Armia. Instrukcja Obsługi

Wydawnictwo: M
hobby

Generał Roman Polko w swojej najnowszej książce mówi o profesjonalnej armii i życiu komandosa. Odpowiada na pytania: Czy Polska może sobie już dzisiaj pozwolić na armię zawodową, czego uczy się w szkołach oficerskich, czy wojsko łamie charaktery i czy wojskowe przepisy mogą się liberalizowaća Rozmowę prowadzi Paulina Bolibrzuch. Książka jest bogato ilustrowana, zawiera zdjęcia generała Polko z Iraku oraz ze skoków spadochronowych. Publikacja zawiera również słownik terminów wojskowych i opisy najnowszej broni.

maradiego | 2014-12-23
Przeczytana: 19 grudnia 2014

"Szkoda czasu i atłasu"...generałowie to zawsze politycy, a polityków ja nie tykam. W znaczeniu "kupuję i polecam". Na tym skończę, bo: ...jak na początku.

Agata_Adelajda | 2013-03-12

Był rok 1981. Jak to na Śląsku, miałem do wyboru: kopalnia albo studia. (...) A ja miałem dużo różnych zainteresowań, byłem niezdecydowany. Pomyślałem: spróbuję. Dam wojsku szansę* - zaczyna swoją najnowszą książkę generał Roman Polko Armia. Instrukcja obsługi. Polko jest najmłodszym generałem w polskiej armii, postacią medialną i przez większość chyba doskonale znaną. Wielokrotnie odznaczany, wzniósł wielki wkład w rozwój WP oraz Gromu. Na początku drogi wojskowej trafił do tak zwanego Zmechu, czyli Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Zmechanizowanych we Wrocławiu, o czym opowiada ze swadą przeprowadzającej wywiad-rzekę Paulinie Bolibrzuch. Jak wyglądały ćwiczenia, a także koszarowe zwyczaje, jak wyglądał regulamin, a jak praktyka - Polko umie opowiadać, o czym świadczą zabawne anegdotki okraszone satyrycznymi rysunkami Piotra Suchodolskiego.
Dalej pisze Polko o licznych kontyngentach, w których uczestniczył, a były to między innymi wyjazdy z UNPROFOR na Bałkany, z KFOR do Kosowa,...

ur2nice2b4gotten | 2015-07-09
Przeczytana: lipiec 2015

Majtki zmieniane raz na tydzień, instrukcja jedzenia szczura...no urzekła mnie jego historia :D
Duży plus za rysunki Piotra Suchodolskiego.
Idealna pozycja dla fanów pana Polko.
Zacna książka :)

książek: 1905
Czarnoskrzydła | 2014-08-18
Na półkach: Na faktach, Przeczytane
Przeczytana: 17 sierpnia 2014

Jak wygląda życie w wojsku, na misjach i czym wojskowi różnią się od cywilów, to wszystko znajdziecie w tej książce przedstawione w sympatyczny, lekki, często zabawny sposób :)

Avarati | 2015-04-29
Na półkach: Przeczytane, Proza
Przeczytana: 19 kwietnia 2015

Książka w formie wywiadu napisana jest bardzo lekko i atrakcyjnie, zdjęcia i świetne, satyryczne obrazki umilają lekturę. Bardzo potrzebne są Polsce takie książki - przypominające o godności Wojska Polskiego, a zaś z drugiej strony traktujące wojskowe sprawy z przymrużeniem oka.
Bardzo dużo cennych informacji, wojskowy humor i obraz przemian WP tylko tutaj :)

bodzio_14 | 2016-08-12
Przeczytana: 2015 rok