Damian 
Lubię czytać... książki psychologiczne,związane z motywacją,doskonaleniem siebie itp. ale także literaturę faktu (szczególnie dotyczącą Holocaustu)
status: Czytelnik, dodał: 1 cytat, ostatnio widziany 3 godziny temu
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-10-19 15:45:18
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam, Przeczytane 2018

Książka "Kontener" W. Tochmana i K. Boni opowiada losy syryjskich uchodźców, którzy mieszkają na pustyni (zdjęcie na okładce) w tytułowych kontenerach. Na początku ciężko mi się czytało ponieważ relacje nie są uporządkowane, trochę chaotyczne, ale może był taki zamysł autorów. Poznajemy głosy ludzi mieszkających tam, opowiadają oni, z jakimi codziennymi trudnościami muszą się (z)mierzyć aby... Książka "Kontener" W. Tochmana i K. Boni opowiada losy syryjskich uchodźców, którzy mieszkają na pustyni (zdjęcie na okładce) w tytułowych kontenerach. Na początku ciężko mi się czytało ponieważ relacje nie są uporządkowane, trochę chaotyczne, ale może był taki zamysł autorów. Poznajemy głosy ludzi mieszkających tam, opowiadają oni, z jakimi codziennymi trudnościami muszą się (z)mierzyć aby przetrwać kolejny dzień, kolejną godzinę. Tam nic nie jest pewne na 100%. Mieszkają, żyją, wszystko co robią, robią z nadzieją, że ich los polepszy się. Dostajemy bardzo smutny obraz ludzkiej egzystencji, warunków trudnych, koszmarnych w których żyje mnóstwo ludzi w tym też dzieci. Smutne to bardzo, przygnębiająca lektura, ale otwierająca oczy na ten zapomniany przez wszystkich obszar.

pokaż więcej

 
2018-10-18 18:42:07
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam, Przeczytane 2018

Książka "Cudowny chłopak" Palacio jest bardzo pouczająca, opowiada historię Auggie'go, chłopca z zdeformowaną twarzą, jego zmagania z otaczającym go światem a także walkę o akceptację ludzi. Wraz z chłopcem poznajemy Jego rodzinę, zwyczaje. Książka podzielona jest na kilka części, w każdym z rozdziałów poznajemy perspektywę kogoś innego. Bardzo, bardzo dobra lektura, szczególnie na... Książka "Cudowny chłopak" Palacio jest bardzo pouczająca, opowiada historię Auggie'go, chłopca z zdeformowaną twarzą, jego zmagania z otaczającym go światem a także walkę o akceptację ludzi. Wraz z chłopcem poznajemy Jego rodzinę, zwyczaje. Książka podzielona jest na kilka części, w każdym z rozdziałów poznajemy perspektywę kogoś innego. Bardzo, bardzo dobra lektura, szczególnie na młodzieży.

pokaż więcej

 
2018-10-13 09:29:28
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Najlepsze, Posiadam, Przeczytane 2018
Autor:
Seria: EKO

D. Goulson "Łąka"
Książka ta przybliża zasady funkcjonowania różnych ekosystemów, sieć interakcji flory i fauny pokazana jest na przykładzie tytułowej łąki. Poznajemy wiele ciekawych zwierząt sposoby zdobywania przez nich pożywienia i sprytne strategie przetrwania. Autor w sposób bardzo przystępny, przekazał wiele ciekawych treści (sporo zaznaczyłem fragmentów wartych zapamiętania). Dave...
D. Goulson "Łąka"
Książka ta przybliża zasady funkcjonowania różnych ekosystemów, sieć interakcji flory i fauny pokazana jest na przykładzie tytułowej łąki. Poznajemy wiele ciekawych zwierząt sposoby zdobywania przez nich pożywienia i sprytne strategie przetrwania. Autor w sposób bardzo przystępny, przekazał wiele ciekawych treści (sporo zaznaczyłem fragmentów wartych zapamiętania). Dave Goulson na poparcie swoich wywodów przytacza sporo eksperymentów, omawia je i analizuje - bardzo to było ciekawe. W książce znajduję się sporo zdjęć co również jest wielkim pluse. Autor z odpowiednim humorem, ironią opowiada o sprawach małych i wielką powagą, z częstymi pytaniami retorycznymi, o sprawach fundamentalnych - o przyszłość Naszej planety, przyszłą bioróżnorodność, a raczej jej brak. Ta wizja nie jest optymistyczna. Za dużo używa się środków chemicznych na polach - cierpią na tym różne zwierzęta, ponieważ te substancje kumulują się w glebie. Naukowiec odpowiada na pytania, dlaczego jest coraz mniej pszczół i ogólnie zapylaczy. Sporo gatunków znika bezpowrotnie z Naszego ekosystemu. Smutne to bardzo. Książka ta otwiera oczy i umysł na wiele spraw związanych ze środowiskiem. Bardzo polecam! Mądrze i ciekawie napisana!

