z naturą, a nie na siłę. Tu liczy się wola i umiejętności, a nie tylko sprzęt.
Warto sięgnąć po inne książki tego autora, oraz oczywiście innych, aby mieć porównanie.

Damian | 2015-08-23
Na półkach: Posiadam

Zdecydowanie najlepszy poradnik survivalowy jaki do tej pory przeczytałem.
Polecam każdemu miłośnikowi survivalu.
Lepszy według mnie od "Bushcraft, czyli sztuka przetrwania" Ray Mears, który uważam za bardzo dobry i "Szkoła przetrwania" Edward Michael „Bear” Gryllsa, którego książkę uważam za najsłabszą z pośród tych trzech, ale oczywiście zachęcam do przeczytania wszystkich, bo każdy z nich ma swoje w pewnych sprawach odmienne spojrzenie wynikające z doświadczeń i upodobań, ale też od każdego możemy dowiedzieć się czegoś nowego.

SolmyrPL | 2015-08-20
Przeczytana: kwiecień 2014

Fajna książka, nie tylko o survivalu.
Teksty w niej zawarte pomogły mi przetrwać po zerwanym związku, gdy nie mogłem dojść do siebie. Poza tym przeczytałem ją dwa razy i wiem, że kolejne kilka razy znów ją przeczytam.

andziorek | 2013-01-11
Przeczytana: 11 stycznia 2013

Jeśli planujesz wybrać się na jakąś ekspedycję lub po prostu interesujesz się survivalem – ta książka jest dla Ciebie. Jest to bowiem profesjonalnie skonstruowany poradnik, poruszający najważniejsze kwestie, jakie wiążą się ze sztuką przetrwania w ekstremalnych warunkach. O wysokim poziomie tej książki świadczy fakt, że jej autorem jest znany Kanadyjczyk, ekspert w dziedzinie survivalu, współtwórca programu telewizyjnego „Człowiek, który przetrwa wszystko”.

Książka podzielona jest na rozdziały, z których każdy poświęcony jest innemu zagadnieniu. Można w niej znaleźć informacje przede wszystkim o tym, co koniecznie trzeba zrobić, jeszcze przed wyruszeniem w konkretne miejsce oraz co musi się znaleźć w naszym wyposażeniu. Trzeba wiedzieć, że ekwipunek zależy od terenu, w który się udajemy. Autor dostarcza nam również informacji jak postępować w przypadku konkretnej sytuacji pogodowej, jak również opisuje nam jakich zagrożeń i niebezpieczeństw możemy się spodziewać w poszczególnych...

alisha90 | 2012-12-31
Na półkach: Wydawnictwo Pascal
Przeczytana: 31 grudnia 2012

Les Stroud to ekspert w dziedzinie survivalu, współtwórca programu "Człowiek, który przetrwa wszystko". Ponadto należy do prestiżowego stowarzyszenia The Explorers Club. Teraz powstała Jego książka-poradnik o tym, jak przetrwać w każdym miejscu na ziemii.

W "Przetrwać wszystko" dowiemy się jak dokładnie zaplanować wyprawę. Od czego zacząć, na co zwrócić szczególną uwagę. Les Stroud uświadamia nam, że na wyprawie, która z naszego punktu widzenia okazywała się prosta, może zdarzyć się wszystko i na to wszystko musimy być przygotowani.

Dowiadujemy się, jak ważne jest studiowanie mapy PRZED wyprawą.

"W trakcie studiowania mapy przed wyruszeniem na wyprawę możesz - dla przykładu - zauważyć, że wzdłuż szlaku bądź rzeki, którą będziecie podążać, biegnie droga. Taka obserwacja może okazać się bezcenna, gdyby zdarzyło wam się wpaść w tarapaty: pół dnia marszu na wschód dzieli mnie od drogi, a być może od ocalenia. Możesz również odnotować obecność charakterystycznych elementów...

Krzysiek | 2012-11-14
Przeczytana: 08 listopada 2012

Twardy realistyczny survival. Tak można opisać sztukę przetrwania po Stroud'owemu. Znajdziecie tu tylko najpotrzebniejsze rzeczy opisane w łatwy do zrozumienia sposób. Ja osobiście w końcu się dowiedziałem jak dokładnie, krok po kroku rozpalić ogień łukiem ogniowym, albo przygotować bawełnę do rozpalania ognia nowoczesnym krzesiwem (lub krzemieniem i stalowym krzesiwem). Zanim jednak wyruszycie na jakąkolwiek wyprawę survivalową radzę przeczytać jeszcze książki innych autorów.

Winblows | 2017-10-05
Major86 | 2017-09-17