Zagadka

Alison Croggon Wydawnictwo: Galeria Książki Cykl: Pellinor (tom 2) fantastyka, fantasy, science fiction
The Riddle
Pellinor (tom 2)
fantastyka, fantasy, science fiction
Paulina Braiter-Ziemkiewicz
pellinor

Na tej części kończę męczarnię z Maerad z Pellinoru. Zmęczyłam ją i naprawdę nie interesują mnie jej dalsze losy.
Duży minus za niepełną mapę. Pierwszy raz spotkałam się z takimi brakami. Nie ma na niej ponad połowy wymienionych miejsc.

a więc: podróż,opisy,podróż,opisy,podróż,opisy,akcja,itd.tak mniej więcej można opisać schemat książki. Mało się dzieje...

Zdecydowanie lepsza część od poprzedniej. Autorka długo podtrzymuje napięcie i zdecydowanie tak konstruuje akcję, że nie do końca wiadomo co niedługo się wydarzy. Należy spodziewać się dużego zaskoczenia :)

Druga cześć serii Księgi Pellinoru pochłonęła mnie do reszty, piękne opisy przyrody, zawiłe losy bohaterów, wartka akcja i te zwroty akcji ❤️tu jest wszystko dla fana fantastyki. .

Bardzo rzadko zdarza się, by kolejne części serii książek wciągały nas i zaskakiwały w ten sam sposób, co pierwsza. Zwykle przyzwyczajamy się już do bohaterów, potrafimy odruchowo określić, co stanie się w kolejnej części, która postać zginie, a która przeżyje ze względu na to, iż żyć musi. To rzecz naturalna w literaturze fantastycznej i bardzo trudno jest ją obalić, wyjść...

Będzie krótko ;) Zagadka pod każdym względem przewyższa swoją poprzedniczkę "Dar". Akcja jest szybka, pełna zwrotów a zachowania bohaterów nieprzewidywalne. Komu trudno było przebrnąć przez Dar na Zagadce się nie zawiedzie ;)

Pierwsza połowa książki napisana według bardzo nudnego schematu, po którym nie spodziewałam się żadnego zwrotu akcji. Na szczęście tym razem znowu się myliłam, zostałam wbita w fotel na kilka dni i z niecierpliwością chłonęłam każdy rozdział.
Na niekorzyść książki, język nie jest wymagający. Mimo wielu barwnych opisów, słowa i zwroty są powielane, albo wydają się nie...

Ciąg dalszy lepszy niż początek, oby tak dalej... Dużym plusem jest fakt, że tom 2 rozpoczyna się dokładnie w miejscu gdzie zakończył się tom 1, dzięki temu nie musimy się zastanawiać co się wydarzyło, że inaczej się rozpoczyna kontynuacja, daję to ciągłość historii. Początek trochę smętny, ale później pojawia się wiele niespodzianek, a im bliżej końca tym więcej zaskoczeń....

Dużo lepsza niż pierwsza część, choć nareszcie pojęłam czemu przy czytaniu pierwszej miałam wrażenie chaosu. Autorka bardzo dziwnie opisuje kolejność wydarzeń, w momencie pożegnania nagle wraca do planowania wyprawy po czym znowu powraca do pożegnania. Można się do tego przyzwyczaić choć na początku powoduje niepotrzebny chaos i zamęt.

To już druga księga Pellinoru, czyli po raz drugi znalazłam się w cudownym świecie- właściwie z niego nie wyszłam, bo zaczęłam od razu jak tylko skończyłam ,,dar".

Niesamowity świat wciąż nie zawodzi. Mearad to niesamowicie ciekawa postać, choć bardzo dumna. Płakałam rzewnymi łzami przy scenie z lawiną, ale oczywiście nie wytrzymałam i musiałam mieć pewność, że mój...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Dyskusje