pokaż więcej

 
2018-10-05 09:03:24
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam, Przeczytane 2018
Autor:

"Szczęśliwy jak łosoś. O Norwegii i Norwegach" - A. Kurek

Książka zaciekawiła mnie na początku wydaniem. Twarda oprawa, w środku fotografie, myślę sobie, zaryzykuję, kupie i przeczytam w bliżej nieokreślonym czasie. Nadszedł ten moment :)
Jaka sama autorka przyznaję na wstępie, nie jest to żaden przewodnik po kraju, czy książka popularno - naukowa, po prostu zbiór myśli/esejów na temat tego...
"Szczęśliwy jak łosoś. O Norwegii i Norwegach" - A. Kurek

Książka zaciekawiła mnie na początku wydaniem. Twarda oprawa, w środku fotografie, myślę sobie, zaryzykuję, kupie i przeczytam w bliżej nieokreślonym czasie. Nadszedł ten moment :)
Jaka sama autorka przyznaję na wstępie, nie jest to żaden przewodnik po kraju, czy książka popularno - naukowa, po prostu zbiór myśli/esejów na temat tego skandynawskiego kraju i takie też miałem wrażenie... Fakt, pozycja ta zawiera wiele ciekawostek odnośnie kulinariów, tradycji, języka czy mentalności Norwegów ale przy tym np. irytowało mnie, że praktycznie na każdym kroku autorka nawiązuje do tego, że to co szwedzkie w okach Norwega musi być i gorsze - takie założenie. Na początku to nawet śmieszne było, jak się czytało o tym podejściu, ale ciągłe powtarzanie tego - męczyło.
To co też mi się nie podobało z jednej strony, to fotografie, które nic nie mają wspólnego z treścią, myśle sobie, że były wrzucone na chybił trafił aby książka była bardziej przystępna. Jednak te szczegółowe i różnorakie informacje o kraju Wikingów rekompensują te minusy. Jak na początek drogi odnośnie zaciekawienia tym krajem, super. Dla kogoś kto zna kraj, odwiedził już go, myśle, że bedzie to bardzo przeciętna pozycja.

pokaż więcej

 
2018-09-29 10:40:03
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Najlepsze, Posiadam, Przeczytane 2018

Książka opisuje obóz w Treblince od podstaw, jak działała tam machina śmierci, kto zarządzał obozem, dowiadujemy się jak przestrzennie rozmieszczone były poszczególne strefy. Poznajemy też dokładne opisy hitlerowców, kto jaki miał charakter, jak się zachowywał, co było ich znakiem rozpoznawczym. Z kolei opisy zbrodni są jednocześnie zatrważające i makabryczne. Hałdy piętrzących się zwłok,... Książka opisuje obóz w Treblince od podstaw, jak działała tam machina śmierci, kto zarządzał obozem, dowiadujemy się jak przestrzennie rozmieszczone były poszczególne strefy. Poznajemy też dokładne opisy hitlerowców, kto jaki miał charakter, jak się zachowywał, co było ich znakiem rozpoznawczym. Z kolei opisy zbrodni są jednocześnie zatrważające i makabryczne. Hałdy piętrzących się zwłok, powykręcanych nienaturalnie... ludzie którzy tam pracowali byli w szoku, zastanawiali się czy to wszystko dzieje się w rzeczywistości. To, do czego ludzie byli zdolni przechodzi ludzkie pojęcie. Tam na porządku dziennym, wszechobecna była śmierć. Chcąc pozbywać się ludzkich zwłok szybciej i zoptymalizować ten proces wymyślono ruszt, który umieszczono nad wielkim ogniem. Opisy świadków tych czynów, jak ludzie ginęli w płomieniach - czytanie bolało fizycznie, włos jeżył się na głowie. Wiele jest takich fragmentów w książce. Pozycja ta posiada również wkładki (fotografie), co jest wielkim plusem.

