Na cienistej plaży

Tłumaczenie: Dorota Jankowska-Lamcha
Cykl: Zatoka Aniołów (tom 2)
Wydawnictwo: BIS
On Shadow Beach
Literatura współczesna, 21w
literatura piękna
Gosiek

Laureen Jamison nie była w rodzinnym miasteczku od lat. Wyjechała jako nastolatka, gdy została zamordowana jej siostra Abby, a o morderstwo podejrzewano jej chłopaka Shane'a. Teraz Laureen powraca nad Zatokę Aniołów, by zaopiekować się cierpiącym na chorobę Alzheimera ojcem. Trudne przeżycia i przykre wspomnienia ożywają. Ożywa także dawne uczucie, gdy Laureen po latach spotyka Shane'a. Dzieli ich jednak przeszłość i niewyjaśniona zagadka śmierci Abby, którą Shane może rozwikłać, i musi to zrobić, by Laureen znów mogła mu wierzyć. Jednak wyciąganie na światło dzienne tajemnic jest dla pewnych osób w miasteczku bardzo niewygodne... Z Zatoką Aniołów jest związana niezwykła legenda. 150 lat temu statek "Gabriela" opuścił San Francisco zabierając na pokład poszukiwaczy złota wraz z ich zdobyczami. W połowie drogi wzdłuż wybrzeża, statek wpłynął w straszny sztorm i rozbił się. Ocalało 24 rozbitków, którzy dotarli do brzegu. Osiedlili się w zatoce gdzie zginęli ich najbliżsi. Miasto nazwali Zatoką Aniołów na cześć tych, którzy stracili życie. Krąży wiele sprzecznych informacji, na temat tego, co tak naprawdę stało się na statku, mówiących zarówno o heroizmie jak i morderstwie. Legendy te przekazywane są z pokolenia na pokolenie do dziś, szczególnie historia o aniołach i duchach, pojawiających się w zatoce. Wrak nie został znaleziony i wielu wierzy, że statek wpadł do jednego z przepastnych kanionów, znajdujących się w okolicach centralnego wybrzeża. Seria książek których akcja rozgrywa się w Zatoce Aniołów, rozpoczyna się w momencie w którym, w zatoce coraz częściej widywane są anioły a na brzegach zatoki mieszkańcy znajdują dziwne przedmioty pochodzące z "Gabrielli". Obecni mieszkańcy zaczynają rozumieć, że przyszłość i przeszłość są nierozerwalnie połączone.

źródło opisu: http://wydawnictwobis.com.pl

źródło okładki: http://wydawnictwobis.com.pl

Chain | 2019-02-27
Na półkach: Przeczytane, 2019, Na czytniku
Przeczytana: 27 lutego 2019

"Na Cienistej Plaży" urzekło mnie odrobinę mniej niż część pierwsza cyklu. Trochę mniej tu elementów baśniowości i morskiego klimatu, a więcej poważnych dramatów ludzkich, na pierwszy plan wysuwa się też wątek kryminalny.
To była wciąż dobra rozrywka, ale oceniam ją nieco niżej od pierwszego tomu:)

Maria | 2018-08-30
Przeczytana: 26 sierpnia 2018

Kolejna książka z cyklu Zatoki Aniołów. Tutaj tytułowe anioły nie zajmują już tak ważnego miejsca jak w poprzedniej książce. A pomimo wątku kryminalnego czyta się ją lekko i przyjemnie.

Książkę przeczytałam w ramach wyzwania:

Beata | 2017-08-19

Polubiłam ten cykl "Zatoka Aniołów". To takie senne, małe miasteczko w którym wszyscy się znają i prawie wszystko o sobie wiedzą. Jednak i tutaj bohaterowie przeżywają swoje miłości i dramaty, a nierozwiązana tragedia sprzed lat pilnie domaga się swojego rozwiązania. Przeczytałam tą książkę z wielką przyjemnością. Polecam!!!

