Twarożek Białej Damy i inne dania prosto z bajki

Wydawnictwo: EZOP Agencja Edytorska
10 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny

Czy wiecie, kim była Biała Dama? Nie? To posłuchajcie. Każdy stary dwór czy zamek ma swojego ducha. W takim dworze nocą zawsze coś, a raczej ktoś, pobrzękuje łańcuchami, pojękuje i szlocha. Skrzypią stare drzwi, trzeszczą schody, a w kominie słychać dziwne wycie. Nikt, kto choć raz to usłyszał, nie zapomni do końca życia.

źródło opisu: Agencja Edytorska Ezop, 2006

źródło okładki: http://ezop.com.pl/

jasmina | 2011-12-26
Przeczytana: grudzień 2011

O tym, że dzieci uwielbiają pomagać w kuchni wiemy chyba wszyscy.
I to właśnie do młodszych czytelników skierowana jest ta książka kucharska.
Podzielona została tematycznie na trzy rozdziały: coś na ząb, na ciepło, na słodko.W każdej grupie znajdziemy kilka łatwych ale jakże ciekawych przepisów.

Jednak nie jest to zwykła książka kucharska. Jest wyjątkowa ponieważ każdy przepis poprzedzony jest bajkową historią.
Dowiemy się więc, że placki ziemniaczane wymyślił Szewczyk Dratewka albo, że grzanki wynalazł Kopciuszek. Poznamy sposób przyrządzenia Kanapek Jasia i Małgosi,Lustra truskawkowego Bazyliszka czy Pieczonych ziemniaków Wawelskiego Smoka.

Mi najbardziej podobała się historia Racuchów Siedmiu Krasnoludków. Otóż Krasnoludki zaprosiły na podwieczorek Królewnę Śnieżkę. Planowały podać szarlotkę ale niestety Gapcio, który miał ją dokończyć zgubił przepis. Jednak nie poddał się i zrobił to co umiał. Na podwieczorek zostały podane pachnące, złociste racuchy.

Przepisy są bardzo...

Małgorzata | 2014-12-11