Kuchnia MagdaLeny

kulinaria, przepisy kulinarne
Wydawnictwo RM
2023-10-10
2023-10-10
kuchnia kuchnia magdaleny przepisy kulinaria książka kucharska książka kulinarna

Lubicie korzystać z przepisów z książek ?
Ja lubię szukać inspiracje w książkach, ale do kuchni wkraczam ze zdjęciem przepisu w telefonie 😃 Z moimi zdolnościami książa szybko zostałaby wybrudzona 😃

Przedstawiam Wam książkę autorstwa Magdaleny Janeczko autorki bloga kulinarnego Kuchnia Magdaleny @kuchniamagdaleny.pl .
Tą samą nazwę nosi książka, którą chcę Wam dziś przybliżyć. Znajdziecie w niej mnóstwo przepisów podzielonych na 6 kategorii:
🔸Śniadania
🔸Zupy
🔸Obiady
🔸Kolacja/przekąska
🔸Sałatki
🔸Ciasta

Każdy przepis został opatrzony pięknymi kadrami potraw, które wprost wołają z kartki "zjedz mnie!". Z Panią Magdaleną krok po kroku przygotujemy pyszne danie na słodko lub na słono.
Myślę, że każdy znajdzie w tej książce ciekawe przepisy dla siebie, a dodatkowo będzie to fajny pomysł na prezent świąteczny 😊

Lubicie korzystać z przepisów z książek ?

Tą samą nazwę nosi książka, którą chcę Wam dziś...

"Kuchnia Magdaleny" to książka z przepisami autorki popularnego bloga kulinarnego. Ja odkryłam go dzięki tej książce i bardzo się z tego powodu cieszę.

W książce znajdziemy ponad sto przepisów, między innymi na śniadania, obiady, przekąski czy ciasta. Przed każdą z tych kategorii mamy kilka słów od autorki, w których poleca swoje ulubione dania.

Przepisy są tradycyjne, ale pani Magdalena wzbogaciła je o ciekawe dodatki. Tak powstały na przykład pomidorowe pierogi z soczewicą, chlebek jabłkowy czy barszcz ogórkowy. W kuchni pani Magdaleny zdecydowanie nie ma mowy o nudzie. Także, jeżeli ktoś lubi tradycyjne przepisy z odrobiną urozmaicenia, a przy okazji poznawać nowe smaki, to z pewnością jest to dla niego książka idealna.
Ja znalazłam dla siebie kilka świetnych przepisów na ciasta, które chętnie wykorzystam. Jednak nie tylko, każde danie wygląda smakowicie. Piękne fotografie są doskonałym uzupełnieniem tej bardzo ciekawej książki.

Myślę, że to książka, która zaciekawi wiele osób, bo każdy może w niej znaleźć coś dla siebie. Polecam!

Przepisy są tradycyjne,...

1978

Jeżeli szukasz prostych, ale niebanalnych przepisów, które nie wymagają miliona składników, to książka dla Ciebie! Apetyczne zdjęcia i łatwość wykonania przepisów, sprawiają, że aż chce się gotować. To domowa kuchnia, w najlepszym wydaniu.

Autora popularnego bloga kulinarnego dzieli się z nami w tej książce swoimi eksperymentalnymi przepisami.

Znajdziemy oryginalne wyjątkowe przepisy między innymi na pomidorowe pierogi czy chlebek jabłkowy. Nigdy o tym nie słyszeliście? I o to chodzi. Dzięki tej książce na pewno nie będzie narzekać na nudę i spróbujecie czegoś nowego w kuchni.

Znajdziemy tu mnóstwo przepisów, także wegańskich, apetycznie prezentujące się zdjęcia, krok po kroku wyjaśnienie jak przygotować ta potrawę.

Znalazła tu bardzo wiele ciekawych przepisów, które chętnie wypróbuję.

Znajdziemy tu mnóstwo...

Przez moje ręce przewinęło się już dużo książek kucharskich, jednak nie raz zrażały mnie do nich trudne przepisy i szybko się ich pozbywałam. Kuchnia MagdaLeny to książka z przepisami wyróżniająca się na tle innych ma świetny podział na śniadania, zupy, obiady, kolacje, przekąski, sałatki oraz ciasta. Bardzo spodobało mi się to, że są w niej przepisy na dania proste, apetyczne i niezbyt wyszukane, więc takie, które posmakują wszystkim, listy składników są krótkie i nie ma takich, których nie wiedziałabym, gdzie kupić. Kiedy nie mam pomysłu na śniadanie, czy obiad zaglądam do odpowiedniego działu i szukam inspiracji i chociaż dania nie wychodzą mi tak, jak na tych zdjęciach to smakują znakomicie.
Ta książka kucharska będzie na pewno świetnym pomysłem na prezent dla młodych osób, które zaczynają życie na własną rękę, przepisy na pewno pozwolą im na przygotowanie smacznych i prostych dań. Ja nie jestem mistrzynią kuchni, więc zawsze szukam pomocy i korzystam z przepisu krok po kroku, więc ważne jest dla mnie to, żeby wszystko było jasno napisane, tutaj tak jest, dzięki czemu o niczym nie zapominam i wszystko zawsze mi wychodzi. To, co też bardzo mi się spodobało to fakt, że wiele z tych przepisów już znam, ale jednak tutaj mamy inne składniki lub trochę inne wykonanie, więc mam pewność, że robię coś, co na pewno zjem z ochotą, a jednocześnie odkrywam te dania na nowo.
Moim ulubionym działem są sałatki, bo je uwielbiam i często pojawiają się na moim stole, te, które potrafię, już mi się trochę znudziły i bardzo chętnie nauczę się nowych, postanowiłam również, że wykonam je wszystkie, a te najlepsze zostaną ze mną na dłużej. Jeżeli w waszym domu ma być tylko jedna książka kucharska, to polecam wam właśnie tą, na pewno nie pożałujecie zakupu.