W książkę Wójcika dużo jest cytatów osób, które przetrwały bunt, sporo kwestii nawiązuje do innych książek, czy relacji. Jakby na podstawie tych słów komentuje to, co się tam działo. Nie pomija ważnych szczegółów, wytyka nieścisłości, jak też ewidentne kłamstwa czy przeoczenia. Na koniec podejmuje temat kwestii politycznych ówczesnych czasów.

Kluczowym opisem książki jest tytułowy bunt w fabryce śmierci. Choć teorii jest kilka, opisy ludzi, którzy przeżyli to piekło też są różne i w szczegółach sprzeczne, lecz nie zmienia to faktu, że takie działanie - bunt wobec takich potworności, było czynem heroicznym. "Chłopcy, zemścijcie się! Zróbcie bunt, wymordujcie ich! Trzeba to piekło spalić."
Mimo, że tylko cząstka ludzi przeżyła ten koszmar, przyrzekli oni, że będą szerzyć historię tego miejsca w opisach, aby nikt o tym nie zapomniał. Przyrzekli oddać hołd tym, którzy zginęli.

pokaż więcej

 
2018-09-22 09:39:35
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Oddane, Przeczytane 2018

Książka "Córeczka" Croft, to moje pierwsze spotkanie z tą autorką i muszę powiedzieć, że nie było najgorzej. Jak na thriller psychologiczny przystało było napięcie, ale dopiero od końcowych fragmentów, nieoczekiwany zwrot akcji - coś podejrzewałem, ale nie aż takich wywrotów. Daję 8/10, bo trochę za dużo było tych dziwnych zbiegów okoliczności. Chętnie przeczytam kolejne książki tej autorki,... Książka "Córeczka" Croft, to moje pierwsze spotkanie z tą autorką i muszę powiedzieć, że nie było najgorzej. Jak na thriller psychologiczny przystało było napięcie, ale dopiero od końcowych fragmentów, nieoczekiwany zwrot akcji - coś podejrzewałem, ale nie aż takich wywrotów. Daję 8/10, bo trochę za dużo było tych dziwnych zbiegów okoliczności. Chętnie przeczytam kolejne książki tej autorki, już wiem mniej więcej czego się spodziewać.

pokaż więcej

 
2018-09-20 12:58:24
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam, Przeczytane 2018

Książkę Nosowskiej przeczytałem ze względu na to, iż cenię zdanie jej jako człowieka, moim zdaniem to bardzo mądra, doświadczona życiowo kobieta. W książce poznajemy jej zdanie na sporo tematów, różnych, zawartych w krótkich rozdziałach - trochę mnie to drażniło, że książka nie ma uporządkowanej struktury ale parę fragmentów jest na prawdę godnych zapamiętania i podpisuję się pod tymi słowami,... Książkę Nosowskiej przeczytałem ze względu na to, iż cenię zdanie jej jako człowieka, moim zdaniem to bardzo mądra, doświadczona życiowo kobieta. W książce poznajemy jej zdanie na sporo tematów, różnych, zawartych w krótkich rozdziałach - trochę mnie to drażniło, że książka nie ma uporządkowanej struktury ale parę fragmentów jest na prawdę godnych zapamiętania i podpisuję się pod tymi słowami, np. że konflikty napędzane są energią stron (jak wahadło). W książce znajdziemy też trochę lekkich tematów, na czasie, związanych z mediami, osobami publicznymi itd. Książkę czyta się bardzo szybko ze względu na wspomniane krótkie rozdziały ale też dużo grafiki, symboli.

pokaż więcej

 
2018-09-16 08:15:22
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Najlepsze, Posiadam, Przeczytane 2018
Autor:

Książka Adama Kaya jest moim zdaniem świetna - mądrze, ciekawie napisana, z poczuciem humoru, pełna ironii i błyskotliwości. Autor przeszedł przez wszystkie szczeble by zostać lekarzem ginekologiem - opisuje w tej książce w formie dziennika i krótkich opisów ten epizod swojego życia. Ze szczegółami dowiadujemy się jak wygląda "kariera" lekarza, jak pracuje, z jakimi problemami musi się... Książka Adama Kaya jest moim zdaniem świetna - mądrze, ciekawie napisana, z poczuciem humoru, pełna ironii i błyskotliwości. Autor przeszedł przez wszystkie szczeble by zostać lekarzem ginekologiem - opisuje w tej książce w formie dziennika i krótkich opisów ten epizod swojego życia. Ze szczegółami dowiadujemy się jak wygląda "kariera" lekarza, jak pracuje, z jakimi problemami musi się zmierzyć, tylko w tym wypadku błąd może zakończyć się śmiercią pacjenta. Kay przy okazji zaznajamia Nas, czytelników ze słownictwem typowo medycznym za pomocą wyjaśnień - ten zabieg bardzo mi się podobał. Podczas czytania śmiałem się z poczucia humoru autora, ale był też chwile refleksji np. na końcu książki (tam autor podaje powód dla którego zakończył karierę lekarza). Świetna, świetna i jeszcze raz świetna :) Takie książki mogę czytać codziennie. Oby to nie jedyna książka tego pana.

pokaż więcej

 
2018-09-13 08:02:51
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam, Przeczytane 2018

Książka "Jak rozpalać ognisko" to poradnik na temat chyba wszystkiego czego dotyczy ogień. Począwszy od surowca czyli jakie drewna wybrać do konkretnego spalania i jak dobrać drewno do efektu który chcemy otrzymać. Z książki dowiemy się również jak sezonować drewno, na czym w szczegółach polega sam proces zapłonu. Ciekawa, ale niektóre kwestie były opisane aż za bardzo, jak dla dziecko lub... Książka "Jak rozpalać ognisko" to poradnik na temat chyba wszystkiego czego dotyczy ogień. Począwszy od surowca czyli jakie drewna wybrać do konkretnego spalania i jak dobrać drewno do efektu który chcemy otrzymać. Z książki dowiemy się również jak sezonować drewno, na czym w szczegółach polega sam proces zapłonu. Ciekawa, ale niektóre kwestie były opisane aż za bardzo, jak dla dziecko lub laika, który kompletnie nic nie wie na ten temat. Plusem natomiast są rysunki i klimat, który towarzyszy opisom ognia :)

pokaż więcej

 
2018-09-09 10:02:47
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Najlepsze, Posiadam, Przeczytane 2018
Autor:

M. Ludwig "Architekci natury czyli genialne budowle w świecie zwierząt"

Daję 10/10, nie ma innej opcji. Książka czekała na regale u mnie od jakiegoś czasu, kupiłem ją ze względu na tematykę ale również dlatego, że jest elegancko wydana - twarda oprawa, jakościowo dobry papier no i co najważniejsze posiada ilustracje.

Książkę czytało się świetnie, oby więcej takich książek było na rynku,...
M. Ludwig "Architekci natury czyli genialne budowle w świecie zwierząt"

Daję 10/10, nie ma innej opcji. Książka czekała na regale u mnie od jakiegoś czasu, kupiłem ją ze względu na tematykę ale również dlatego, że jest elegancko wydana - twarda oprawa, jakościowo dobry papier no i co najważniejsze posiada ilustracje.

Książkę czytało się świetnie, oby więcej takich książek było na rynku, wiele dowiedziałem się ciekawostek ze świata zwierząt. Od dawna interesowałem się tematyką flory i fauny a ta pozycja przybliża świat zwierząt z perspektywy ich niesamowitych zdolności architektonicznych i budowlanych. Podział książki na takie rozdziały bardzo trafiony - najbardziej podobała mi się tematyka związana z mrówkami i pająkami.

