The Awakened Mage
irbis18

Asher przebył daleką drogę jak na syna rybaka. Wspólnie ze swoim przyjacielem, księciem Garem, obronił królestwo przed jego najbardziej zapiekłym wrogiem, lecz cena za to okazała się wysoka. Teraz zły czarnoksiężnik Morg szykuje się do zadania ostatecznego, zabójczego ciosu. Przyparty do muru, uwięziony w okaleczonym ciele Morg ma niewiele czasu i jeszcze mniej skrupułów. I ma plan. Kiedy...

Kiedy Gar i Asher nieświadomie wpadają w sidła oszukańczej intrygi, Morg jeszcze bardziej zbliża się do celu. To zwycięstwo może mieć dla niego wyjątkowo słodki smak – któż bowiem lepiej nadaje się, żeby zniszczyć królestwo, niż ci dwaj, którzy oddaliby wszystko, by je ocalić.

źródło opisu: http://www.galeriaksiazki.pl/przebudzony-mag-krolo...(?)

źródło okładki: http://www.galeriaksiazki.pl/przebudzony-mag-krolo...»

vivinn | 2014-02-27
Przeczytana: 25 lutego 2014

Nuda!
Przebudzony Mag wywołał we mnie, ni mniej ni więcej, tylko irytację. Aż dziw bierze, że znalazłam tę pozycję w bibliotecznym dziale "dla dorosłych", bo spokojnie można ją włożyć między bajki - w to niechlubne miejsce przeznaczone dla wyidealizowanych, przewidywalnych, miałkich czytadeł.
Książka zaczyna się od krótkiego bezkrólewia. Może więc jakiś pucz? Może bunt? Może jakiś cwaniak ostrzący zęby na władzę, zechce ją w końcu przejąć? Tak by to wyglądało w ciekawszym wydaniu, ale nie u Miller - jej postaci żyją w królestwie utopijnym, tak idealnym, że aż przewraca się w żołądku.
Kolejne żale:
Akcja
Jaka akcja? Na kartach Przebudzonego Maga nie uświadczysz żadnej akcji. Przetrawiwszy pierwszy tom i ponad pięćset stron następnego na niesmaczny deser dostajemy kiepsko poprowadzoną, spaczoną "wielką walkę o uratowanie losów świata". Przez całą powieść autorka opisuje wszystko, sekunda po sekundzie, jakby czytelnik był kompletnym imbecylem, któremu trzeba wyłożyć treść litera po...

patusia_dorota | 2013-08-29
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 19 sierpnia 2013

„Nie pragnąłem niczego, tylko mieć lodź, ocean i bezkresne słoneczne niebo.
Nie każdy człowiek ma to, czego chce, Nasherze. Większość ma tylko to, co otrzyma.”

Magia to niebezpieczna siła, potrafi nie tylko ratować i dawać dobro, lecz również zniszczyć i zamienić człowieka w niebezpieczną broń. Często pojawia się jako dar, a niekiedy jako przekleństwo, które chce jedynie wyniszczyć człowieka od wewnątrz.
Asher jak co dzień wypełnia papierkową robotę, staję się to dla niego okropnie nużące. Tym razem jednak w pracy przeszkadza mu Dorran zastanawiając się, gdzie też podziewa się książę. Powinien dawno wrócić z rodzinnego pikniku. Asher jest spokojny, jednak wyrusza do parku, by wszystko sprawdzić. Okazuję się, że na miejscu widać ledwo żyjące ciało Wielkiego Maga Durma i księcia Gara. Powóz z całą jego rodziną, królem, królową i siostrą, która miała objąć władze spadł z urwiska. Wszyscy nie żyją. W najbliższym czasie ma się odbyć koronacja. Największy przeciwnik panowania rodu Gara...

michnar3 | 2013-10-28
Przeczytana: 28 października 2013

Po przeczytaniu tej książki po prostu nie mogę zrozumieć dlaczego to tylko dylogia... Eh, mam nadzieję, że Karen Miller jeszcze coś napiszę, bo Królotwórca, królobójca to seria genialna. Miller wypracowała swój własny styl pisania jakże inny od klasycznych pięknych zwrotów i kwiecistej wyrazistej mowy z utworów Tolkiena. Dodatkowo dodała bardzo wiele krwi. Chociaż nie zawsze podobają mi się powieści, w których wiele głównych bohaterów umiera, tutaj osiągnęło to pozytywny skutek. Podsumowując jestem z książki bardzo zadowolony. Pomyśleć, że dylogię kupiłem jako dopełnienie promocji w Empiku 3 w cenie 2... Jak dobrze zrobiłem, bardzo dobrze.

Ewelina | 2014-08-28
Przeczytana: 28 sierpnia 2014

Jak wspominałam wcześniej, seria "Królotwórca, Królobójca" z fabuły przypomina mi serial "Przygody Merlina". Przebudzony mag, jak sama nazwa wskazuje, odkrywa prawdę o sobie. Musi poradzić sobie z prawdziwym złem, które nadciąga. Czy podoła temu zadaniu?

Asher jako Nieoświecony Mag jest jedyną nadzieją. Kim by jednak był bez swoich oddanych przyjaciół? Przyjaźń jest siła równie silną jak miłość.
I żeby istniało życie, trzeba coś poświecić. Prawdziwego przyjaciela również poznaje się w biedzie.

Przebudzonego Maga przeczytałam w zaledwie dzień, a to świadczy o tym że fabuła fascynuje czytelnika i nie można oderwać się od lektury. Żal mi było jednak zakończenia, sama wielka bitwa wydawała się za krótka a epilog za mało wyjaśniał co dalej.

