Lato w Zatoce Aniołów

Tłumaczenie: Ewelina Kowalczyk
Cykl: Zatoka Aniołów (tom 1)
Wydawnictwo: BIS
Suddenly One Summer
anioły
Lucy

Nadmorskie miasteczko nad Zatoką Aniołów staje się powszechnie znane, gdy w Internecie pojawia się film o aniołach ukazujących się na skałach. Ma to związek z miejscową legendą o aniołach z rozbitego przed laty statku, które pojawiają się gdy ktoś ich naprawdę potrzebuje. Do miasteczka przeprowadziła się właśnie młoda kobieta Jenna Davies, z siedmioletnią Lexie. Nie szuka towarzystwa i pragnie jedynie spokoju, jednak kiedy widzi skaczącą ze skały nastolatkę odruchowo rzuca się na ratunek i tym samym staje się centrum zainteresowania. Jenna skrywa niebezpieczny sekret i nie pragnie rozgłosu, jednak nie umie sobie poradzić z dociekliwością Reida Tannera, dziennikarza, który przyjechał do miasteczka, by napisać reportaż o tajemniczych zjawiskach. Reid, zauroczony Jenną chce poznać jej tajemnice, by ją chronić, nie zdaje sobie jednak sprawy z tego, jak prawda może być niebezpieczna. Tymczasem mała Lexie wykazuje dziwne zainteresowanie aniołami...

źródło opisu: http://wydawnictwobis.com.pl/

źródło okładki: http://wydawnictwobis.com.pl/

Dawno, dawno temu....tak powinna zaczynać się ta powieść.
W roku 1850 podczas sztormu rozbił się u wybrzeży statek "Gabriella". Uratowało się tylko kilka osób w tym 24 kobiety, które założyły miasto. Legenda głosi, że to za sprawą aniołów zostały uratowane, stąd nazwa miasteczka.
Teraz przeznaczenie sprawia, że potomkowie rozbitków przyjeżdżają do Zatoki Aniołów.
Do miasteczka sprowadza się Jenna z małą dziewczynką, szuka tu spokoju po dramatycznej śmierci siostry. Pojawia się też dziennikarz Reid, który chce napisać artykuł o aniołach, które ostatnio zaczęły pojawiać się na skałach i są związane z miejscową legendą.
Reid jest zauroczony Jenną i małą dziewczynką, chce poznać jej tajemnicę i pomóc, nie zdaje sobie jednak sprawy jak skrywane tajemnice wpłyną na ich życie i jak są niebezpieczne.
Prócz głównych bohaterów poznajemy również inne ciekawe osoby jak Charlotte, miejscową lekarkę czy policjanta Joe, a także małżeństwo Karę i Collina którzy oczekują dziecka.
Bardzo podobała...

darkangel | 2014-08-07
Przeczytana: 07 sierpnia 2014

Super kryminał z wątkiem miłosnym w tle. Ciekawy pomysł z tymi aniołami bo prawie każdy z nas wierzy ze anioly gdzies tam są i czuwaja nad nami;) Wczasie zakończenia dostałam "gęsiej skórki", co u mnie to rzadkie zjawisko i tylko w przypadku ogromnego wrażenia.... polecamk napewno sięgne po nastepne czesci.

deana | 2016-10-20
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 20 października 2016

Tak do końca nie umiem powiedzieć, dlaczego podobała mi się akurat ta powieść. Chyba potrzebowałam lekkiej, uroczej opowieści z delikatnym tłem kryminalnym by odpocząć. A właśnie takie jest ,,Lato w Zatoce Aniołów".

Zatoka Aniołów to miejsce gdzie to co niezwykłe splata się ze zwyczajnym, spokojnym życiem. Mieszkańcy to osoby mocno ze sobą związane, sympatyczne, takie jakie zawsze chciałoby się mieć za sąsiadów. Za sprawą filmiku, na którym widać fruwające nad zatoką anioły do miasteczka zaczynają spływać turyści. Wśród nich jest też Reid, dziennikarz po przejściach i Jenna, skrywająca dramatyczną tajemnicę. Los zetknie ich ze sobą i sprawi, że na nowo będą musieli odkryć to co jest dla nich ważne.

,,Lato w Zatoce Aniołów" wciąga, relaksuje i trzyma w napięciu do ostatniej strony. Z przyjemnością obserwuje się poczynania zarówno głównych bohaterów jak i całego szeregu drugoplanowych postaci. Buduje to sielski małomiasteczkowy klimat, który zostaje zaburzony przez tajemnicze...

Izabela Pycio | 2016-02-12
Przeczytana: 12 lutego 2016

"Granica między dobrem a złem często jest bardzo cienka, ulotna. Czasem jest zamglona i nie wiesz, że niebezpiecznie się do niej zbliżasz, dopóki jej nie przekroczysz. Zdaje ci się, że wciąż postępujesz właściwie, gdy tak naprawdę czynisz już zło."

