Gry wojenne. O wszystkich solowych utworach Rogera Watersa

Wydawnictwo: InRock
83-86365-66-8
muzyka
Marcin

Roger Waters od podszewki. Która płyta Rogera Watersa zaczyna się dokładnie tą samą melodią co album "The Wall" grupy Pink Floyd? W jakiej roli wystąpiła na "The Pros And Cons Of Hitch Hiking" Cherry Vanilla, której bujne życie erotyczne było tematem jednej z piosenek zespołu Blondie? W których utworach Rogera Watersa znaleźć można polskie akcenty? Kto śpiewa na "Amused To Death" piosenkę...

Roger Waters od podszewki.

W których utworach Rogera Watersa znaleźć można polskie akcenty?
Kto śpiewa na "Amused To Death" piosenkę "Wait Till The Sun Shines, Nellie"?
W którym nagraniu Rogera Watersa wykorzystano wstrząsające wyznanie morderczyni własnych dzieci?
Gdzie znaleźć takie utwory dawnego lidera Pink Floyd. jak "Molly's Song", "Magritte 4" i "Incerceration Of A Flower Child"?
W których solowych nagraniach Rogera Watersa wzięli udział wszyscy pozostali muzycy Pink Floyd?
Czy utwór "Towers Of Faith" był zapowiedzią zamachu na World Trade Center?

źródło opisu: In Rock, 2003

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Marthe | 2015-12-20
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Muzyka
Przeczytana: 2012 rok

Plusem koncepcji opisania poszczególnych utworów jest możliwość "dowartościowania" każdego z nich, przez co jednak - i tu minus - trochę brakuje miejsca na całościową analizę dorobku Watersa. Mimo to "Gry wojenne" to ważna pozycja, która pozwala lepiej zrozumieć twórczość Rogera.

emka | 2015-09-24
Adam | 2014-07-16