Bohaterowie nie stracili swojego uroku. Główny bohater wciąż zaskakiwał humorem. Irytowało mnie tylko ciągłe jego narzekanie. I to w jaki sposób traktował na końcu Gara, Później starałam się zrozumieć jego odczucia. Co ja czułabym na jego...

Paweł | 2017-02-21
Przeczytana: 17 lutego 2017

Ocena całego cyklu Królotwórca, Królobójca: 6/10 - dobra.

Po potrójnej tragedii jaka dotknęła Lur, młody książę Gar wspólnie ze swym przyjacielem Asherem próbują ogarnąć królestwo. Posuwają się przy tym do złamania pierwszego prawa bogini Barl. Nie wiedzą, że czai się na nich Morg, czyste, inteligentne zło chcące zniszczyć całe królestwo.

Schemat rozwoju akcji jest podobny jak w pierwszym tomie. Tempo jest najpierw spokojne, wydawałoby się, że wszystko idzie ku lepszemu i to pomimo owego ukrytego zła. Ale nadzieja szybko upada wraz z naszymi bohaterami. Czy jeszcze się podniosą?

Każda opowieść fantasy musi mieć wyraziste zakończenie, ostateczne starcie dobra ze złem. Temu cyklowi wyraźnie go brakuje, co obniża ogólne wrażenie po jego przeczytaniu. Całość jednak jak najbardziej do przeczytania, choć bez fajerwerków.

Starsza młodzież najbardziej doceni te książki.

Malina | 2014-02-25
Przeczytana: 25 lutego 2014

Są takie książki, które już od pierwszej strony dosłownie "wciągają" czytelnika do swojego świata. Są takie książki, które czarują swojego czytelnika i nie pozwalają choć na chwilę odejść, przez co spędza się dnie i noce na czytaniu, czytaniu, aż nie pozna się zakończenia. Ta zdecydowanie do nich należy. Pisana jest barwnym, prostym językiem. Opisany w niej świat jest niezwykle interesujący, a główni bohaterowie w szybkim czasie stają się również naszymi przyjaciółmi. Na sam koniec zostaje tylko to uczucie "Jak to? To już koniec?".
Polecam wszystkim zarówno pierwszy, jak i drugi tom serii "Królotwórca, Królobójca".

Iwona | 2014-11-07

Kolejna ciekawa książka Karen Miller.
Ciekawa historia, przygoda za przygodą, nietypowi bohaterzy - jednym słowem - miłe oderwanie od rzeczywistości :)
Spokojnie polecam jako lekką lekturę fantasy :)

Tristezza | 2012-06-03
Przeczytana: 01 czerwca 2012

„Ciągła walka”

Asher był kiedyś synem rybaka, jednak jego życie zmieniło się diametralnie. Od kiedy uratował księcia Gara, piął się wzwyż i był coraz bardziej znany, szanowany. Nie za bardzo podoba mu się ten awans społeczny, gdyż przysparza mu wiele problemów oraz nadaje zbyt wiele obowiązków jak na jedną osobę. Do tego teraz zły czarnoksiężnik Morg szykuje się do zadania śmiertelnego ciosu królestwu. Ma plan jak zniszczyć święty Mur Barl, co może okazać się zgubne dla całego społeczeństwa. Morg zbliża się do celu, zastawia swe sidła i mami coraz większą ilość ludzi. Gar i Asher mają coraz mniejszy wpływ na cokolwiek, choć mogą sobie z tego nie zdawać początkowo sprawy. Najgorsze, że Morg planuje obarczyć winą tę dwójkę, która właśnie oddałaby wszystko by ocalić królestwo. Zagłada jest blisko i tylko jedna osoba ma szansę temu wszystkiemu się przeciwstawić – Nieoświecony mag, który nawet jeszcze nie wie kim jest i do czego jest zdolny.

Czekałam z niecierpliwością na dalszy ciąg...

Okej, przeczytałam i mogę powiedzieć, że poziom taki sam jak pierwszej części – mierny.

Mój irytomierz w trakcie czytania tej książki wyleciał poza skalę. Podobnie jak w pierwszej części, akcja wlecze się jak śluz za ślimakiem. To jest dramat, żeby w powieści która ma 650 stron, COŚ się zaczęło dziać dopiero na ostatnich… dwustu? Ręce mi opadły.

Bohaterowie już wcześniej byli drażniący i w „dwójce” nic się nie zmieniło.
W gorącej wodzie kąpany Asher nadal rzucał się z łapami na każdego, kto chciał spokojnie chociaż spróbować przemówić mu do rozumu. Miałam ochotę wleźć do książki, dać mu po gębie i krzyknąć „Wysłuchaj go/ją/ich, ty uparty ośle!”. Standardowo „cholery” były ciskane przez niego na prawo i lewo.
No tak, przecież bardzo wzburzony człowiek klnie używając „choler”, jakie to realistyczne.

Dathne w trakcie czytania tak mnie doprowadzała do szewskiej pasji, że odłożyłam tę książkę na parę dobrych dni. Irytujący, wredny babsztyl, niewidzący niczego złego w ranieniu...

Mateusz | 2013-01-15
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2013

Tak jak część pierwsza, nie jest to książka super ambitna. Wydaje się lepsza niż poprzedniczka, czyta się całkiem przyjemnie. Ogółem jest to najzwyklejsze niedzielne czytadło, można po nie sięgnąć w chwili wolnego czasu, ale jego pominięcie nie uszczupli naszych horyzontów.