Wzgórze Dzikich Kwiatów

Anna Nowak
Wildflower hill
farma, posiadlosc
Barbara

Od konwenansów społecznych Glasgow w czasach Wielkiego Kryzysu do zielonych pastwisk na tasmańskiej owczej farmie. Niezwykła historia tajemnic rodzinnych, zakazanej miłości i dwóch kobiet, które muszą zacząć wszystko od nowa… Beattie: Glasgow 1929 Beattie Blaxland ma talent i wielkie ambicje. Pragnie zostać projektantką mody. Nie przypuszcza, że tuż przed dziewiętnastymi urodzinami zajdzie w...

Beattie: Glasgow 1929
Beattie Blaxland ma talent i wielkie ambicje. Pragnie zostać projektantką mody. Nie przypuszcza, że tuż przed dziewiętnastymi urodzinami zajdzie w ciążę z żonatym mężczyzną. Z bardzo nieodpowiednim mężczyzną, który niedługo potem zostawi ją z małą córeczką. Aby odbić się od dna i zdobyć majątek, Beattie jest gotowa na wiele. Nawet na utratę dobrego imienia i opinii uczciwej kobiety…

Emma: Londyn 2009
Emma Blaxland–Hunter jest primabaleriną w Balecie Królewskim. Ma świat u swoich stóp, gdy nagle zdarza się wypadek i traci wszystko, o czym marzyła. Załamana dziewczyna niespodziewanie otrzymuje niezwykły spadek po babce — posiadłość w dalekiej Tasmanii zwaną Wzgórzem Dzikich Kwiatów. A jest to miejsce, gdzie każdy najpierw uczy się żyć samotnie, potem zaś odkrywa, czego tak naprawdę pragnie.

źródło opisu: Nasza Księgarnia, 2012

• Koniec warty
  • Niebezpieczne kłamstwa
  • Mniej złości, więcej miłości
  • Wstyd
  • Przekonaj mnie, że to ty
  • Twoim śladem

7,86 (14 ocen i opinii)
Wstyd
Helen FitzGerald

5,1 (20 ocen i opinii)
Przekonaj mnie, że to ty
Anna Karpińska

7,36 (14 ocen i opinii)
Tajemniczy brat
Virginia Cleo Andrews

6,67 (9 ocen i opinii)
Serce pasowało. Opowieść o polskiej transplantologii
Anna Mateja

Raz na zawsze
Andreas Pflüger

7 (22 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Joanna | 2013-08-26
Na półkach: 2013, Przeczytane
Przeczytana: 21 sierpnia 2013

Kimberley Freeman to pseudonim literacki Kim Wilkins , autorki poczytnych powieści obyczajowych , mieszkającej w Queensland, w Australii . Jej powieść „ Wzgórze dzikich kwiatów” stała się międzynarodowym bestsellerem.
Powieść jest przepiękną historią rodzinną opisującą losy dwóch kobiet babci i wnuczki .
- Beattie żyjąca w latach trzydziestych ubiegłego stulecia w wieku dziewiętnastu lat zachodzi w ciążę z żonatym mężczyzną i wyjeżdża z nim do Australii . Kiedy pozostaje bez środków do życia porzuca brutalnego mężczyznę nie stroniącego od alkoholu i hazardu jakim staje się Henry , ucieka z córeczką w inny rejon kraju. Pracując ponad siły i opiekując się córeczką samotna matka boryka się z wieloma problemami, nie tylko finansowymi. Napiętnowanie środowiska lokalnego, wrogość mieszkańców małego miasteczka narasta, kiedy staje się właścicielką posiadłości zwanej Wzgórze Dzikich Kwiatów i zatrudniając w upadającej farmie owczej Aborygena Charliego.
- Emma to żyjąca współcześnie...

allison | 2012-10-20
Na półkach: Przeczytane, Rok 2012
Przeczytana: 20 października 2012

Ciekawie opowiedziana historia dwóch kobiet - babci i wnuczki. Znacznie bardziej zainteresowały mnie jednak losy starszej bohaterki - kobiety silnej, stopniowo dojrzewającej do podejmowania bezkompromisowych decyzji i realizującej swoje najskrytsze marzenia. W opowieści o wnuczce nie doszukałam się niczego oryginalnego. Jej rola jest ważna, gdyż odkrywa na tajemnicę babci, jednak miłosne perypetie młodej kobiety są przewidywalne i szablonowe.

Autorce udało się opisać w przekonujący sposób klimat lat międzywojennych ubiegłego stulecia, zwłaszcza czasy Wielkiego Kryzysu. Bardzo plastycznie pokazane są też warunki życia w egzotycznej Tasmanii.

Plusem jest budowa powieści - historia babci, opowiedziana przez narratora wszechwiedzącego, przeplata się z pierwszoosobową narracją wnuczki. Bardzo wzruszające i zaskakujące jest zakończenie.

Czyta się tę powieść z zapartym tchem i z wielką przyjemnością. Polecam przede wszystkim miłośnikom złożonych historii rodzinnych i napisanych z...

Marzin | 2014-07-28
Przeczytana: 28 lipca 2014

Cudowna, nostalgiczna i momentami wzruszająca książka. Skończyłam ją czytać dosłownie przed chwilą i jeszcze nie ochłonęłam z wrażeń. Czytając śmiałam się czasem i cieszyłam razem z Betty z jej sukcesów a czasem łezka zakręciła mi sie ze wzruszenia, gdy moja główna bohaterka cierpiała z powodu straty bliskich. Choć dopiero co "poznałam" pania Kimberley Freeman to juz podziwiam jej kunszt pisarski. Brawo, powiesc ta zasługuje na szczególne miejsce na półce z moimi perełkami. POLECAM!

neta | 2014-01-12
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014
Przeczytana: 12 stycznia 2014

Ach… jak ja potrzebowałam takiej książki.
Upatrzyłam ją sobie na własnej półce kilka dni temu i planowałam sięgnąć w następnej kolejności. Jednak emocje czytanego akurat thrillera nijak nie komponowały mi się ze spokojnym sobotnim wieczorem, i tak oto „Wzgórze dzikich kwiatów” znalazło się w moich rękach wcześniej. I nie pozwoliło mi zasnąć aż do trzeciej nad ranem…!

