Lato w Zatoce Aniołów

Okładka książki Lato w Zatoce Aniołów Barbara Freethy
Okładka książki Lato w Zatoce Aniołów
Barbara Freethy Wydawnictwo: BIS Cykl: Zatoka Aniołów (tom 1) literatura piękna
Zatoka Aniołów (tom 1)
Suddenly One Summer
BIS
2012-07-23
2012-07-23
Ewelina Kowalczyk
anioły

Bardzo zgrabnie opowiedziana historia. Jest małe miasteczko nad oceanem z legendą rozbitków i społecznością, która tą legendę kultywuje tworząc patchworkowe narzuty. W tej społeczności znajdują swoje miejsce życiowi rozbitkowie. Dobre tempo narracji. Polecam.

Historia cudowna,opowiadająca o aniołach na malowniczej, przepięknej, uroczej wysepce.
To piękna,bardzo dobra książka urzekła mnie głęboko za serce.

To piękna,bardzo dobra książka urzekła mnie głęboko za serce.

"Lato w Zatoce Aniołów" to pierwsza część sagi o mieszkańcach małej miejscowości. Sekrety, plejada różnych charakterów, wątki obyczajowe, romansowe i kryminalne - to wszystko tu znajdziemy. Czyta sie dobrze. Mimo, że książka nie wyróżnia się niczym specjalnym na tle innych o tej samej tematyce, to jest przyjemna w odbiorze. Fabuła wciąga i jest dynamiczna.
Można przeczytać!

Można...

Przyjemna historyjka, ale nie porywa. Nie urzekł mnie już sam opis, ale postanowiłam zabrać się za cykl o Zatoce Aniołów zachęcona późniejszą serią Silent, która całkiem przypadła mi do gustu.
To co mamy w Zatoce Aniołów to bardzo schematyczny i lekki romans w bardzo schematycznej otoczce kryminalnej z niespecjalnie zachęcającym wątkiem tajemnicy z przeszłości. Może to to,że nie czułam więzi z głównymi bohaterami. Wypadli nieco płasko, a ich relacje były wymuszone. Za to zainteresowały mnie postacie drugoplanowe- lekarka Charlotte, policjant Joe, czy nastolatka Annie. Ich losy są dawkowane oszczędnie, więc pachnie to kontynuacją w następnych tomach. I dlatego będę nadal brnęła w tę serię. Ogólnie polecam, choć bez entuzjazmu.

Naprawdę nie spodziewałam się wiele po takiej niepozornej książeczce, a okazało się, że niesamowicie mnie ona urzekła i wciągnęła:)!

Klimat malutkiego nadmorskiego miasteczka, przesyconego słonym powietrzem i tajemnicami, bardzo trafił w mój gust. Książka tworzy naprawdę zgrabną mieszaninę wątków obyczajowych, kryminalnych i romansu, a nawet pojawia się tutaj drobny element "baśniowości" ;) Wszystkie motywy są bardzo fajnie wyważone, a powieść napisana jest tak lekkim piórem, że czyta się ją z ogromną przyjemnością.

Zatoka Aniołów ma do zaoferowania naprawdę wiele: plejadę ciekawych bohaterów-mieszkańców miasteczka, wartką akcję z zaskakującymi zwrotami oraz niepowtarzalną atmosferę:)

Szczerze nie mogę się doczekać, aż sięgnę po kolejne części tej serii!

O aniołach i legendzie w tle. Właściwie anioły to też jedynie tło powieści. Chyba każdy w coś wierzy. Jedni w anioły inni w coś innego. Bez wiary w cokolwiek ciężko przejść przez życie. Wszystko zaczyna się od pojawienia się w miasteczku kobiety z dziewczynką. Dodatkowo tajemnicza przeszłość bohaterów, odrobina miłości i oczywiście anioły plus legenda sięgająca 150 lat wstecz.

Książkę przeczytałam w ramach wyzwania:

Chociaż jestem fanką przede wszystkim książek fantastycznych, ta pozycja w jakiś sposób mnie urzekła. Jest to zwykła historia zwykłej kobiety umiejscowiona jednak w dość niezwykłym miejscu - w mieścince przy Zatoce Aniołów.
W książce tej nie znajdziemy tylko i wyłącznie historii bohaterki głównej - i dobrze, bo szczerze mówiąc w takich okolicznościach stałaby się to kolejne nudne czytadło, które nie posiadałoby więcej jak 100 stron, mooooże 150. Z drugiej strony szkoda, bo w tym momencie mogę śmiało powiedzieć, że historia samej Jenny jest dość mdła i nieciekawa - o wiele bardziej zainteresowały mnie wątki poboczne, zwłaszcza Charlotte i Joego :)
Spodobał mi się również to, że pisarka zostawiła otwartą historię, która nie mogłaby się w taki skończyć - bez "podsumowania" - i właśnie w taki sposób czytelnik myślący się domyśla, że zapewne został napisany drugi tom, a może więcej :)
Jeśli ktoś lubi delikatne romansidła, to powinna mu się ta historia spodobać.

lekka opoowiesc. fajnie sie czyta

lekka opoowiesc. fajnie sie czyta

2003

Dawno, dawno temu....tak powinna zaczynać się ta powieść.
W roku 1850 podczas sztormu rozbił się u wybrzeży statek "Gabriella". Uratowało się tylko kilka osób w tym 24 kobiety, które założyły miasto. Legenda głosi, że to za sprawą aniołów zostały uratowane, stąd nazwa miasteczka.
Teraz przeznaczenie sprawia, że potomkowie rozbitków przyjeżdżają do Zatoki Aniołów.
Do miasteczka sprowadza się Jenna z małą dziewczynką, szuka tu spokoju po dramatycznej śmierci siostry. Pojawia się też dziennikarz Reid, który chce napisać artykuł o aniołach, które ostatnio zaczęły pojawiać się na skałach i są związane z miejscową legendą.
Reid jest zauroczony Jenną i małą dziewczynką, chce poznać jej tajemnicę i pomóc, nie zdaje sobie jednak sprawy jak skrywane tajemnice wpłyną na ich życie i jak są niebezpieczne.
Prócz głównych bohaterów poznajemy również inne ciekawe osoby jak Charlotte, miejscową lekarkę czy policjanta Joe, a także małżeństwo Karę i Collina którzy oczekują dziecka.
Bardzo podobała mi się ta powieść, jest tu i miłość i zbrodnia, tajemnice sprzed lat a także anioły, które zjawiają się, gdy ktoś bardzo potrzebuje ich pomocy .
"Lato w Zatoce Aniołów" to bardzo dobrze napisana historia, która łączy w sobie powieść obyczajową z wątkiem sensacyjnym i romansem. Pięknym romansem, który udowadnia, że cudowne rzeczy takie jak jak miłość są możliwe bez udziału aniołów...ale czy na pewno?
Początek cyklu, który wciąga od samego początku, napisany lekko i przystępnie a chęć poznania tajemnicy nie pozwala oderwać się od książki.

Dawno, dawno temu....tak powinna zaczynać się ta powieść.
Do ...

Ta książka to taka ciepła opowieść o odwadze, miłości, poświęceniu i zaufaniu. A wszystko to na malowniczej, uroczej wyspie gdzie ukazują się anioły. Warto przeczytać!

• Biblioteka
  • Przeczytane 2013