Elitarni. Zobacz Navy SEALs w akcji

Wydawnictwo: Znak Literanova
978-83-240-2289-2
Ag2S

Kiedy zawiedzie wszystko, na pomoc wzywa się właśnie ich. Navy SEALs - tajna broń amerykańskich prezydentów i elita elit sił specjalnych. Znaleźli się na ustach całego świata, gdy zlikwidowali najgroźniejszego terrorystę naszych czasów - Osamę Bin Ladena. Polacy poznali ich za sprawą bestsellerów Snajper, Komandos i Operacja Geronimo. Elitarni pozwolą ci zobaczyć w akcji legendarnych...

Kiedy zawiedzie wszystko, na pomoc wzywa się właśnie ich.

Navy SEALs - tajna broń amerykańskich prezydentów i elita elit sił specjalnych.

Elitarni pozwolą ci zobaczyć w akcji legendarnych komandosów Navy SEALs.
Zapierające dech w piersiach fotografie sprawią, że poczujecie zarówno trud morderczych szkoleń, jak i emocje, które towarzyszą prawdziwej akcji. Dzięki tej książce na własne oczy zobaczycie, jak wyglądają akcje SEALsów, poznacie szczegóły ich uzbrojenia i sprzęt, którego używają.

Tylko tu znajdziecie ekskluzywne wypowiedzi SEALsów i wyjątkowe niepublikowane do tej pory fotografie z ich prywatnych archiwów. Zobaczycie też ujęcia ze wspólnych akcji z żołnierzami polskiego GROM-u.

źródło opisu: http://www.znak.com.pl/

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/

Saudyjskie-Wielbłądy | 2016-06-24
Przeczytana: 24 czerwca 2016

Zapraszamy na www.niestatystycznypolak.blogspot.com

Jest to bardziej album fotograficzny niż książka, ale dla miłośników jednej z najlepszych jednostek specjalnych na świecie czyli amerykańskich SEAL-sów stanowi świetne źródło informacji.
Czym jest i jak powstawał „Trident”, jak wyglądają treningi SEAL”s jak brzmi motto, a właściwie bardziej „wyznanie wiary” żołnierzy tej jednostki, jak wygląda sprzęt, którym posługują się „Foki” podczas akcji bojowych.
Dla mnie, jako pasjonata nurkowania, najmocniejszym fragmentem tej pozycji jest następujący cytat, dotyczący szkolenia … z ratownictwa wodnego.

„…Szkolenie związane z pływaniem obejmuje podczas pierwszej fazy naukę ratownictwa wodnego. Doholowanie tonącego w bezpieczne miejsce bywa szczególnie trudne, gdy robi on wszystko, żeby zatopić ratownika: tę sytuację znakomicie symuluje instruktor w mundurze zamierzający uwiesić się całym swoim ciężarem na kursancie…Uczestnicy BUD/S uczą się też oddychania wyłącznie przez usta z...

MOUSE | 2014-09-01

Warto przeczytać.

Bardzo fajna książka, która zawiera wiele ciekawych zdjęć i informacji. Polecam szczególnie osobom, które interesują się sprawami militarnymi.

| 2013-05-21
Przeczytana: 18 maja 2013

Jest to album ze świetnymi zdjęciami. Oczywiście nie mogło zabraknąć ciekawych rzeczy opisujących Navy SEALs. Nie zabrakło także fotografii ze wspólnych akcji z polskim GROM-em.
Nie znajdziemy tutaj jakiś opisów na kilka stron. Znalazło się miejsca na jakieś krótkie informacje o oddziale, a resztę dopełniają fotografie, które - jak zapewniają autorzy - były skrupulatnie wybierane.

Czytalski | 2014-09-25
Przeczytana: 15 sierpnia 2014

Album "Elitarni" przedstawia żołnierzy Navy SEALs w trakcie szkolenia i walki, a także pokazuje wykorzystywane przez nich sprzęt i uzbrojenie.
"Foki" uchodzą za elitę elit spośród jednostek specjalnych na całym świecie. Pozycja autorstwa Marcina Raka i Michała Romanka pozwala rzeczywiście spojrzeć na żołnierzy będących członkami tej formacji.
Znane przysłowie mówi, że jeden obraz jest wart więcej niż tysiąc słów i tu znajdujemy tego potwierdzenie. Większość książek opisujących kulisy akcji oddziałów specjalnych nie zawiera żadnych zdjęć, a jeżeli już się trafią to raczej czarno-białe. Pozostawia to pewien niedosyt, który ten album może zniwelować. Na 168 stronach umieszczono grubo ponad 100 kolorowych zdjęć, często na dwóch stronach. Wewnętrzne okładki zawierają fotografie operatorów w mundurach polowych oraz wyposażeniu nurka wraz z krótkimi informacjami odnośnie ubioru i elementów wyposażenia.
Album jest podzielony na kilka części, które dotyczą poszczególnych etapów rekrutacji,...

fasolastrong | 2015-09-27
Przeczytana: 27 września 2015

Dla mnie trochę za mało treści, ciekawostek, wspomnień. Mimo że ta książka to przecież album, to jednak zawartą treść dobrze się czyta w obliczu załączonych zdjęć. Z drugiej strony jeśli założeniem było przygotowanie albumu to duży minus za sposób jego przygotowania: mianowicie wiele zdjęć zajmuje obie strony co powoduje nieczytelność tych zdjęć w środku, miejscu gdzie łączą się z grzbietem książki. Dlatego podsumowując myślę, że można było lepiej przemyśleć sposób wydania tego albumu.

wiedźma | 2015-09-16
Przeczytana: 11 września 2015

Publikacja autorstwa Marcina Raka i Michała Romanka to album w całości poświęcony formacji Navy SEALs. Podzielona na osiem rozdziałów książka pokrótce opisuje zarówno historię „fok”, jak i wybrane techniki ich szkolenia. Swoje miejsce w "Elitarnych" ma również hell week, czyli najtrudniejsza część szkolenia, która ma miejsce pod koniec pierwszego miesiąca. To właśnie w tym tygodniu odpada największa liczba kandydatów. Bywa, że z danej grupy nie wytrzymuje nikt...

Więcej na: http://wiedzma-czyta.blogspot.com/2015/09/marcin-rak-i-micha-romanek-elitarni.html

GMKa | 2014-02-09
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014
Przeczytana: 09 lutego 2014

Podana książka już jako pojedynczy egzemplarz może zainteresować czytelnika ze względu na multum zdjęć z treningu armii USA, który kończą tylko najwytrwalsi. Jednak dopiero połączenie jej z inną pozycją, np. z "Snajperem" daje prawdziwy efekt skali dla zrozumienia trudów tego treningu. Obydwie pozycje same w sobie są intrygujące, natomiast połączone potęguję doznania wyobraźni na temat trudów treningu żołnierzy z najlepszych oddziałów.

Ewelina | 2017-11-09
noof94 | 2017-06-04