Omówione są różne przypadki niebywałych zdolności zwierząt, m.in:
- bobry i ich tamy i żeremie
- jaskółki i ich gniazda
- krety i ich podziemne budowle
- wspomniane mrówki i pajęcze sieci
- pszczoły i plastry miodu

Polecam każdemu miłośnikowi zwierząt! Fenomenalna podróż do ciekawego i niezwykłego świata.

pokaż więcej

 
2018-09-06 20:41:54
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam, Przeczytane 2018

Autor bestsellerowych książek: "Mali bogowie" i "Mali bogowie 2" tym razem zajął się tematyką banków. W książce "Chciwość. Jak nas oszukują wielkie firmy" rozmawia z właścicielami wielkich banków, lub byłymi członkami załogi w firmach ubezpieczeniowych itp. Zadaję im niewygodne pytania, z zamiarem poznania mechanizmów działania tych instytucji. Na czym właściwie polega ich fenomen ? Poznajemy... Autor bestsellerowych książek: "Mali bogowie" i "Mali bogowie 2" tym razem zajął się tematyką banków. W książce "Chciwość. Jak nas oszukują wielkie firmy" rozmawia z właścicielami wielkich banków, lub byłymi członkami załogi w firmach ubezpieczeniowych itp. Zadaję im niewygodne pytania, z zamiarem poznania mechanizmów działania tych instytucji. Na czym właściwie polega ich fenomen ? Poznajemy też historię frankowiczów, jak to się stało, że te kredyty były tak wtedy popularne i dlaczego stało się tak, że ludzie popadli w jeszcze większe długi? Wszystkiego na ten temat dowiemy się w tej książce. Polecam, choć momentami słownictwo stricte bankowe, ekonomiczne mi przeszkadzało. Bardzo dobrym pomysłem jest słowniczek na końcu.

pokaż więcej

 
2018-08-28 21:10:54
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Najlepsze, Oddane, Przeczytane 2018
Cykl: Jakub Mortka (tom 5)

Ostatnia jak narazie część z serii z komisarzem Mortką. Co tu się działo! Z pozoru kilka spraw, których nic nie łączy co okazuję się nieprawdą. Masa bohaterów, intryg i poszlak. Dynamiczna akcja i ciekawa fabuła a zakończenie to już majstersztyk, nie mogłem się oderwać! Zaskakujący koniec i rozwikłanie spraw. O to przecież chodzi w kryminałach. Polecam całą serię!

 
2018-08-27 14:04:40
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Oddane, Przeczytane 2018
Cykl: Jakub Mortka (tom 4) | Seria: Ze Strachem

Bardzo dobry kryminał, z pozoru łatwa sprawa okazuję się bardzo zagmatwana jednak duet Mortka & Sucha daję radę rozwikłać śledztwo, w którym ginie studentka dziennikarstwa - Zuza, a przy okazji kilka innych osób. Zaskakujący sprawca a jeszcze bardziej zakończenie. Nie pozostaje nic innego jak zacząć kolejny tom!

 
2018-08-24 12:11:19
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Najlepsze, Posiadam, Przeczytane 2018
Autor:

Jestem pod wrażeniem książki jak i pracy wykonanej przy pisaniu tej książki ponieważ jest to bardzo rzetelna pozycja, ma dużo przypisów i opiera się na przekazach ocalałych osób, to ważne, przy takich książkach - świadectwach osób które przetrwały piekło.

Książka opisuje historię trzech kobiet - Żydówek, poznajemy ich niezależne losy i dopiero przerażająca rzeczywistość obozowa łączy je ze...
Jestem pod wrażeniem książki jak i pracy wykonanej przy pisaniu tej książki ponieważ jest to bardzo rzetelna pozycja, ma dużo przypisów i opiera się na przekazach ocalałych osób, to ważne, przy takich książkach - świadectwach osób które przetrwały piekło.

Książka opisuje historię trzech kobiet - Żydówek, poznajemy ich niezależne losy i dopiero przerażająca rzeczywistość obozowa łączy je ze sobą. Priska, Rachela i Anka - pochodzą z różnych części Europy, łączy je to, że w tym dramatycznym okresie (rok 1945) zachodzą w ciąży. Autorka opisuje ich życie bardzo dokładnie, najpierw wiodą stosunkowo normalnie życie, jednak gdy zaczynają się represje Żydów w Europie - trafiają do gett, gdzie zaczyna się ich piekło. Później wagonami bydlęcymi, w ogromnym ścisku, w niebywałych warunkach trafiają do obozu Auschwitz - Birkenau. Rzeczywistość w getcie była straszna, brakowało jedzenia, odzieży itp. Przejmujące zimno dokuczało każdemu. Jednak życie w obozie jest jeszcze gorsze. Mało ludzi przetrwało to piekło na ziemi.