Na półkach: , , , , , , ,

Egzemplarz recenzencki otrzymałam dzięki uprzejmości Wydawnictwa RM-pięknie dziękuję📘📖💝
Na uwagę na początek zasługują: ładna kolorowa, tematyczna okładka i dobry jakościowo papier.
Z przyjemnością zapoznałam się z bardzo dobrze opracowaną książką kucharską.
Czytelnik może znaleźć coś dla siebie, nie tylko smacznego, zdrowego, ale i nieskomplikowanego w wykonaniu.
Na dodatek każdy z przepisów jest opatrzony zdjęciem potrawy, dania, ciasta, co jest wizualnie bardzo pomocne.
Wszystkie przepisy składają się z podanych ilościowo składników oraz dokładnie opisany, jak go przyrządzić.
Na końcu książki zamieszczony jest spis treści, istotny w każdej książce kucharskiej.
Do czego jedynie mogę się przyczepić, to do braku indeksu alfabetycznego, który ułatwiłby szybkie szukanie, po samych składnikach, czy produktach.
Jestem miłośniczką kulinarii, sama dużo czasu spędzam w kuchni, to moja wielka pasja.
Książki kucharskie zatem łatwo mi ocenić, bo z racji wieku, doświadczenie, w tym temacie mam spore.
Polecam tę propozycję książkową, zarówno młodym gospodyniom domowym oraz tym Paniom, które poszukają wciąż nowych inspiracji kulinarnych🍞🥐🥗🍰🧁

Z przyjemnością zapoznałam się z bardzo dobrze opracowaną książką kucharską.
Na...

"Kuchnia MagdaLeny" to zbiór ponad stu receptur na śniadania, zupy, obiady, kolacje, przekąski, sałatki oraz ciasta. Autorka zaproponowała nam dania oparte na tradycyjnych recepturach, aczkolwiek każde z nich to jej indywidualna propozycja. Urozmaiciła bowiem popularne receptury o ciekawe dodatki odświeżając je co nieco i wzbogacając o nowe nutki smakowe. Jeżeli lubicie eksperymenty w kuchni, ale nie koniecznie macie ochotę od razu na wielką rewolucję zakochacie się w nich i z chęcią przetestujecie sami. Bardzo fajne jest to, że do realizacji przepisów jakie znajdziemy w poradniku potrzebne nam będą ogólnodostępne składniki. Dzięki temu każdy z nas może pokusić się o przygotowanie w swojej kuchni dowolnej z zaproponowanych przez autorkę receptur bez konieczności wielogodzinnego poszukiwania jakiegoś składnika. ;)

Macie ochotę spróbować chlebka jabłkowego, placków z kaszy gryczanej, zupy węgierskiej, barszczu ogórkowego, makaronu z cukinią, nadziewanych ziemniaków, pizzowych bułeczek, pasztetu pieczarkowego z jajkami, sałatki gyros z czerwoną kapustą, kawowej krówki na biszkopcie czy kokosanki piernikowej? Te i oczywiście znacznie więcej receptur skrywa "Kuchnia MagdaLeny" i wszystkie na fotografiach prezentują się nieziemsko pysznie. ;)

Układ książki jest prosty i przystępny. Każdy rozdział poprzedza kilka słów wstępu od autorki. Po nim od razu przechodzimy do receptur. Jedna rozkładówka to dokładnie jeden przepis wzbogacony o dużą fotografię gotowego dania. Przy każdym znajdziemy listę składników potrzebnych do jego realizacji i szczegółowy sposób przygotowania.

Pomysły autorki robią wrażenie i rozbudzają zmysły. Upatrzyłam już sobie kilka receptur i na pewno pokuszę się o ich przygotowanie w najbliższym czasie. Postaram się też pokazać wam co udało mi się wyczarować.

Zachęcam was do zapoznania się z prezentowaną publikacją i jestem niemal pewna, że znajdzie ona grono entuzjastów, do których osobiście należę. Propozycje autorki prezentują się bowiem fantastycznie. ;)

• Kobieta w roli głównej
  • Polscy autorzy
  • Egzemplarz recenzencki
  • Wydawnictwo RM
  • Tematyka kulinarna, książki kucharskie
  • Poradniki
  • Otrzymałam w prezencie, posiadam w domowej biblioteczce

Dodaj cytat z książki Kuchnia MagdaLeny