Nie, nie znaczy to że jest to arcydzieło, bynajmniej.
To jest po prostu piękna opowieść. Taka w którą się wpada i chłonie bez ograniczeń, która przenosi nas w inny świat, pozwala niespiesznie go odkrywać i zapomnieć przy tym o całym świecie, a momentami daje powody, by tak zwyczajnie po ludzku się wzruszyć.
Dwa plany czasowe – rzecz, którą uwielbiam, dwie bohaterki, dwa kontynenty, i wreszcie dwie historie, które połączy daleka dzika Tasmania i zakurzona posiadłość pełna przeszłości i pełna głęboko skrywanych rodzinnych tajemnic.
Zupełnie nie przeszkadza mi fakt że to już było, a nawet, że chwilami historia trąci...

summerak | 2014-01-26
Przeczytana: 20 stycznia 2014

To książka która krąży po głowie długo po przeczytaniu ;)

Tajemnice rodzinne, zakazana miłość i dwie kobiety pośród zielonych łąk Tasmanii:)

Piękna okładka przyciągająca wzrok , dobry styl, lekkie pióro autorki, wciągająca akcja.
Opowieść o Emmie i Beattie toczy się dwutorowo.
Dzięki temu możemy porównać jak na przestrzeni lat zmieniło się postrzeganie moralności kobiet . Przed laty za miłość z czarnoskórym Beattie została potępiona , w czasach dzisiejszych jest to czymś "normalnym- zwyczajnym".
Emocjonalna i ciepła historia - polecam :)

motyl43 | 2013-07-12
Przeczytana: lipiec 2013

"Na tym świecie są dwa typy kobiet, Beattie. Te, które same o sobie decydują, i te, które czekają, aż ktoś za nie podejmie decyzję.Postaraj się należeć do tej pierwszej grupy..." K. Freeman
Na tym świecie są dwa typy czytelników. Ci, którzy lubią w książkach opisy, i Ci , którzy tych opisów nie lubią. Staram się w obu wypadkach należeć do pierwszej grupy ;). Piękna historia, ciekawi bohaterowie,ale zapachu dzikich kwiatów nie poczułam.Kończąc książkę pomyślałam : była historia,ale nie było Tasmanii. Kate Morton nadal bezkonkurencyjna.

atram_78 | 2012-11-04
Na półkach: ❤ Ulubione, Przeczytane, 2012
Przeczytana: 04 listopada 2012

Przepiękna książka!

Po przeczytaniu powieści Katherine Webb szukałam czegoś w podobnym stylu i...znalazłam "Wzgórze dzikich kwiatów", które okazało się jeszcze lepsze niż wyżej wspomniane "Dziedzictwo" K.Webb.

"Wzgórze dzikich kwiatów" to piękna powieść, niezwykle wzruszająca, zapierająca dech w piersiach!

I ach, jak to się czyta! Nie mogłam się po prostu oderwać od lektury!

I co ja teraz będę czytała? :(

Polecam!

BagatElka | 2014-05-02
Przeczytana: 02 maja 2014

Dzięki kartom tej książki odbyłam niezwykłą podróż w przeszłość i poznałam historię miłości,która przetrwała długie lata.
Wspaniałe krajobrazy,zawistni ludzie,walka o przetrwanie i miłość- piękna,wielka ale nie wolna od cierpienia i smutku.
Chętnie obejrzałabym film aby zobaczyć wzgórze pełne dzikich,wonnych kwiatów i dom,który był świadkiem tak wielu emocji.

irka | 2015-02-28
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 28 lutego 2015

Książka australijskiej autorki,to dobrze opowiedziana historia dwóch kobiet - babci i wnuczki, potrafi zaciekawić i przyjemnie się czyta. Bardziej przemówiła do mojej wyobraźni historia seniorki,lecz niektóre wydarzenia z jej życia były nazbyt przejaskrawione. W książce brakowało mi opisów Tasmanii i musiałam tę wiedzę uzupełniać za pomocą internetu. W mojej ocenie jest to zwykłe czytadło ale z wyższej półki.

Niezwykła historia z Tasmanią w tle

Uwielbiam sięgać po książki, które zapadają w moją czytelniczą pamięć i zostają w niej na zawsze. Jestem wybredna, zatem na takie miano zasługują tylko wyjątkowe historie napisane z polotem, oryginalną fabułą i doskonałym stylem. Sięgając po powieść Freeman nie spodziewałam się, że aż tak bardzo zatracę się w tej książce, że aż tak bardzo mnie ona zaintryguje i pochłonie. To wyjątkowa historia, napisana w doskonałym stylu, która ma dwie główne bohaterki. Dwie kobiety spokrewnione ze sobą, którym żyć przyszło w kompletnie innych czasach, ale połączył je pewien dom na Tasmanii z otaczającą go wspaniałą farmą, na której wypasano w czasach świetności majątku tysiące owiec.
Emma to kobieta nam współczesna i spełniona, szczęśliwa, bo mogąca realizować swoją wielką pasję jaką jest taniec. Trzydziestolatka mieszka w Londynie, jest słynną primabaleriną, a jej terminarz aż trzeszczy od zawodowych zobowiązań. Emma jest zakochana w Joshu z którym mieszka,...