Czas Kalibana

Wydawnictwo: Rebis
Caliban's Hour
837120275X
corrum

Pewnej nocy w pokoju Mirandy pojawia się tajemniczy gość - Kaliban - ucieleśnienie zła z nieśmiertelnej sztuki Williama Shakespeare'a "Burza". Co pchnęło go do czynienia zła? Prospero czy może wiedźma Sykoraks? A może coś innego, nieznanego i niezgłębionego? Kaliban opowiada Mirandzie straszliwą historię swojego życia i wyjawia przyczyny, które sprowadziły go na drogę występku...

Kryanka | 2016-07-03
Przeczytana: 03 lipca 2016

Pewna poczwara włamuje się do komnaty królowej i oświadcza, że zaraz ją zabije, ale najpierw opowie jej historię swojego życia, to jest dzieciństwa z jędzowatą matką i nieczułym przybranym ojcem. Gada rozwlekłym, kwiecistym językiem.
Gada.
Gada.
Na końcu pojawia się trochę magii i bezsensu. Koniec.

martyna_007 | 2012-10-21

Czas Kalibana to ciekawa opowieść, zadająca pytania o moralność i narzucane schematy społeczne. Prosta, przyjemna, delikatnie wplatająca motyw magiczny, jak dla mnie łączy kilka znanych wątków, więc może nie zaskakuje, ale miejscami zastanawia.

Matylda Saresta | 2015-10-02

Krótka, rewelacyjna i mroczna opowieść!!! Kunszt pisarza widać w każdym słowie - mistrz budowania nastroju:-)

mihalina | 2016-08-09
Na półkach: 2012, Przeczytane, Fantastyka