Kodeks Rivański, starodawne teksty Belgariady i Malloreonu

Tłumaczenie: Maria Duch
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Belgariada/Malloreon". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
The Rivan Codex
83-7255979-1
Bacha85

Lektura "Kodeksu Rivańskiego" pozwala nam zajrzeć za kulisy procesu tworzenia literatury fantastycznej, co okazuje się niezwykłą, fascynującą przygodą. autorami książki jest pisarskie małżeństwo, mające na swym koncie liczne, wybitne powieści fantasy. Devid i Leigh Eddingsowie szukają źródeł tego gatunku prozy w średniowiecznym romansie rycerskim, w pisarstwie Malory'ego i jego następców, aż do J.R.R. Tolkiena, twórcy Sródziemia zamieszkałego przez elfy, hobbitów i ludzi. Każdy obdarzony prawdziwym talentem autor dzieł fantasy powołuje do życia nowe światy, nowe ludy, które powinny mieć swoja mitologie, historię, geografię, organizację społeczną, system wartości, a także bohaterów, władców i czarodziejów, używających własnych magicznych formuł i zaklęć. Powstanie ostatecznej wersji utworu poprzedzone jest ogromną pracą kreatywnej wyobraźni. O tym, jak posługują się nią najwięksi twórcy fantasy, dowiadujemy się właśnie z tej książki.

źródło opisu: Opis z okładki

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!