Kobiety te ukrywały swój stan w obozie, cudem przeszły selekcje samego doktora Mengele, który nadzorował ich transport (kobietom podejrzanym o ciąże sprawdzał czy mają laktację) - jeśli tak, wyrok był tylko jeden, przechodziły one na lewo... Dzięki ich relacji dowiadujemy się jak ciężko było przetrwać kolejny dzień w obozie, jakich tortur fizycznych i psychicznych podejmowali się esesmani aby zniszczyć naród żydowski. Na każdym kroku czaiła się śmierć, esesmani znęcali się na ludźmi pod byle pretekstem. Przejmujące zimno, robactwo, choroby, rany, katorżnicza praca codziennie zbierały swoje żniwo - mnóstwo osób padało ze zmęczenia. Ludzie stali się zobojętniali na ludzką krzywdę, liczyło się tylko pożywienie, bo tylko ono pozwalało przeżyć.

W książce znajdziemy szczegółowy opis jak działały krematoria w Auschwitz. Cyklon B, bo to nim uśmiercano w komorach, esesmani przewozili ambulansem ze znakiem Czerwonego Krzyża, aby więźniowie nie mogli się niczego domyślić. Granulki tej trucizny wrzucali to wentylacji i czekali aż ludzie w komorach (myśleli oni, że idą pod prysznic) zaczną wydzielać ciepło - pod wpływem temperatury granulki przechodziły w stan lotny i zabijały dziesiątki ludzi. Widok kłębowiska ludzi, w ekskrementach, krwi budził na pewno odrazę dlatego też esesmani przydzieli do sprzątania komór specjalną grupę osób (oczywiście więźniów, młodych, silnych chłopaków) - Sonderkommando, którzy "sprzątali" te pobojowisko min. wyrywali złote plomby. Po jakimś czasie oni też byli uśmiercali aby nikt o tym procederze się nie dowiedział.

Wracając do Priski, Racheli i Anki, niedługo przez wyzwoleniem obozu, zostały one przetransportowane do Freibergu, gdzie pracowały w fabryce produkującej części do samolotów. Długi czas pracy, mało pożywienia, ciężkie warunki, zimno i chłód były również odczuwalne tutaj. Był to epizod w życiu obozowym tych kobiet - gdy zaczęły się bombardowania, wszystkie kobiety tam pracujące zostały zagnane w kolejną podróż, odkrytymi wagonami - do obozu w Mauthausen. Jedna z tych trzech kobiet, urodziła nawet w tym wagonie, dwie pozostałe już na pryczy, w obozie. To było niezwykłe dla więźniów, że w takich warunkach, mogło urodzić sie dziecko. Oczywiście, nie było mowy o specjalnym ubranku dla dziecka itd. To był cud, że te dzieci przetrwały!

Lecz wreszcie przyszedł ten długo oczekiwany czas - wyzwolenie obozu, armia USA, jak wjechała na teren obozu, nie mogła wyjść z podziwu w jakim stanie znajdują się ludzie - ważyli oni około 30kg, sama skóra obleczona na kościach. Przejmujący widok, wiele lat miał on prześladować jeszcze tych ludzi w snach... Po odpowiedniej rekonwalescencji każda z kobiet chciała wrócić w swoje strony, jednak był to kolejny cios od losu - większość domów została zburzona a i większość ludzi zginęła w obozie. Ludzie nie mieli pieniedzy, żadnego startu i optymistycznego spojrzenia w przyszłość.

Ostatnim rozdziałem książek jest zapis spotkania po latach, właśnie tych trzech narodzonych dzeci. Piękne, wzruszające i emocjonujące spotkanie.
Moim zdaniem książkę każdy powinien mieć na swojej półce i koniecznie przeczytać!

pokaż więcej

 
2018-08-16 09:01:08
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Oddane, Przeczytane 2018
Cykl: Jakub Mortka (tom 3) | Seria: Ze Strachem

Moim zdaniem jak narazie najsłabsza część cyklu - co prawda szybko sie czytało, lecz było tak dużo wątków i osób, że ciężko było się połapać w fabule. Za dużo intryg i zbiegów okoliczności niestety. Oby dalsze części wróciły na swój wysoki poziom serii.

 
Moja biblioteczka
260 148 1127
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (2)

Ulubione cytaty (2)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd