Ciasta i desery krok po kroku

Okładka książki Ciasta i desery krok po kroku Marianne Magnier-Moreno
Okładka książki Ciasta i desery krok po kroku
Marianne Magnier-Moreno Wydawnictwo: Wydawnictwo RM Seria: Gotowanie krok po kroku kulinaria, przepisy kulinarne
kulinaria, przepisy kulinarne
Gotowanie krok po kroku
Wydawnictwo RM
2023-09-06
2010-01-01
desery przepisy książka kulinarna ciasta

Na 'Ciasta i desery krok po kroku ' chyba nie trzeba nikogo namawiać. Ludzie uwielbiają słodkie smaki. W tej książce znajdziemy czytelne przepisy między innymi na kremy do tortów, ciasta czy ciasteczka. Od prostych jak Brownie, po zaawansowane i wymagające więcej czasu jak ciasto francuskie domowej roboty. Każde danie lub jego składniki przedstawione są na fotografiach. To dodatkowo zaostrza chęć na wykonanie danego przepisu 🤗

Lubicie słodkości? Lubicie piec ciasta?
Chcielibyście nauczyć się czegoś nowego albo podszkolić sosie umiejętności?
Jeśli tak, to książka w sam raz dla was.

Znajdziemy tutaj proste przepisy z wykonaniem krok po kroku. Przy każdym przepisie mamy podaną listę składników, potrzebny czas na przygotowania oraz opisane jak i pokazane na ilustracji co robić krok po kroku. Zdjęcia wyglądają bardzo apetycznie i zachęcają do szaleństwa w kuchni.

Znajdujemy tutaj przepisy na kremy, sosy, ciasta klasyczne, desery czekoladowe oraz wiele innych słodkości.

Bardzo ciekawa książka kulinarna.

Lubicie słodkości? Lubicie piec ciasta?
Chcielibyście nauczyć się czegoś nowego albo podszkolić sosie umiejętności?
Jeśli tak, to książka w sam raz dla was.

To naprawdę świetna książka zarówno dla weteranów pieczenia, jak i dla świeżaków. Dlaczego? Każdy etap opatrzono zdjęciami i myślę, że ten zabieg eliminuje ryzyko powstania zakalca. Choć oczywiście pewnie nie do końca.

Pełna recenzja: www.monikapawelec.pl

Pełna recenzja: www.monikapawelec.pl

"Ciasta i desery krok po kroku" Moim zdaniem książka jest skierowana do osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę kulinarną. Biorąc książkę w ręce niemal od razu zauważamy jej szczegółowość. Przepisy są tak fantastycznie napisane wszystko jest szczegółowo pokazane, że nawet osoba początkująca nie będzie miała żadnego problemu z zrobieniem czegoś słodkiego. Jest to książka dość obszerna chociaż liczy tylko 57 przepisów a stron 192. Sami widzicie jak dokładnie muszą być opisane przepisy😏. Myślę, że każdy miłośnik ciast i deserów znajdzie dla siebie coś godnego uwagi. Książka podzielona jest na 5 działów, a każdy dział na poddziały:

1. Kremy i sosy
Krem angielski, krem do ciast,krem migdałowy, krem cytrynowy, mus czekoladowy, ganasz czyli krem czekoladowy oraz panna cotta.
Sosy i dodatki:
Karmel, sos karmelowy z solonym masłem, sos czekoladowy, przecier z czerwonych owoców, puree z czerwonych owoców, bita śmietana, lukier, lukier czekoladowy.
2. Proste przepisy na proste ciasta
Ciasta klasyczne:
Ciasto jogurtowe, przepis "prawie jak na ciasto 4/4", ciasto marmurkowe,
Desery czekoladowe:
Sos czekoladowy z pieca, ciasto czekoladowe bez mąki, brownie, truflowe ciasto czekoladowe.
Wypieki amerykańskie:
Ciasto marchewkowe, chlebek bananowo- orzechowy, piernik.
3. Ciasta różne
Ciasto ptysiowe, mini ptysie, profiterolki, eklerki z czekoladą, ciasto francuskie domowej roboty, mille- feuilles, czyli "tysiąc listków", tiramisu, sernik z sera mascarpone, rolada z dżemem, ciasto z makiem, deser "Charlotte" z biszkoptami i musem czekoladowym, torcik lodowo - bezowy Vacherin"
4. Ciasteczka
Bezy, muffiny z jagodami, muffiny z czekoladą, muffiny z bananami, muffiny zbożowo - rodzynkowe, muffiny owsiano - jabłkowe, Magdalenki, czekoladowe makaroniki, makaroniki z dżemem malinowym, makaroniki z sosem karmelowym, amerykańskie pączki doughnutsy, lukier z syropem klonowym, ciasteczka z czekoladowymi piegami, scones, czyli kruche bułeczki, bretońskie ciasteczka maślane.
5. Torty
Kruche ciasto na tartę, flan z ciastem, tarta cytrynowa z bezą, tartaletki z kiwi i mascarpone, tartaletki z truskawkami.

Poziom trudności przepisów nie jest trudny wystarczy postępować według wskazówek, wtedy na pewno wszystko się uda i będzie smaczne 😊.

Książka jest bardzo solidnie wydana, i posiada przepiękne ilustracje, które są bardzo pomocne. Czcionka jest dośc duża co ułatwia czytanie i nie trzeba zbytnio się skupiać na tekście.
Publikacja może z powodzeniem posłużyć nam nie tylko do przyrządzania prostych słodkich deserów na co dzień ale również do przygotowania smacznego specjału na jakieś rodzinne spotkania czy przyjęcia. Lektura bardzo mi się spodobała i gorąco ją polecam, moim zdaniem książka nadaje się jak najbardziej na prezent młodej osobie, która pasjonuje się wypiekami.