Bardzo sympatyczna, ciepła i interesująca fabuła książki, wiele tajemnic do rozszyfrowania, sekretów do odkrycia, niedomówień wymagających wyjaśnień, nieco kryminalnego i sensacyjnego klimatu. A do tego romantyczne i magiczne nuty wplecione w poszczególne wątki powieści. I jeszcze popularna nie tylko wśród mieszkańców nadmorskiego miasteczka legenda o zatopionym u wybrzeży statku wraz z jego pasażerami. Przeczytałam z zaciekawieniem i poczuciem miło spędzonego czasu w towarzystwie książki. Autorka mocno przykuwa uwagę czytelnika koncentrując opowieść na kilku bohaterach głównych, z których każdy ma coś niezwykłego do zaoferowania czytelnikowi, własną nieprzekoloryzowaną opowieść. Postaci bardzo dobrze wykreowane, obdarzone...

allison | 2013-06-06
Na półkach: Przeczytane, Ebooki, Rok 2013
Przeczytana: 06 czerwca 2013

Sprawnie napisana powieść obyczajowa z wątkami sensacyjnymi. Atmosferę podgrzewają również liczne tajemnice sprzed lat, związane z tytułową Zatoką Aniołów, oraz sekrety, jakie skrywają główni i drugoplanowi bohaterowie.
Niemal do ostatniej strony akcja trzyma w napięciu i chociaż niektóre wątki są przewidywalne, autorka zaskakuje kilkoma fabularnymi niespodziankami.

Zatoka Aniołów jawi się jako miejsce przyjazne ludziom, klimatyczne, spokojne, niemal sielskie i zapewne dlatego bohaterowie są do niego bardzo przywiązani. Także czytelnicy szybko zaczynają darzyć je sympatią.

Książka Barbary Freethy nie jest na pewno arcydziełem, ani nawet wybitną powieścią, jednak z czystym sumieniem można uznać ją za bardzo dobre czytadło, łączące wątki miłosne, obyczajowe i kryminalne. Ważną rolę odgrywają także elementy nadprzyrodzone, chociaż długo nie wiadomo, czy są one faktycznie zjawiskami paranormalnymi, czy jedynie wytworem wyobraźni bohaterów, którzy widzą to, co chcą ujrzeć.

Całość...

mania_kch | 2015-02-21
Na półkach: Przeczytane, 2015

Książka ta,to mieszanka gatunku obyczajowego, kryminalnego i romansu. To historia ludzi z małego miasteczka w którym przeszłość wyraźnie styka się z teraźniejszością, natomiast legenda, która ciągle jest żywa wśród tych ludzi, spotyka się z rzeczywistością. Obok bardzo dobrego i ciekawego głównego wątku równie ciekawie i wciągająco opisane wątki poboczne.
Historia bohaterów głównych jak i drugoplanowych bardzo realna, nieprzekoloryzowana. Książka od pierwszych stron wciąga i tak pozostaje do samego końca, nie ma miejsca na nudę czy niepotrzebne rozdrabnianie się :)
Bardzo polecam :)

wiolagg66 | 2014-09-20

Wspaniała historia.Warto wierzyć w anioły,bo czasami naprawdę mogą nam pomóc :)
Historia Jenny Devis i siedmioletniej Lexie,naprawdę mnie poruszyła.
Sądzę,że warto przeczytać :)

Cirya | 2014-08-22
Przeczytana: 22 sierpnia 2014

bardzo wciągająca historia... zdawałoby się, że książka niezbyt obszerna a pomieściła tyle treści...wsiąkłam w atmosferę Zatoki Aniołów i szczerze chcę więcej i sięgnę po więcej...
niewątpliwie historie wielu mieszkańców Zatoki przeplatają się z watkami miłosnymi, pojawia się watek kryminalny.. od razu skojarzyła mi się Nora Roberts, ale książka ma swój klimat :)
no i jak w Zatoce Aniołów miałoby nie być Aniołów...

aleksnadra | 2012-08-23
Przeczytana: 23 sierpnia 2012

Typowo wakacyjny tytuł i okładka książki Barbary Freethy zdecydowanie wyróżnia się na tle innych pozycji tego gatunku. Zachęcający opis wzmógł tylko moją ciekawość i nie pozwolił mi przejść obok niej obojętnie.

"Anioły zjawiają się, gdy ktoś bardzo ich potrzebuje. Czy rzeczywiście tak jest? Nie jeden tęgi umysł pracuje i próbuje rozliczyć się z tym tematem, ale nie dochodzą do żadnych jednoznacznych wniosków, nie mówiąc o dowodach. Jednocześnie jest wielu zwykłych ludzi, którzy na własnej skórze doświadczyli anielskiej pomocy i wsparcia. Istnieje wielu świadków nadprzyrodzonych cudów, boskiego dotyku. Wiara, nadzieja, miłość tego wszyscy szukamy i jeżeli istnieje miejsce, w którym życie staje się piękniejsze, gdzie człowieka ogarnia niezmącony niczym spokój i szczęście, możemy być pewni, że stanie się ono kierunkiem dla pielgrzymek milionów ludzi.

Takim właśnie miejscem jest Zatoka Aniołów. Na co dzień sielska czasem senna nadmorska miejscowość. Mieszkańcy miasteczka bardzo...

asia20100 | 2015-04-10
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 10 kwietnia 2015

Po przeczytaniu opisu książki nie byłam do niej przekonana, jakoś nie specjalnie mnie zaciekawiła...ale po opiniach znajomych postanowiłam dać jej szansę i bardzo się z tego cieszę! :) Książkę czyta się szybko i przyjemnie. Historia jest niezwykle oryginalna, przeplata różne historie mieszkańców, które okazuje się są ze sobą mocno powiązane tworząc fajną całość.
Od razu sięgam po kolejną część. Zdecydowanie polecam!