Czas Kalibana

1995-01-01
837120275X
Anna Lik
Miranda Kalibam Szekspir Burza amerykanska sf

Zapomniana chyba nowelka Tada Williamsa, nawiązująca do Burzy Szekspira. Opowieść Kalibana, w innym świetne ukazująca jego tragiczną historię. Krótka relacja jaką składa ofierze, tuż przed realizacją zemsty, która w finale rozegra się inaczej niż miała. Wrażenia mam pozytywne, mimo że to nie jest rzecz, którą koniecznie trzeba przeczytać.

Pewna poczwara włamuje się do komnaty królowej i oświadcza, że zaraz ją zabije, ale najpierw opowie jej historię swojego życia, to jest dzieciństwa z jędzowatą matką i nieczułym przybranym ojcem. Gada rozwlekłym, kwiecistym językiem.
Gada.
Na końcu pojawia się trochę magii i bezsensu. Koniec.

Gada.
Na końcu pojawia się trochę magii i bezsensu. Koniec.

Czas Kalibana to ciekawa opowieść, zadająca pytania o moralność i narzucane schematy społeczne. Prosta, przyjemna, delikatnie wplatająca motyw magiczny, jak dla mnie łączy kilka znanych wątków, więc może nie zaskakuje, ale miejscami zastanawia.

2062

Krótka, rewelacyjna i mroczna opowieść!!! Kunszt pisarza widać w każdym słowie - mistrz budowania nastroju:-)

• Podpatrzone u innych, albo jeszcze nie wiem czy chcę przeczytać
  • Tad Williams - posiadam

Dodaj cytat z książki Czas Kalibana