Boski Neron

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Z Feniksem". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy PAX
83-211-1366-4
Neron, Rzym, cesarz
historia

Zło jest hałaśliwe i widowiskowe. Dlatego wielu ludzi fascynuje, przyciąga... i wciąga: niepostrzeżenie, z ukrycia- ale mocno i często do końca. Jak się rodzi zło? Powieść austriackiej pisarki opowiada o przyczynach i genezie zbrodniczych czynów Nerona, którego poznajemy jako chłopca, młodzieńca i wreszcie władcę Rzymu. Mamy możność obserwować człowieka dorastającego wśród codziennego, powszechnego zła, które włada życiem w pałacu cesarskim. Znakomita powieść o czasach poprzedzających akcję Sienkiewiczowskiego Quo vadis.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: Instytut Wydawniczy PAX

onika | 2012-07-09

Jest to powieść, którą się bardzo dobrze czyta. Wiedza historyczna została świetnie wpleciona w fabułę. Autorka rewelacyjnie przedstawiła przeobrażenie się Nerona od dziecka, które nie zaznało miłości, do potwora, który spalił Rzym.

antara123 | 2017-04-23
Przeczytana: 22 kwietnia 2017

Wspaniała książka. Uwielbiam książki historyczne, a ta jest niesamowita. Opowiada o przyczynach i genezie zbrodniczych czynów Nerona, którego poznajemy od najmłodszych lat.

pyzulka89 | 2018-01-30
mpatti | 2014-11-21