Wspaniała książka kucharska, szczególnie dla tych osób, które stawiają pierwsze kroki w pieczeniu ciast i ciasteczek.
Książka skusiła mnie niezwykłymi fotografiami gotowych wypieków. Wśród nich znalazło się wiele ulubionych ciast mojej rodziny, które z pewnością spróbuję zrobić w zaciszu własnej kuchni. Ogromnym plusem, okazały się fotografie, którymi wypełniona jest cała książka. Każdy przepis, każdy wykorzystany składnik oraz etap przygotowania, zostały uwiecznione na zdjęciach. Zdjęcia są tak estetyczne i dokładne, że na sam ich widok cieknie ślinka.Publikacja została podzielona na 5 rozdziałów (kremy i sosy; proste przepisy na proste ciasta; ciasta różne; ciasteczka; tarty),w których zgodnie z typem wypieku, zostały zamieszczone przepisy na ciasta, ciasteczka według danej kategorii. Wszystko jest więc uporządkowane, dzięki czemu z łatwością odnajdziemy interesujący nas przepis.Książka jest nie tylko atrakcyjna wizualnie. Ja doceniłam w niej również to, iż zebrane w niej przepisy, nie są skomplikowane. Każdy przepis jest tak skomponowany, że nawet osoba, która do tej pory nie miała okazji piec, będzie cieszyć się swoim debiutanckim ciastem! Myślę, że właśnie dla tych osób, zdjęcia wykonania danego ciasta krok po kroku będzie naprawdę sporym ułatwieniem i zachęci do dalszego eksperymentowania w kuchni.
Przepisy z podanymi składnikami, mieszczą się na dole stron. Większą ich część zajmują zdjęcia, co bardzo mi się podoba! 😉 W książce znajdziemy m.in. przepisy na: krem angielski (koniecznie muszę wypróbować),mus czekoladowy, sos czekoladowy z pieca (ekstra!),chlebek bananowo-orzechowy, mille-feuilles, czyli tysiąc listków (nigdy nie jadłam),sernik z serkiem mascarpone, bezy,a także przeróżne muffiny, pączki, ciasteczka i tarty.
Polecam książkę bardzo serdecznie. Na pewno każdy z Was znajdzie w niej coś dla siebie! :)

Klasyczne przepisy, przystępnie i ładnie przedstawione. Rzecz dla początkujących. Na uwagę zasługuje oryginalny sposób prezentacji poszczególnych kroków przygotowania.

Nie będę ukrywała, że szaleję za książkami kulinarnymi. Nie będę też ukrywała, że nie za często korzystam z przepisów tutaj zawartych. Więc pomyślicie sobie, po co mi te wszystkie książki? A no właśnie bardzo je lubię. Uwielbiam do nich zaglądać, czytać przepisy, w razie braku inspiracji przeszukiwać wszystkie moje książki kucharskie. Więc im więcej książek o gotowaniu tym lepiej :) Narazie wszystkie stoją sobie na regale wraz z innymi gatunkami literackimi, ale jestem pewna, że już za jakiś czas otrzymają one swoje prywatne miejsce w kuchni :)

Kolejną książką, która trafił w moje ręce jest właśnie ta ciekawa książka o ciastach i deserach. Pomyślałam sobie, że u mnie z pieczeniem słodkości jest raczej średnio więc taka instruktażowa książka powinna być dla mnie idealna. w środku znajdziemy podział na: kremy i sosy, proste przepisy na proste ciasta, ciasta różne, ciasteczka, tarty. W każdym z tych działów znajduje się po kilkanaście przepisów, łącznie jest ich 57. Przepisy jak to przepisy zawierają w sobie listę potrzebnych składników, punkty z instrukcją wykonania, czas przygotowania, czas gotowania oraz ewentualnie czas chłodzenia w lodówce. Dodatkowo autorka od czasu do czasu przedstawia nam jakiś dodatkowy wariant podania oraz dobrą radę dotyczącą przepisu.

Wydawać by się mogło, że jest to kolejna książka kucharska jakich wiele, ale tym razem może nas ona zaskoczyć. Jej zdjęcia nie są takie zupełnie zwyczajne. Po pierwsze jest ich naprawdę dużo, po drugie naprawdę prezentują gotowanie krok po kroku, a po trzecie są niezwykle symetryczne przez co w książce panuje jeden ogromny porządek :) Wszystkie zdjęcia są numerowane, ich numerki odpowiadają numerom w sposobie przygotowania. Tak więc jeżeli czytamy w punkcie drugim o tym, że w rondelku należy rozpuścić masło, to właśnie pod tym numerem znajdziemy zdjęcie rondelka z rozpuszczonym masłem...

Moim zdaniem jest to naprawdę bardzo pomysłowa i przedstawiona w przejrzysty i łatwy w zrozumieniu sposób książka. Przepisy te są na ogół banalnie proste, a te które wydają się nieco trudniejsze dzięki tak dokładnym instrukcją wcale już takie nie są :)

Ach napatrzyłam się na te wszystkie piękne i smakowicie wyglądające słodkości i aż mi ślinka cieknie. I najchętniej już zaraz leciałabym do kuchni poszaleć i coś przygotować. I przy najbliższej okazji na pewno zrobię coś pysznego. W końcu jest tutaj tyle pomysłów, że aż żal byłoby ich nie wykorzystać. A ponieważ u mnie w domu wszyscy za słodkościami przepadamy to jeszcze nie raz nadarzy się okazja, aby wyczarować coś z tej książki :)

• Kuchnia
  • B 44
  • Książki Kucharskie
  • Wydawnictwo RM
  • Przeczytane 2013
  • 1) W kuchni

Dodaj cytat z książki Ciasta i desery krok po kroku