Bardzo dużo osób wyjechało kiedyś z Zatoki Aniołów z różnych powodów.
Teraz powracają, bo są potrzebni innym albo sami potrzebują pomocy...Aniołów.
Lauren przyjeżdża po 13-tu latach nieobecności tylko na kilka dni, bo musi coś zrobić z chorym na Alzheimera ojcem. Wyjechała po morderstwie swojej siostry Abby o które był oskarżony jej chłopak Shane.
On też powrócił po latach włóczęgi na morzu i nieoczekiwane spotkanie z Lauren znowu budzi uśpione demony sprzed lat.
Powracają wspomnienia młodzieńczej miłości, a także tragicznego dnia gdy została zamordowana Abby o który to czyn on był właśnie podejrzewany.
Teraz razem z Lauren starają się znaleźć prawdziwego mordercę a im dłużej ze sobą przebywają tym bardziej ciągnie ich do siebie i sprawdza się powiedzenie
że "stara miłość nie rdzewieje".
Prócz bardzo emocjonującej historii nowych bohaterów autorka opowiada również smutną i pełną wzruszeń historię Kary i Collina, który nie może obudzić się ze śpiączki a także o policjancie Joe,...

ewa | 2017-05-13

Tu było zdecydowanie lepiej niż w poprzedniej części.Znałam już losy co niektórych bohaterów drugoplanowych,w pierwszej części występował też Shane.Laureen była nowa postacią,ale związana z Zatoką Aniołów.Ciekawa zagadka kryminalna,dobrze skonstruowany romans z sekretami w tle i spotkaniem po latach.
Jedyne co nie do końca mi podeszło w tej książce to fragment,w którym duch,czy może dusza Colina odwiedza Karę.To takie trochę bez sensu zważywszy na to,że Colin niedługo później wybudził się ze śpiączki.Miałoby to więcej sensu,gdyby umarł,wówczas to pożegnanie nabrałoby innego znaczenia.Miałam wrażenie,że autorka koniecznie chce pokazać"anioła",żeby czytelnik nie zapomniał o czym jest ten cykl.Chyba lepszym pomysłem byłoby,gdyby to dusza Abby pokazała się jej bliskim,jesli już konieczne było pokazanie jakiegoś anioła.
Mimo wszystko dobrze mi się czytało.

Adrianna | 2017-01-07

Piękna historia, składająca się z 5 tomów trzeba przeczytać wszystkie.

deana | 2016-11-24
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 24 listopada 2016

Lauren i Shane byli parą w szkole. Przeżywali swoją pierwszą miłość gdy pewnego dnia kres jej położyła tragiczna śmierć siostry dziewczyny, piętnastoletniej Abby. Chłopak staje się głównym podejrzanym o jej zabicie i mimo braku dowodów i uniewinnienia Lauren nie umie mu tego wybaczyć. Trzynaście lat później oboje wracają nad Zatokę Aniołów. Oboje chcą uporządkować swoje życia i wyjaśnić w zagadkę śmierci Abby. Nie wiedzą, że jest ktoś komu nie podoba się to co się dzieje, prawdziwemu mordercy.

,,Na ciernistej plaży" to bardzo sympatyczne połączenie powieści obyczajowej z lekkim kryminałem. W przeciwieństwie do pierwszej części cyklu mniej tutaj jest interwencji anielskich. Zdecydowany nacisk położony jest na wzajemne relacje między głównymi bohaterami. Oboje są boleśnie doświadczeni przez los, nauczyli się chować uczucia i myśli pod grubą skorupą, którą teraz muszą zburzyć by ponownie móc zaznać szczęścia. Ważnym elementem jest wybaczenie, tym którzy tak boleśnie ich skrzywdzili....

Weronika | 2016-09-11
Przeczytana: 10 września 2016

Kolejna książka opowiadająca historię rozgrywającą się w Zatoce Aniołów. Powieść jest miłym kryminałem i romansem. O ile zagadka kryminalna jest ciekawa i wzbudza ciekawość, o tyle wątek miłosny (a szczególnie dialogi pomiędzy bohaterami) są dla mnie zbyt infantylne. Jednakże uważam, że powieść może być miłą odskocznią pomiędzy innymi, trudniejszymi lekturami.

Patrycja | 2016-08-30
Przeczytana: 30 sierpnia 2016

Według mnie ta książka jest lepsza od tomu I. Powolne odkrywanie tajemnic przez Laureen, tajemnic dotyczących jej siostry spowodowało, że nie można było odłożyć książki na bok. Sama z biegiem akcji miałam kilku podejrzanych o zbrodnię.
Podobała mi się równowaga pomiędzy wątkiem miłosnym, a kryminalnym, te akcje toczyły się równocześnie, w wyniku czego książka zyskała dodatkowy urok.

betulek | 2016-06-16

Duży plus za umiejętność wciągnięcia czytelnika w nastrój małego miasteczka, dzięki temu książka jest wręcz relaksująca, idealna na wakacje. Wątki kryminalne (w tym tomie i poprzednim) na poziomie "Desperate Housewives", może się podobać