Hazardziści. Gra o życie

reportaż
W.A.B.
2021-01-27
2021-01-27

Ciekawe studium uzależnienia od hazardu na bazie opowieści graczy oraz opini specjalistów. Momentami jednak powtarzają się te same wątki a nawet teksty co powoduje nudę.

Ok się czytało, niektóre momenty nużące.
Nic odkrywczego.

Ok się czytało, niektóre momenty nużące.
Nic odkrywczego.

Wstrząsające. Jak każde uzależnienie.

Wstrząsające. Jak każde uzależnienie.

Dla mnie sztos. Polecam

Dla mnie sztos. Polecam

Uważam, że jest to pozycja obowiązkowa dla nastolatków, ich rodziców oraz wszystkich tych, którzy mają aspiracje do szybkiego wzbogacenia się oraz wiary we własne szczęście w próbach "oszukania systemu". Najbardziej podobały mi się rozdziały poświęcone prawdziwym historiom, które samoistnie wstrząsają i ostrzegają przed niebezpieczeństwem hazardu, który rujnuje nie tylko rodziny, ale również poczucie własnej wartości, a tym samym życie. Do refleksji.

Interesujący reportaż dotyczący uzależnienia od hazardu. Przedstawione są różne historie osób borykających się z uzależnieniem oraz ich bliskich. Dodatkowy atut to wywiady ze specjalistami zajmującymi się terapią osób uzależnionych.

,,Hazardziści. Gra o życie" to zbiór historii osób, które uzależniły się od hazardu. To także historie całych rodzin, zniszczonych przez nałóg. Rozmowy z psychologami specjalizującymi się w uzależnieniach. Krupierami pracującymi w kasynach. Z kilkoma osobami, które na codzień utrzymywały lub utrzymują się z gry w pokera i są tak zwanymi zawodowcami, wolnymi od uzależnienia. Autorka rozmawia z mężczyznami, kobietami i dziećmi z rodzin, w których hazard był nieodłącznym elementem każdego dnia.
Lektura jest naprawdę poruszająca. Pokazuje jak szybko można się zatopić w świecie kasyn, z którego nie sposób uwolnić się bez pomocy z zewnątrz. Niekoniecznie pomoc rodziny jest tu wskazana. Wsparcie i owszem, ale nie pomoc w spłacaniu długów, robi to więcej szkody niż pożytku. Psychologowie wyjawiają motywy, którymi kierują się hazardziści. Co zadziwiające, w samej grze wygrana jest najmniej istotna. Wszystko rozbija się na płaszczyźnie emocji, jakie władają graczami. Znajdziecie wiele ciekawostek z samych kasyn, bo żadnej element wystroju nie jest i nie może być przypadkowy. Najważniejsze to zatrzymać gracza. Sprawić żeby się zatracił w tym co robi, stracił poczucie czasu między innymi. Masę cennych informacji wniosły rozmowy z krupierami i menagerami tychże miejsc. Powiedzieć, że jestem zaskoczona, to nic jak nic nie powiedzieć. Nie spodziewałam się tak dobrej książki. Polecam.

Ta książka to zbiór poruszających historii mężczyzn, kobiet ale także dzieci uzależnionych od hazardu. To opowieści ich rodzin, przykrych zwierzeń krupierów, rozmowy ze znawcami, a także ze specjalistami – psychiatrami i terapeutami, zajmującymi się leczeniem uzależnień od hazardu.
Ta książka potrafi czytelnika nieco przerazić – uświadamia jak łatwo ludzie wpadają w hazard, jak ciężko się z niego pozbierać i że hazardzistą zostaje się już na całe swoje życie. W książce zostały również przedstawione w bardzo interesujący sposób różne ciekawostki, o tym w jaki sposób funkcjonują kasyna, jakie obowiązują w nim zasady i zwyczaje. Pozycja ta jest jedną z tych przydatnych i być może będzie dla Was dobrym sposobem aby połączyć przyswajanie wiedzy pożytecznej z przyjemnością.
Przekonajcie się, że szczęście nie ma tu nic do rzeczy. Wygrywa tylko kasyno.

wszystko napisane dokładnie, tak jak to wygląda.

wszystko napisane dokładnie, tak jak to wygląda.

Przesłuchałem audiobooka.
Bardzo interesująca pozycja.
Trochę za dużo relacji osób uzależnionych.
Wystarczyłoby kilka. Obraz jest jasny - uzależnienie od hazardu do straszna choroba.
Najciekawsze dla mnie były wywiady z terapeutami, wyjaśniające mechanizm uzależnienia.
Równie ciekawy był wywiad z pokerzystą, krupierką, właścicielem kasyna i rozdział o uzależnienieu od gier.
Temat forexu praktycznie pominięty ale i tak warto przeczytać.

Przesłuchałem audiobooka.
Bardzo interesująca pozycja.
Trochę za dużo relacji osób uzależnionych.

• Literatura faktu