Tajemnica Generała Grota

Seria: Żółty Tygrys
Wydawnictwo: Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej
historyczna
Ollka

Fakt, że aresztowanie gen. "Grota" nie pociągnęło za sobą żadnych dalszych aresztowań i wpadek, przypisać należy euforii w jaką wpadło gestapo po tym sukcesie, wieńczącym trzy lata bezskutecznych prób i usiłowań. Niemcy nie przeprowadzili gruntownej rewizji w lokalu w którym dokonali aresztowania, ba nie urządzili tam nawet, zwyczajnego w takich sytuacjach "kotła" w który mogli by wpaść ewentualni współpracownicy i bliscy Roweckiego.
Jak jednak doszło do tego zdarzenia i co było potem? O tym opowiada ta książka.

źródło okładki: skan z oryginału

Kubacki | 2018-01-31
ama-rek | 2017-10-13