Gdy rozpęta się piekło. Poradnik survivalowy na czas kataklizmu

Wydawnictwo: Pascal
9788376420301
survival, przetrwanie
poradniki
Rewolwerowiec

Ta książka przedstawia przerażający i brutalny świat, jaki znamy z gry Fallout, z filmu Mad Max czy z Drogi MacCarthy’ego. Przeżyją tylko nieliczni. Jak uzdatniać wodę ze ścieku? Jak przyrządzić „szczura z rożna”? Jak w razie potrzeby zutylizować zwłoki? Wszystko, co musisz wiedzieć, żeby przetrwać, gdy nadejdzie kataklizm! Cody Lundin znany z programu Dwa oblicza survivalu w praktyczny...

Jak uzdatniać wodę ze ścieku?
Jak przyrządzić „szczura z rożna”?
Jak w razie potrzeby zutylizować zwłoki?
Wszystko, co musisz wiedzieć, żeby przetrwać, gdy nadejdzie kataklizm!

Cody Lundin znany z programu Dwa oblicza survivalu w praktyczny sposób uczy, jak poradzić sobie w ekstremalnej sytuacji zagrożenia. Jak być samodzielnym i samowystarczalnym, gdy świat, który znamy, legnie w gruzach? Dowiedz się, co spakować do „awaryjnego” plecaka, jak urządzić schronienie dla rodziny, zdobyć pożywienie w piwnicy, a nawet jak wykąpać się bez wody.Grozę apokaliptycznych wizji rozbijają rysunki Russa Millera, rysownika kultowych komiksów Marvela.

Lundin survivalu nauczył się, mieszkając w dziczy i w aborygeńskiej wiosce. Obecnie osiedlił się w Arizonie, gdzie żyje w zgodzie ze swoją filozofią. Jego dom jest wyposażony w pasywny system ogrzewania, kompostownik i urządzenie do zbierania deszczówki, za to nie ma w nim energii elektrycznej!

Nie musisz jeść własnego psa, jeśli jesteś dobrze przygotowany.

Zasada trzy do czterech
Jeśli… …możesz być martwy w…
będziesz panikować 3 do 4 sekund
zabraknie ci tlenu 3 do 4 minut
zabraknie ci schronienia 3 do 4 godzin
zabraknie ci wody 3 do 4 dni
zabraknie ci jedzenia 3 do 4 tygodni

źródło opisu: www.pascal.pl

źródło okładki: www.pascal.pl

Dźwiedź | 2017-07-22

Książka raczej nie pomoże przetrwać, jeśli dojdzie do kataklizmu - o tym dlaczego, postaram się wyjaśnić za chwilę...
Na początek wspomnę, że niniejszy poradnik, dostał się w moje ręce pod wpływem impulsu alkoholowego z rąk przyjaciela, który z resztą dość dobrze ogarnięty jest w tematyce survivalu. Ja bez chwili zwłoki (Co?! Ja nie przeczytam?!) książkę zabrałem do domu w przekonaniu, że dowiem się jak przetrwać kataklizm.
W trakcie czytania, moje przekonanie się znacząco zmieniło. Okazało się bowiem, że książka - poradnik, daje jedynie ogólne porady, podpowiedzi co można zrobić w trudnej sytuacji - i trzeba mieć na uwadze, że nie zawsze się one sprawdzą! Dodatkowo wiele z nich jest zupełnie zbędnych. Inna sprawa, że jeśli ktoś jest zielony w temacie i kiepsko u niego z improwizacją, ma dodatkowe utrudnienie, bo książka wymaga myślenia. Nie byłoby w tym nic strasznego, gdyby nie to, że w większej części, wszystkie niemal porady są napisane z myślą o Ameryce - poradnik nie jest...

Vexerl | 2016-07-04
Przeczytana: 2015 rok

Teraz tak trochę z innej beczki
Poradnik survivalowy napisany w doskonały sposób, prosto i przejrzyście. Niektóre porady potrafią zwalić z nóg...ale są skuteczne!
Pierwsza część książki mówi nam o naszym nastawieniu psychicznym, na nim się skupia. Jaki wniosek? Nie musi rozpętać się piekło. Ta książka uczy na wiele sposobów, w ówczesnym czasie pomogła mi wybić się w sporcie.
Poradnik survivalowy.
W sporcie.
Logiko, gdzie jesteś?!
Polecam :)

Rafał | 2015-05-02

Prawdopodobnie najlepszy podręcznik survivalowy, jaki kiedykolwiek powstał. Porady są proste, skuteczne, i przydatne w każdych warunkach... choćby i w kosmosie. :D

robert | 2014-04-05

Gdy zobaczyłem Ją, stwierdziłem, że muszę ją mieć. Jest rzeczowa, napisana w przyjazny sposób, trochę humorystyczna. Nie musi rozpętać się piekło, by ta książka nam pomogła. Uzmysławia nam, jak ważna jest praca nad sobą. To w naszej psychice jest klucz do umiejętności poradzenia sobie w różnych, niełatwych życiowo sytuacjach. Polecam.

Maciej Gad | 2014-01-15
Przeczytana: 15 stycznia 2014

Bardzo dobra książka, pokazująca z wielu perspektyw co należy zrobić aby przetrwać. Wbrew nazwie ta książka przygotowuje na kataklizmy w stylu powodzi lub masowego uszkodzenia linii energetycznej a nie czegoś w stylu ataku zombi albo innych bzdur.

bjan | 2013-10-24
Przeczytana: 23 października 2013

Nie spojrzę na tę książkę fachowym okiem, bo survivalowcem nie jestem, a skutków kataklizmu na szczęście nie miałem jeszcze okazji doświadczyć. Każdy jednak zgodzi się chyba, że warto mieć w domu poradnik zawierający rady odnośnie radzenia sobie w krytycznych sytuacjach.
Duży plus za uporządkowanie rozdziałów z godnie z przedstawioną w książce piramidą potrzeb - od tych podstawowych (jak utrzymanie temperatury ciała na odpowiednim poziomie) do mniej ważnych (jak transport).
Samego poradnika nie nazwałbym jednak bardzo przejrzystym. Ilustracje utrzymane w kreskówkowo-komiksowej stylistyce to fajny, ale jednak niesprzyjający funkcji informacyjnej pomysł. Chętniej bym popatrzył na zdjęcia lub realistyczne rysunki i to w nieco większej ilości, bo część rzeczy, o których wspomina autor, ciężko sobie wyobrazić, skoro się ich nigdy w życiu nie widziało.
Niektórych zawartych w książce zdań zwyczajnie nie zrozumiałem i coś mi się wydaje, że to zasługa tłumacza. Ale i tak gorąco polecam ją...

Marek Respondek | 2013-06-05
Na półkach: Przeczytane, Survival
Przeczytana: 05 czerwca 2013

Daje 7/10 bo w książce można znaleźć dużo dobrych rad, które z pewnością przydadzą się "gdy rozpęta się piekło".
Jednak kiedy czyta się tą książkę "na sucho" to momentami jest dość nudna :P

Faktem jest że w przypadku kataklizmu zdechł bym juz w pierwszych godzinach po jego zaistnieniu a wszystko to przez moją słaba pamięć dzieki której nie pamiętam już 99.999999% protipów jakie Cody zawarł w swojej książce.
Jednak sama kniga jest wyborna, polecam i pozdrawiam.

Marcin Polański | 2013-01-27
Przeczytana: 27 stycznia 2013

Fajnie napisany poradnik, mogący być wstępem do poznani technik przetrwania w warunkach odcięcia od dobrodziejstw cywilizacji.

Kornelos | 2013-01-07

warto przeczytać ;)